„Lietkabelio“ dalininko vienvaldystę nutraukė teismas (5)

Vasario 22 d., 10:34
Teismas išsprendė ginčą tarp M.Ignatavičiaus ir kitų dalininkų(www.kavolelis.lt)
Teismas išsprendė ginčą tarp M.Ignatavičiaus ir kitų dalininkų(www.kavolelis.lt)
Šaltinis: Pranešimas spaudai

Panevėžio apygardos teismo nutartimi sudėlioti taškai sporto pasaulyje precedentų neturėjusioje istorijoje – ja nutraukta Panevėžio „Lietkabelio“ dalininko Sigito Gailiūno pusantrų metų trukusi vienvaldystė ir pripažinta, kad kiti viešosios įstaigos dalininkai iš jos buvo pašalinti neteisėtai.

Anot buvusio klubo direktoriaus Manto Ignatavičiaus, krepšinio komanda buvo įkurta 1964 metais. Tiesa, iki 2012-ųjų ne kartą keitėsi ir jo pavadinimas, ir vadovai. Būtent pastaraisiais metais Panevėžio ekipai sugrąžintas „Lietkabelio“ vardas, o neužilgo jos viena iš pagrindinių rėmėjų tapo to paties pavadinimo akcinė bendrovė. Klubo prezidento vairas atiteko A. Bieliauskui. Pradėtas burti svaresnių rezultatų galintis pasiekti krepšininkų kolektyvas, imtasi rimtų pokyčių administracijoje.

REKLAMA

Tuo metu „Lietkabelis“ turėjo asociacijos statusą, o visi jos nariai buvo lygiaverčiai, dirbantys vedini idėjos. 2015 metais organizacijos direktoriumi bei asociacijos valdybos nariu tapo M. Ignatavičius. Po dviejų metų, 2017-ais, jai tapus viešąja įstaiga – ir jos dalininku.

2017 m. „Lietkabeliui“ iš asociacijos savo statusą pakeitus į viešosios įstaigos po 10 proc. dalių teko ne tik M. Ignatavičiui, bet ir Sigitui Gailiūnui bei Irmantui Aukštikalniui. Likusios dalys (70 proc.) padovanotos klubo prezidentui A. Bieliauskui. Vėliau pastarasis savo 10 proc. dalių už nuopelnus klubui padovanojo Rokui Mickevičiui. Dar vėliau, A.Bieliauskas perleido savo 70 proc. akcijų S.Gailiūnui, o pats liko klubo prezidentu.

„Nors iki 2018-ųjų vidurio bendrą kalbą visiems rasti pavykdavo, bet po truputį jau buvo prasidėję nesutarimai dėl klubo veiklos bei klubo lėšų naudojimo“, – prisiminė M. Ignatavičius.

Prasidėję nesusipratimai tarp dalininkų, anot jo, lėmė ir tai, kaip klostėsi Panevėžio apygardos teisme nagrinėta klubo dalių istorija.

Ji pagreitį įgavo 2019 balandžio 19 d., kuomet buvo surengtas neeilinis „Lietkabelio“ dalininkų susirinkimas. Jame spręsta, ar įstaigos įstatus papildyti nauju punktu, numatančiu dalininkų pašalinimo procedūrą. Vienas iš jos niuansų – dalys gali būti perimamos iš organizacijos vardą diskredituojančio asmens neatlygintinai.

REKLAMA

Nors šiam punktui M. Ignatavičius, R. Mickevičius ir I. Aukštikalnis prieštaravo, didžiojo klubo dalininko S. Gailiūno sprendimu viešosios įstaigos įstatai buvo „patobulinti“.

Neužilgo, tų pačių metų liepos 17 d., įvyko visuotinis „Lietkabelio“ dalininkų susirinkimas, kuriame vėlgi S. Gailiūno sprendimu kiti trys mažieji dalininkai savo teisių dėl neva su klubo veikla nesuderinamų veiksmų neteko.

„Nebuvo paisoma to, kad dalis dalininkų savo teises jau buvo perleidę kitiems asmenims ir susirinkime tokio turinio klausimo tiesiog nebuvo prasmės spręsti. Na, bet sprendimas buvo priimtas ir tai, kad jis – neteisėtas, teko įrodyti teisme“, – apie sutrikdytą klubo veiklą pasakojo M. Ignatavičius.

Teisme nagrinėtoje byloje nustatyta, kad 2019 m. liepos 2 d. M. Ignatavičius sudarė su Kęstučiu Marčiulioniu klubo dalininko teisių pardavimo sutartį, pagal kurios sąlygas nuosavybės teisės pirkėjui buvo perleistos nuo sutarties sudarymo momento. M. Ignatavičius 2019 m. liepos 12 d. raštu informavo klubo direktorių apie dalininko teisių perleidimą.

2019 m. liepos 12 d. I. Aukštikalnis klubo dalininko teisių dovanojimo sutarties pagrindu perleido Rokui Kupriui savo nuosavybės teises į klubo dalis. 2019 m. liepos 13 d. I. Aukštikalnis raštu informavo klubo direktorių apie tai.

REKLAMA

Tačiau, nepaisant to, 2019 m. liepos 17 d. vykusio neeilinio visuotinio klubo dalininkų susirinkimo metu buvo nuspręsta pašalinti iš klubo dalininkų M. Ignatavičių, I. Aukštikalnį bei R. Mickevičių, jiems neva „kenkus“ klubo ir krepšinio sporto reputacijai, ją diskreditavus, padarius klubui didelės žalos.

Teismas pripažino, kad M. Ignatavičius, sudaręs sutartį, nebeteko klubo dalininko teisių, perleidęs jas K. Marčiulioniui, o I. Aukštikalnis – nuo sutarties sudarymo momento, padovanojęs R. Kupriui. Kadangi šios sutartys nėra nuginčytos, teisme išaiškinta, jog jos tebėra galiojančio, o 2019 m. liepos 17 d. klubo neeilinio dalininkų susirinkimo metu M. Ignatavičius ir I. Aukštikalnis nebuvo dalininkais. Į tai atsižvelgdamas teismas pažymėjo, jog susirinkimui nebuvo jokio pagrindo spręsti dėl minėtų ieškovų pašalinimo iš klubo dalininkų tarpo.

Pagal paskutinę teismo nutartį R. Kuprys, K. Marčiulionis, R. Mickevičius dabar yra visateisiai, po 10 proc. klubo akcijų turintys krepšinio klubo dalininkai.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti