0

L.Dončičius pranoko Z.Williamsoną trigubu dubliu ir pergale po pratęsimo (4)

Kovo 5 d., 07:33
L.Dončičius triumfavo (Scanpix nuotr.)

Sunkią pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo Dalaso „Mavericks“ (38/25) ekipa, namie po pratęsimo 127:123 (24:22, 33:33, 30:30, 25:27, 15:11) pranokusi Naujojo Orleano „Pelicans“ (26/36).

Itin lygiai vykusiame mače didžiausias kėlinio skirtumas tarp komandų siekė vos du taškus, todėl intriguojanti pabaiga buvo neišvengiama. Tai pateisino abiejų komandų snaiperiai.

Sethas Curry ketvirtojo kėlinio pabaigoje pataikė tritaškį, o vėliau pridėjo ir baudos metimą (112:109). „Pelicans“ į tai atsakė vos trijų sekundžių ataka, kurią tolimu metimu užbaigė Nicolo Melli (112:112). „Mavericks“ dar turėjo aštuonias sekundes, tačiau jų išpuolis baigėsi netaikliu Kristapo Porzingio metimu iš vidutinio nuotolio.

Pratęsime kova jau nebuvo tokia aštri. „Mavericks“ šešis iš paskutiniųjų 11 taškų pelnė baudų metimais, o K.Porzingio dėjimas ir Luka Dončičius tritaškis įtvirtino pergalę.

Slovėnas apskritai demonstravo galingą žaidimą ir per 41 minutę pelnė 30 taškų (5/9 dvitaškių, 4/11 tritaškių, 8/13 baudų metimų), atkovojo 17, perėmė vieną bei prarado 7 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, blokavo metimą bei 2 kartus prasižengė.

L.Dončičiui tai buvo jau 22-asis trigubas dublis bei pirmasis po to, kai jam suėjo 21-eri. Jis taip pat pagerino „Mavericks“ visų laikų rekordą – tam jam net neprireikė dviejų sezonų.

Jam neprilygo ir kita lygos ateities žvaigždė Zionas Williamsonas. Puolėjas per 35 minutes pelnė 21 tašką (9/18 dvitaškių, 3/5 tritaškių), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Dalaso klubas šiame susitikime varžovams išrašė net 13 blokų (K.Porzingis ir Maximilianas Kleberas atliko po 5), o „Pelicans“ metė vos 11 baudų metimų (pataikė 6, 55 procentų taiklumas).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 27 (5 atk .kam., 3/8 tritaškių), Lonzo Ballas 25 (11 atk. kam., 6 rez. perd., 7/11 tritaškių), Zionas Williamsonas 21 (9/18 dvitaškių, 6 atk. kam.), Jru Holiday‘s 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Frankas Jacksonas 12, Derrickas Favorsas 10 (14 atk. kam.).

„Mavericks“: Kristapas Porzingis 34 (12 atk. kam., 3/9 tritaškių, 5 blokai), Luka Dončičius 30 (17 atk. kam., 10 rez. perd., 4/11 tritaškių, 7 klaidos), Sethas Curry 21 (6/9 tritaškių), Timas Hardaway‘us 18 (4/9 tritaškių), Delonas Wrightas 10 (5 rez. perd., 3/4 tritaškių), Maximilianas Kleberas 5 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5 blokai).