0

„Lakers“ pergalę pasiekė net ir nesulaikę L.Dončičiaus (4)

Sausio 18 d., 08:12
L.Dončičius statistiškai pranoko L.Jamesą (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) antrąją pergalę paeiliui pasiekė Los Andželo „Lakers“ (21/21) ekipa.

Kalifornijos klubas namie 127:110 (32:26, 23:27, 42:27, 30:30) nugalėjo Dalaso „Mavericks“ (24/18).

Rungtynių likimas buvo nuspręstas trečiajame kėlinyje, kai „Lakers“ ankstyvu spurtu pabėgo 89:70. Vėliau svečiams jau nepavyko priartėti koviniu atstumu.

Po savaitės pertraukos ant parketo grįžęs Luka Dončičius atliko trigubą dublį – 36 minutės, 33 taškai (10/15 dvitaškių, 2/9 tritaškių, 7/9 baudų metimų), 13 atkovotų, 2 perimti ir 4 prarasti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų, 2 blokai bei 2 pražangos.

Patikimai lyderį pavadavęs ir penkių bent 30 taškų pasirodymų seriją fiksavęs Kyrie Irvingas pametė ritmą slovėnui grįžus bei per 32 minutes sukrapštė tik 12 taškų.

Arti trigubo dublio buvo ir Anthony Davisas – 33 minutės, 28 taškai (12/17 dvitaškių, 4/5 baudų metimų), 12 atkovotų ir perimtas kamuolys, 9 rezultatyvūs perdavimai, blokas, klaida bei 2 pražangas.

„Jis iš manęs mokosi, kaip numetinėti kamuolius iš baudos aikštelės. Anthony išties padirbėjo ir tai yra puiku. Komandos nustos taikyti prieš jį dvigubą gynybą, jei mes pataikysime po jo perdavimų. Mūsų darbas yra užimti tinkamas pozicijas, kai jis yra dvigubinamas“, – pagausėjusius A.Daviso perdavimus įvertino LeBronas Jamesas.

Stabiliai universalus išlieka ir pats L.Jamesas, per 33 minutes surinkęs 25 taškus (7/12 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojęs 8 ir perėmęs kamuolį, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydęs ir sykį prasižengęs.

Tai buvo vienos retų rungtynių, kuriose „Lakers“ pranoko varžovus ties perimetru – 12/28 tritaškių (43 procentų tikslumas) prieš 11/40 (28 procentus). Tuo pačiu Los Andželo klubas geriau dalinosi rezultatyviais perdavimais (33:26) bei rečiau klydo (10:15).

Septintąją vietą Vakarų konferencijoje užimančių „Mavericks“ dabar laukia kelionė į San Fransiską, dešimti žengiantys „Lakers“ lieka namie, kur priims Bruklino „Nets“.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (13 atk. kam., 10 rez. perd., 2/9 tritaškių, 4 klaidos), Dereckas Lively 16 (8/9 dvitaškių, 11 atk. kam.), Kyrie Irvingas (5 atk. kam., 6 rez. perd., 4/16 metimų) ir Timas Hardaway’us (0/7 tritaškių) po 12, Grantas Williamsas (2/6 tritaškių) ir Derrickas Jonesas po 8.

„Lakers“: D’Angelo Russellas 29 (5/7 tritaškių), Anthony Davisas 28 (12/17 dvitaškių, 12 atk. kam., 9 rez. perd.), LeBronas Jamesas 25 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 3/7 tritaškių), Austinas Reavesas 14 (7 rez. perd.), Taureanas Prince’as 9 (0/3 tritaškių), Jarredas Vanderbiltas 7 (9 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų