Olympiacos
0

„Lietkabelis“ nusileido be V.Čižausko žaidusiam Valmieros klubui

Sausio 7 d., 20:17
E.Dimšos dvigubas dublis nuo pralaimėjimo neišgelbėjo (Foto: Augustas Didžgalvis)
Šaltinis: Lietkabelis

Nesėkmę Baltijos krepšinio lygoje (BBL) patyrė B grupėje rungtyniaujantis Panevėžio „Lietkabelis“ (8/3), kuris išvykoje 71:74 (19:20, 18:19, 23:15, 11:20) nusileido Valmieros „Valmiera“ (8/2) komandai be traumuoto Vytenio Čižausko.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Lietkabelio“ klubas, kuris sužaidus beveik 6 minutes pirmavo 15:9. Čia pat „Valmiera“ atsakė atkarpa 5:0 ir priartėjo – 14:15. Netrukus šeimininkai pelnė dar 4 taškus be atsako ir jau išsiveržė į priekį (18:17) ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo minimalų pranašumą – 20:19.

Antrajame kėlinyje latviai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir truktelėjo į priekį – 36:30. Vis dėlto „Lietkabelis“ ketvirtį baigė spurtu 7:0 ir įpusėjus mačui komanda skyrė vos 2 taškai – 39:37 „Valmiera“ naudai.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai įjungė papildomą pavarą ir per pirmąsias 3 minutes į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o patys pelnė 12 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 49:39. Valmieros ekipa nenorėjo paleisti lengvai varžovų į priekį ir atsakė savo spurtu (11:2), kuris beveik sugadino tai, ką Gintaro Kadžiulio auklėtiniams buvo pavykę susikurti – 50:51. „Lietkabelis“ sunkiu metu nepalūžo bei sėkmingai užbaigė kėlinį, po kurio pirmavo 6 taškai – 60:54.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus pusantros minutės „Lietkabelis“ turėjo 8 taškų persvarą (64:56), bet 5 taškus pelnę „Valmiera“ žaidėjai čia pat priartėjo – 61:64. 36-ąją minutę rezultatas tapo lygus – 66:66. Nors Ivano Neliubovo dvitaškiai leido svečiams vis išlikti priekyje, bet prasidėjus paskutinei minutes „Valmiera“ išsiveržė į priekį – 71:70. Likus 14 sekundžių Marcis Vitolas realizavo abi baudas – 73:70. Latviai tyčia stabdė pražangomis panevėžiečius ir Evaldas Žabas pataikė pirmąjį baudos metimą, o antrąjį prametė tikėdamasis, jog kamuolį sugriebs komandos draugas, bet taip neįvyko ir „Lietkabelis“ patyrė nesėkmę.

„Valmiera“: M.Vitolas 18, J.Hurtas 16, S.Doweris jaunesnysis 13.

„Lietkabelis“: E.Dimša 12 (13 atk. kam.), I.Neliubovas ir E.Žabas po 11, J.Žuža 10, D.Šalenga 8.

Gairės: bbl, valmiera, lietkabelis