Lietuvių sezonas NBA: I.Brazdeikio noras žūtbūt išlikti ir „Pistons“ lūkesčius pateisinęs D.Sirvydis (21)

Gegužės 17 d., 15:30
Sezoną NBA baigė du lietuviai (Scanpix nuotr.)
Sezoną NBA baigė du lietuviai (Scanpix nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sezoną baigė du iš keturių lietuvių – Ignas Brazdeikis ir Deividas Sirvydis.

Abiems puolėjams tai buvo daug kantrybės ir tikėjimo pareikalavęs sezonas, kadangi savąjį šansą pasireikšti jie gavo tik tuomet, kai jų ekipos tūnojo Rytų konferencijos dugne ir tik skaičiavo likusius mačus iki reguliaraus sezono pabaigos. Krepsinis.net kviečia pažvelgti į abiejų atletų pasirodymą.

Brazdeikis Brazdeikis

REKLAMA

Tikslas – žūtbūt išsilaikyti NBA?

Kaune gimęs I.Brazdeikis praėjusiame sezone NBA sužaidė 9 mačus su Niujorko „Knicks“ apranga, bet jokios rimtos rolės jam išsikovoti šiam sezonui nepavyko. Bene svarbiausia priežastis yra ta, kad „Knicks“ pagaliau buvo ta ekipa, kuri kovojo dėl vietos atkrintamosiose ir ten žengė net iš 4-os pozicijos Rytuose.

Lietuvio laimei, „Knicks“ nusprendė deleguoti savo komandą G lygos „burbulo“ kovoms, kur puolėjas sužaidė 12 mačų ir per 34 minutes fiksavo 20,8 taško, 9,8 atkovoto kamuolio bei 3 rezultatyvių perdavimų vidurkius. Skaičiai yra praktiškai identiški tiems, kuriuose I.Brazdeikis parodė sezonu anksčiau per dvigubai daugiau susitikimų. Skirtumas tik toks, kad atkovojo gerokai daugiau kamuolių nei prieš metus, kai šis vidurkis buvo 7,1.

Problema, kurią išskyrė NBA apžvalgininkai, buvo tritaškių pataikymas – I.Brazdeikis per mačą atlikdavo 5,8 metimo iš perimetro, bet realizuodavo vos kas ketvirtą šūvį, o tikslus procentas buvo 25,7. Vis dėlto I.Brazdeikis tikrai nėra toks prastas metikas iš toli ir 34,4 proc. sezonu anksčiau yra adekvačiausias skaičius.

REKLAMA

Keturi simboliniai pasirodymai su „Knicks“ apranga, kai buvo sužaistos vos 7 minutės pasibaigė mainų laikotarpio pabaigos dieną, kai I.Brazdeikį įtraukė į trišalius mainus ir mūsiškis iškeliavo į Filadelfijos „76ers“. Buvo tik laiko klausimas, kada vieni NBA lyderių atleis puolėją ir tai įvyko po dviejų savaičių jam spėjus sužaisti 8 minutes su šios komandos marškinėliais.

I.Brazdeikis nesėdėjo rankų sudėjęs ir aktyviai palaikė sportinę formą, kadangi nujautė, jog gali sulaukti dar vieno šanso 10 dienų kontrakto pavidalu – taip ir nutiko – lietuvį pasikvietė Orlando „Magic“, kuri išbraukė iš rotacijos visus pagrindinius savo žaidėjus dėl skirtingų traumų, nors veikiausiai tai buvo daroma tam, kad būtų užimta kuo žemesnė pozicija ir taip padidinti šansai gauti aukštesnį naujokų biržos šaukimą.

Kaip ir galima buvo tikėtis, I.Brazdeikio 10 dienų sutartis virto susitarimu iki sezono pabaigos ir jis sužaidė visus likusius 8 susitikimus.

Jau debiutiniame mače I.Brazdeikis pelnė 14 taškų ir „Magic“ laimėjo 119:112 prieš Detroito „Pistons“ su D.Sirvydžiu, o po šių rungtynių „Magic“ sirgaliai bei vietinė žiniasklaida buvo dviprasmiškų nuotaikų – lietuvis paliko gerą įspūdį, bet pergalių niekas nenorėjo, kadangi suprato, kokiu tikslu Orlando ekipa sezoną baigia būtent tokios sudėties. Per likusius 7 susitikimus „Magic“ nė karto nebelaimėjo. Maža to, net nebuvo arti pergalių – vieną susitikimą pralaimėdavo vidutiniu 21 taško skirtumu. Beje, laimėjimas prieš „Pistons“ leido būtent ta viena pergale aplenkti juos ir Rytuose likti 14-oje pozicijoje.

REKLAMA

I.Brazdeikis „Magic“ gretose fiksavo 29 minučių, 11,1 taško, 5,1 atkovoto kamuolio ir 2,8 rezultatyvaus perdavimo vidurkius. Žvelgiant į išplėstinę puolėjo statistiką, ji nėra žibanti: „Synergy“ duomenimis, tiek greitajame žaidime, tiek „du prieš du“ derinyje progų realizacija buvo itin prasta. Daugiausiai savo atakų, net 40,6 proc., I.Brazdeikis baigė metimais iš statinės padėties – 0,872 taško per ataką, kas vertinimo skalėje yra „žemiau nei vidurkis“. Gynyboje lygiai taip pat įvertintas jo darbas prieš varžovų metikus ir pikenrolo situacijose, kur atitinkamai per ataką buvo praleidžiama 1,182 ir 1 taškas. Verta pažymėti, kad statistikos imtis yra itin maža – vos 8 mačų, tad drąsių išvadų daryti negalima – greičiau tik įžvelgti bendras tendencijas.

22-ejų 2019 m. NBA 47-asis šaukimas spėjo sužaisti trejose skirtingose komandose, bet ant parketo pasirodė vos 13-oje susitikimų. Ar žybtelėjimas „Magic“ gretose pakėlė I.Brazdeikio rinkos vertę? Vargu, kadangi žaidė vienoje blogiausių turnyro ekipų ir per tą atkarpą, kurios metu „Magic“ buvo triuškinama. Krepsinis.net žiniomis, I.Brazdeikio atstovai vasarą dės visas pastangas, kad žūtbūt gautų sutartį puolėjui NBA, kadangi puolėjas savo ateitį sieja būtent su šia lyga. Šiuo metu atrodo, kad I.Brazdeikis gali drąsiai pretenduoti į 13–15 žaidėjo vietą su intencija, kad galės būti mėtomas į G lygos kovas, kurios kitą sezoną turėtų sugrįžti į įprastą ritmą.

REKLAMA

Krepsinis.net žiniomis, I.Brazdeikis yra Kauno „Žalgirio“ sąrašuose ir lietuvis turi realų šansą išbandyti savo jėgas Eurolygoje, kur, sėkmingo pasirodymo atveju, sugrįžti į NBA tikrai įmanoma. LKL čempionai tarti turi laisvą vietą vietoje Patricio Garino, o vietinių žaidėjų gali itin reikėti, kadangi Marius Grigonis tikrai išvyks, o Rokas Jokubaitis – arti to, kad jį išpirktų Barselonos „Barcelona“. Neaiški to paties Luko Lekavičiaus situacija.

Dabar I.Brazdeikis turi laiko pailsėti ir, jeigu nesutrukdys biurokratinės kliūtys, atvykti į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą, kuri startuos jau birželio 12-ąją. Kol kas I.Brazdeikio tikrasis pajėgumas yra didelė mįslė, todėl būtų labai įdomu pamatyti, kaip jis atrodytų ant parketo šalia mums pažįstamų žaidėjų, o jo darbą įvertintų trenerių štabas bei pateiktų savo įžvalgas.

Sirvydis Sirvydis

REKLAMA

Skeptiškai išlydėtas, bet šiltai sutiktas

Labai skeptiškai į NBA išlydėtas D.Sirvydis iškeliavo su šokiais tokiais skandalais, kadangi Jeruzalės „Hapoel“ išpirko žaidėją iš Vilniaus „Ryto“, o tada puolėją perleido „Pistons“ ekipai, taip užsidirdama iš šio sandorio, o vilniečiai žadėjo kreiptis į teismus ir ten ieškoti teisybės.

„Hapoel“ sudėtyje D.Sirvydis buvo tik laikinas svečias, o gruodžio 1-ąją oficialiai pasirašė 3 metų sutartį su „Pistons“, kur šiame sezone uždirbo 898 tūkst. JAV dolerių, kitąmet sąskaitą papildys 1,5 mln., o 2022–2023 m. sezone – dar 1,78 mln. Atmetus mokesčius, „į rankas“ per šį laikotarpį D.Sirvydis uždirbs apie 2 mln. JAV dolerių.

Nedėkinga situacija su COVID-19 lėmė tai, kad D.Sirvydis ilgą laiką negalėjo prisijungti prie komandos, o savo pirmojo šanso sulaukė sausio 7-ąją. Pirmųjų taškų reikėjo laukti beveik du mėnesius – kovo 4-ąją viena bauda iš dviejų atidarė lietuvio sąskaitą NBA pirmenybėse – iki tol 4 mačai arba vos 5 minutės buvo „sausos“. Taip pat D.Sirvydis negavo galimybės parodyti savo sugebėjimus G lygoje, kadangi „Pistons“ nusprendė tiesiog nedeleguoti į trumpą turnyrą, vykusį „burbule“.

REKLAMA

Kuo sezonas artėjo labiau į pabaigą, tuo D.Sirvydis gavo daugiau laiko pasireikšti – sezoną jis užbaigė per 4 minučių atkarpą, gaudavęs pasireikšti net po 22 minutes, kai bendras sezono vidurkis yra 7 minutės.

Gegužės 9-ąją lietuvis į „76ers“ krepšį įmetė 8 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Po šios dvikovos vyr. treneris Dwane‘as Casey gyrė mūsiškį: „Jis manęs nestebina. Deividas žaidė Europoje, praeitą sezoną – Izraelyje, jis visą gyvenimą yra krepšinyje ir yra vienas geresnių metikų mūsų komandoje. Niekas mūsų komandoje nedirba taip sunkiai, kaip jis. Svarbiausia jam yra sustiprėti fiziškai. Nežinau, kada tai nutiks, bet jis taps geru žaidėju, sakau jums, jis daug dirba ir nebijo žaisti prieš Embiidą ar Howardą, kas nėra dažna naujokui. Smagu matyti, kad jis naudojasi galimybe ir dirba sunkiai. Tik manau, kad jam kiek trūksta žaidimo Plėtojimosi lygoje – patirtis joje ar Vasaros lygoje jam padėtų augti.“

Po šio mačo D.Sirvydis per 2 mačus arba 41 minutę nepelnė taškų. Tiesa, atakavo krepšį vos 5 sykius, tačiau sugriebė 6 ir 5 kamuolius. Simboliška, kad paskutinis sezono susitikimas buvo geriausias – per 19 minučių į Denverio „Nuggets“ krepšį įmesta 16 taškų, pataikant 4 tritaškius iš 7.

REKLAMA

Žvelgiant į D.Sirvydžio pasirodymą per „Synergy“ prizmę, progų realizacija buvo prastoka – vos 0,536 taško per ataką, kai buvo atakuojama iš statinės padėties. Tokių atakų jo žaidime buvo net 58,3 proc. Gynyboje lietuvio pastangos buvo matomos plika akimi, o skaičiai tai patvirtina – „labai gerai“ prieš krepšį atakavusius varžovus, kurie per ataką įmesdavo 0,941 taško. Kaip ir I.Brazdeikio atveju, taip ir D.Sirvydžio – imtis (20 mačų) yra gana maža, kad galima būtų daryti tikrąsias išvadas.

Krepsinis.net žiniomis, „Pistons“ organizacija liko itin patenkinta D.Sirvydžio požiūriu į darbą, atsidavimu treniruotėse bei rodomą progresą. Šaltiniai teigė, kad NBA klubas gavo net šiek tiek daugiau nei tikėjosi iš debiutanto. Tai tik dar kartą patvirtina, kad D.Casey pasakymas nėra tik malonūs žodžiai, o strategas, kuris pratęsė sutartį su ekipa, iš tiesų tiki lietuviu.

Matomas ir D.Sirvydžio vizualus pasikeitimas – nors oficialiame žaidėjo profilyje nurodomas 86 kilogramų svoris, koks jis buvo dar jaunuoliui ginant „Ryto“ garbę, dabar Virginijaus Sirvydžio sūnus atrodo priaugęs daugiau raumenų ir pats kūnas fiziškai labiau subrendęs nei buvo prieš pusantrų metų.

REKLAMA

D.Sirvydis turėtų žaisti „Pistons“ komandoje NBA Vasaros lygoje. Kol kas konkreti data nepaskelbta, bet manoma, jog kovos startuos rugpjūčio pradžioje–viduryje. 20-mečiui pasibaigęs sezonas reiškia naujo startą ir dabar „Pistons“ bazėje jis galės darbuotis individualiai.

Vasara „Pistons“ stovykloje nebus itin įdomi, kadangi 13 žaidėjų turi kontraktus, o likusias vietas užims biržoje pašaukti krepšininkai. Galbūt situaciją pakoreguos mainai, bet iš esmės „Pistons“ ir toliau bus ta ekipa, kuri nepretenduos į atkrintamąsias, o tai yra gera naujiena D.Sirvydžiui, kuris kaip antrametis gali tikėtis daugiau progų pasireikšti.

„Pistons“ tiki D.Sirvydžio sugebėjimais padaryti progresą ir tapti geru NBA žaidėju. Pažiūrėsime, ar lietuvis pateisins į jį dedamas viltis.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: nba, sirvydis, brazdeikis
21 komentarai
Naujausi komentarai (21)
Geriausiai ivertinti (21)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Olimpinis atrankos turnyras