Lemiamu metu palūžęs „Lietkabelis“ nepajėgė įkąsti „Bayern“ (11) FOTOGALERIJA

Sausio 25 d., 18:00

Europos taurės „Top 16“ etape Panevėžio „Lietkabelis“ (1/3) namuose po atkaklios kovos 72:78 (26:20, 14:19, 16:24, 16:15) nusileido Miuncheno „Bayern“ (4/0).

Sulig šiuo pralaimėjimu „Lietkabelis“ prarado praktiškai visus šansus patekti į turnyro ketvirtfinalį.

Rungtynių pradžioje „Bayern“ mėgino primesti savo taisykles (6:2). Tačiau įpusėjus ketvirčiui, Lorenzo Williamsas rezultatą išlygino (9:9). Netrukus panevėžiečiai surengė atkarpą 7:0, kurią vainikavo antrasis Beno Madgeno tritaškis (16:13). Galiausiai, kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ perėmė kontrolę. Šeimininkų persvara augo ir po pirmųjų dešimties minučių panevėžiečiai turėjo 6 taškų pranašumą – 26:20.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkų gretose „X faktoriumi“ tapo Tadas Rinkūnas, kuris ėmėsi iniciatyvos ir pridarė nemažai problemų vokiečių gynybai (31:24). Vis tik vėliau panevėžiečių puolimas įstrigo, o „Bayern“ ėmė mažinti atsilikimą. Vokiečiai neišnaudojo daug progų, tačiau galiausiai, prasidėjus paskutiniam ketvirčiui, rezultatą išlygino (36:36). Paskutines kėlinio atakas „Lietkabelis“ sužaidė pavyzdingai. Labiausiai pasižymėjo prie baudų metimo linijos užtikrintai atrodęs Žygimantas Skučas (40:36). Vis tik pirmąją mačo dalį vainikavo taiklus Nicko Johnsono tritaškis sulig sirena. „Lietkabelio“ persvara aptirpo iki minimumo – 40:39.

Po didžiosios pertraukos „Bayern“ išsiveržė į priekį (46:45). Vokiečiai perėmė iniciatyvą ir įgijo 5 taškų pranašumą (52:47). Panevėžiečiai niekaip negalėjo atgaivinti savo puolimo. Galiausiai, likus pustrečios minutės, T.Rinkūnas pralaužė ledus (51:54). Tačiau netrukus įsibėgėjo ir svečiai. Nichas Johnsonas ir Bryce'as Tayloras padėjo „Bayern“ pirmą kartą susitikime susikrauti dviženklį pranašumą (63:53). Panevėžiečių situaciją kiek gelbėjo taiklus Donato Tarolio tritaškis – 56:63.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ pakilo į šturmą. Po sumaišties Žygimantas Janavičius dūrė tritaškį, o netrukus penktąją komandinę varžovų pražangą išprovokavo Kšištofas Lavrinovičius. Brolis sumetė abi baudas ir panevėžiečių deficitas sumenko iki minimumo (67:68). Likus pusketvirtos minutės, Ž.Skučas išlygino rezultatą (71:71). Vis tik svarbiausiu mačo momentu panevėžiečiai ėmė klysti puolime, o vokiečiai tai vertė taškais. Antonas Gavelas didino „Bayern“ persvarą iki 4 taškų, likus pusantros minutės (75:71). Likus 14 sekundžių, vokietis įtvirtino svečių pergalę baudos metimu (76:71). Rungtynes panevėžiečiai pralaimėjo 72:78.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 12, Benas Madgenas 11 (6 kl.), Simas Galdikas 10, Donatas Tarolis ir Tadas Rinkūnas po 8.

„Bayern“: Bryce'as Tayloras, Devinas Bookeris, Antonas Gavelas ir Nickas Johnsonas po 12.