Kaip „Ryto“ „Titulo vagystė“ tampa dar vienu nusivylimu (32)

Gruodžio 24 d., 15:30
Tokiu plakatu prasidėjo „Ryto“ sezonas(BNS nuotr.)
Tokiu plakatu prasidėjo „Ryto“ sezonas(BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ komandos sirgaliai prieš kiek daugiau nei tris mėnesius „Jeep“ arenoje iškėlė plakatą su užrašu „Titulo vagystė“.

Viskas labai gražiai atrodė pirmosiose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse, kai skraidė Demetriusas Jacksonas, „vienas prieš vieną“ varžovus dorojo Andrew Goudelockas, solidžiai pasirodė Chrisas McCulloughas. Po 106:77 iškovotos pergalės prieš Utenos „Juventus“ ir prieš tai vykusio solidaus pasirodymo su Atėnų „Panathinaikos“ vėl atsirado daug „haipo“. Ne veltui tokia sudėtis popieriuje pakurstė eilines aistruolių viltis, kurios eilinį kartą po truputį bliūkšta.

„Stipriausia sudėtis per pastarąjį dešimtmetį“ – taip buvo vadinamas „Ryto“ dvyliktukas ne vieno krepšinio komentatoriaus ar apžvalgininko. Atrodė, kad didžiausia vilniečių problema bus, kaip kuo ilgiau sostinėje išlaikyti A.Goudelocką ar tą patį Ch.McCulloughą, kuris turėjo puikų įgūdžių paketą, bet buvo mįslė dėl jo charakterio ir gebėjimo prisitaikyti prie europietiško krepšinio.

REKLAMA

„Ryto“ sezono pradžios vaizdas atrodė gražus tarsi nuomonės formuotojų „Instagramas“, kai matai tik gražų gyvenimą, bet nežinai, kas vyksta už kadro. O tuo metu jau buvo įvykę procesai, kurie buvo svarbūs – buvo užprogramuotos Dariaus Gudelio ir Rolando Jaručio skyrybos, kurių įžanga buvo dar kovo mėnesį, kai Deivido Sirvydžio agentai bandė pasinaudoti „Ryto“ nesumokėtais komunaliniais mokesčiais už butą.

Vėliau yla maiše tapo Sauliaus Kulviečio neatlikta detali medicininė patikra, dėl kurios buvo apkaltintas R.Jarutis, kuris neva pataupė ir neužsakė geros patikros, kuri būtų radusi problemas. Žaidėjas ir jo atstovai nutylėjo apie operaciją, atliktą dar pavasarį, o tai „Rytui“ kainavo nei daug, nei mažai – apie 42 tūkst. eurų už žaidėją, kuris nesužaidė nė vieno mačo.

Komplektuojant sudėtį Donaldas Kairys ir R.Jarutis nesutarė dėl tam tikrų žaidėjų – Krepsinis.net žiniomis, strategas norėjo savo ekipoje turėti praėjusiame sezone Las Palmo „Gran Canaria“ sudėtyje rungtyniavusį 31-erių Demonte Harperį, bet gavo A.Goudelocką. Dėl to kaltinti buvusio direktoriaus tikrai negalima, nes už mažesnę kainą jis nupirko krepšininką, turintį didesnes galimybes nei D.Harperis, kuris, beje, neturi darbo iki šiol.

REKLAMA

Šaltiniai teigė, kad D.Kairys savo sudėtyje nenorėjo ir Gyčio Radzevičiaus bei Roko Gusčio. Pastarasis „Ryte“ sužaidė tik 10 mačų ir ant parketo oficialios rungtynėse greičiausiai nebepasirodys iki pat 2021 metų rudens. Tuo tarpu apie G.Radzevičiaus galimybę paskolinti žaidėją kitai komandai Krepsinis.net laidoje „Penktas kėlinys“ buvo minėta dar sezonui įsibėgėjant.

Tai paaiškina, kodėl pirmojo sezono interviu metu D.Kairys nenorėjo atsakyti į klausimą, ar pavyko įsigyti visus žaidėjus, kurie buvo prioritetiniai. Čia galima sutikti, kad specialistui nebuvo lengva ruoštis sezonui, nes legionieriai atvyko vėlai, R.Gustį kamavo peties problemos, tad teko kviestis ir dublerių žaidėjus, o A.Goudelocko derinius turėdavo atlikti Mindaugas Girdžiūnas.

„Ryto“ sniego kamuolys nuo kalno pradėjo riedėti dar spalio pradžioje, kai Ch.McCulloughas su kiaura padanga grįžo namo, ten požeminėje aikštelėje užkliudė kitą automobilį ir neva to nepastebėjęs grįžo namo. Kol buvo sprendžiama amerikiečio ateitis, įvyko skyrybos su R.Jaručiu, garsioji jo 3 valandų trukmės „garbės ir orumo“ spaudos konferencija. Galiausiai, vilniečiai nusprendė kuriam laikui pasilikti prasikaltusį žaidėją, kadangi Martynas Echodas patyrė traumą ir reikėjo aukštaūgio sudėtyje.

REKLAMA

Problemos pagreitį įgijo po „Ryto“ pasirodymo prieš Atėnų „Peristeri“, kai komandą paliko Demetriusas Jacksonas. Amerikietis tiesiog norėjo namo, vėliau buvo gandų apie jo galimą persikėlimą žaisti kitur, bet iki šiol įžaidėjas neturi klubo. Neaiški situacija ir su išpirka – veikiausiai, kad 50 tūkst. eurų iš savo kišenės žaidėjas nemokės, o tai turėjo arba turės padaryti naujoji ekipa.

Neabejotinai geriausią žaidėją praradęs „Rytas“ pralaimėjo Pasvalyje, po savaitės – Kėdainiuose. Naujo įžaidėjo paieškos užsitęsė, o kai atvyko Ryanas Boatrightas komandoje įsisuko koronavirusas, tada buvo FIBA „langas“, o jam dar nesibaigus A.Goudelockas patyrė kojos traumą. Dubleriais pasipildęs „Rytas“ didžiausiu istorijoje skirtumu (47 taškais) neprilygo Kauno „Žalgiriui“, o po kelių dienų po atkaklios kovos nusileido Rygos VEF.

TITULO VAGYSTĖ TĘSIASI 🕵️‍♀️

Posted by B Tribūna on 2020 m. gruodžio 12 d., šeštadienis

REKLAMA

Visos iki tol patirtos nesėkmės LKL reguliariajame sezone nieko pernelyg nereiškia, bet pati tendencija privertė sirgalius sunerimti. Ne veltui „B Tribūna“ po pralaimėjimo Panevėžyje prieš „Lietkabelį“ publikavo blogiukų iš filmo „Vienas namuose“ nuotrauką su prierašu apie besitęsiančią titulo vagystę. Galima teisintis, kad vilniečiams stigo žaidybinio ritmo, visaverčių treniruočių ar sveikų žaidėjų, bet „Cido“ arenoje iš baltus marškinėlius vilkėjusių žaidėjų kovoti norėjo tik Maurice‘as Ndouras.

„Rytas“ pagaliau rado ir R.Gusčio pamainą – pasirašė sutartį su Keithu Bensonu, kuris yra žaidęs Klaipėdos „Neptūne“ ir buvo sutiktas labai skeptiškai dėl savo blankaus žaidimo ne tik mūsų šalyje, bet ir Australijoje, kur rungtyniavo praėjusiame sezone. Tuo tarpu D.Kairys pareiškė, kad „tai žaidėjas, kuris šią akimirką gali duoti didžiausią efektą.“

Vilniečiai pasiruošti kol kas svarbiausiam savo mačui šiame sezone turėjo 9 dienas, bet aikštelėje atrodė blogiau nei pirmajame tarpusavio susitikime „Jeep“ arenoje ir Rygoje gavo pamoką 60:84 nuo VEF vyrukų. Latvijos klubas, laikytas grupės autsaideriu, nėra kažkoks grandas – žaidė 6 žaidėjais, kurie aikštelėje praleido nuo 25 iki 37 minučių. 7-as krepšininkas, Arnoldas Helmanis, rungtyniavo 11 minučių ir 20 sekundžių, o Emilis Kruminis (29 sek.) ir Verneris Kohas (5 min.) buvo tik statistai. Taškus rygiečiams pelnė vos 6 žaidėjai. VEF žaidė tokia pačia siaura rotacija, kokią naudojo ir Vilniuje.

REKLAMA

D.Kairys savo pusėje panaudojo 11 krepšininkų ir nuo suolo nepakilo tik Lukas Uleckas. Apie laiko stoką pasiruošti rungtynėms, siaurą rotaciją ar praradimus šįkart „Rytas“ kalbėti net negali, nes rungtyniavo visi pagrindiniai krepšininkai – tas pats A.Goudelockas jau aikštelėje praleido 25 minutes ir surinko 13 taškų, o po traumos grįžo ir kapitonas Arnas Butkevičius.

Blogiausia, kad „Rytas“ tokios svarbos rungtynėse atrodė visiškai be ugnelės, be nusiteikimo ir be idėjų. Toks bedvasis jis buvo ir Panevėžyje, bet tada dar galima buvo rasti pasiteisinimų, kai šįkart jų nėra ir neturi būti. Energija, nusiteikimas ir koncentracija yra tas aspektas, pagal ką galime vertinti trenerio indėlį paruošime. Gaila, kad tiesioginės spaudos konferencijos metu D.Kairio ir M.Echodo minčių nebuvo girdėti, nes mikrofonas buvo tiesiog išjungtas, kai atėjus VEF atstovams šis techninis liapsusas buvo sutvarkytas.

Pamenate, teksto pradžioje dėsčiau apie žaidėjus, kurių D.Kairys nenorėjo. Pažiūrėkime į tuos, kuriuos pasirinko pats treneris – jau su „pilvuku“ atvykęs R.Boatrightas, K.Bensonas ir M.Ndouras. Žinoma, kad vienintelis senegalietis yra žaidėjas, kuriam priekaištų turėti negalima ir pasirinkimas tarp Jameso Gisto, Adreiano Payne‘o bei M.Ndouro padarytas logiškas bei teisingas.

REKLAMA

Čia ir dabar naudos turėjęs duoti K.Bensonas Rygoje atrodė tarsi nesupratęs, kur pateko – per 8 minutes realizavo dvitaškį, bet abejose aikštės pusėse atrodė pasimetęs ir jokio efekto nedavė. Amerikietis netrukus galės krautis lagaminus ir keliauti į namus. Tuo tarpu R.Boatrightas nuo pirmų treniruočių atrodė prastai – šaltiniai Krepsinis.net pasakojo, kad „Ryto“ gynėjai treniruotėse jo gynybą įveikdavo be didesnio vargo.

„Ryto“ gynyba buvo ir yra didelė problema, kuo naudojosi Stevenas Gray‘us ar kitų komandų metikai, kurie prieš vilniečius fiksavo karjeros rekordus. Vilniečiai net ir puolime nesugeba kompensuoti savo problemų prie savojo krepšio – Čempionų lygoje yra vos 22-i pagal renkamus taškus. Ir čia reikėtų pažymėti, kad grupėje jau dukart susitiko su VEF, kuri praleidžia po beveik 75 taškus, o pirmajame rate sostinėje „Rytas“ įmetė jiems 81 tašką.

Dažnai sirgaliai mėgsta būti pernelyg emocingi savo mylimos komandos atžvilgiu, kai pradeda piktintis pralaimėjimais „Nevėžiui“ arba „Pieno žvaigždėms“, kurie 36 mačų maratone nelabai daug lemia, bet šįkart didžiulė pykčio banga „Ryto“ adresu yra visiškai suprantama. „B Tribūna“ Lietuvoje vertinama prieštaringai, bet jos aiškus pozicijos išsakymas ir nebijojimas sakyti viską atvirai tikrai pagirtinas ir sveikintinas.

REKLAMA

„Akivaizdu, jog atsakomybę prisiimti privalo treneris ir sporto direktorius, būtent to ir tikimės. Juokai apie dugnus virto realybę. Metas pokyčiams ne aikštelėje, o prie jos. Visa žaidėjų karuselė ir komplektavimasis kas mėnesį netenkina nei mūsų vertybinio požiūrio į klubą bei jo viziją, nei duoda rezultatų. Sukurta komanda yra be veido, tiesiog kratinys... Per visą šitą seriją nebuvo nei vieno gerbėjų atsiprašymo už vieną pažeminimą po kito. Jei yra tinginčių žaist, juos galima pakeist jaunimu. Kantrybė turi ribas ir ji baigėsi“, – rašo sirgaliai.

Gudelis Gudelis

Dugno pasiekimai turi naujas žymas – 2015–2016 m. sezone „Rytas“ pirmą kartą per klubo istoriją nepateko į Europos taurės antrąjį etapą. Šiemet, persikėlus į Čempionų lygą, nauja žemiausia žyma gali būti pasiekta nepatekus į antrąjį etapą iš 4 komandų grupės. Tam tereikia patiems suklupti bent jau sykį per du likusius turus arba sausio 13 dieną SIG įveikti VEF ekipą ir durys tolyn „Rytui“ užsivers.

REKLAMA

Nieko nuostabaus, kad savo poziciją soc. tinkle išsakė ir klubo legendos – Steponas Babrauskas, Mindaugas Lukauskis ar Martynas Gecevičius. Lukas Brazdauskis priminė, kad būdavo laikai, kai žaidėjai net susimušdavo treniruotėse, bet tais metais „Rytas“ laimėjo visus įmanomus titulus ir turėjo dvasią, veidą bei didelius kiaušinius. Tai, kaip „Rytas“ atrodo šiame sezone, yra visiškai atvirkštinis veidas, o, tiksliau, to veido nėra.

Sirgaliai skatina D.Kairį prisiimti atsakomybę, bet jeigu kalbama apie A, tai reikia ir pasakyti apie B – D.Gudelį. „Ryto“ sirgaliai kuria peticijas, renka tūkstančius parašų ir prašo pasitraukti, o „Instagram“ paskyroje dauguma klausimų podkastui, kurio svečias yra pagrindinis klubo dalininkas, yra neigiami bei prašantys pasitraukti. Žmonės taip nusivylė Vilniaus krepšiniu, kad Gedimino Žiemelio galimas projektas sostinėje atrodo tarsi išsigelbėjimas, nors nėra aišku nei kada ta komanda bus, nei kokio pajėgumo, nei apskritai, ar ji bus buriama šiame mieste.

Geriausią per eilę metų „Ryto“ trenerį Dainių Adomaitį dabar sirgaliai prisimena su nostalgija, kaip ir patį komandos demonstruotą žaidimą. Turbūt nemažai yra tų, kurie norėjo, jog specialistas pasitrauktų po vieno ar kito pralaimėjimo. Gaila, kad dabar tiek D.Adomaitis, tiek jo asistentas Mindaugas Brazys ne komandą treniruoja, o dalyvauja portalų laidose bei laukia savojo šanso. Keistokai skamba, kai D.Kairio aplinkos žmones papiktino praėjusią savaitę „Penktajame kėlinyje“ pasakyta mintis, kad D.Adomaitis yra geresnis treneris už dabartinį „Ryto“ strategą. Nežinau, ar šiuo klausimu apskritai verta diskutuoti – rezultatai ir pats žaidimas kalba patys už save. Ir nereikia čia sakyti, kad tik šiame sezone „Ryte“ „bardakas“ – geriau pasakykite, kada jo klube nebuvo.

REKLAMA

„Rytas“ dar turi teorinių vilčių visiškai neapsijuokti prieš rėmėjus ir dar jais tikinčius sirgalius, bet viskas jau dabar krypsta link to, kad sausio viduryje konstatuosime Europinio sezono pabaigą ir koncentraciją kovoms Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) bei LKL. O tada permainų gali būti ir daugiau, nes M.Ndouras galės išvykti, galbūt ir A.Goudelockas nebeturės pakankamai motyvacijos vietinio fronto varžyboms.

Ieškant kaltų, šioje situacijoje savo indėlį įnešė visi – tas pats R.Jarutis, rinkęs komandą su ne viena rizika, D.Gudelis, buvęs visame šitame procese, taip pat ir D.Kairys, kuris kuriamas žaidimas neduoda vaisių. Kalti ir krepšininkai, kurie šaltais veidais reaguoja į komandos gėdingą pasirodymą Rygoje ir kūno kalba išduoda, kad jiems nelabai tai rūpi.

Kol kas „Ryto“ titulo vagystė primena „Vienas namuose“ vagišių Marvo ir Hario nesėkmingus bandymus susidoroti su Kevinu. 

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


32 komentarai
Naujausi komentarai (32)
Geriausiai ivertinti (32)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti