K.Maksvytis: kai nesiseka, tą ubagą su lazda visi muša (20) VIDEO interviu

Vasario 3 d., 22:33
K.Maksvytis apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
K.Maksvytis apžvelgė rungtynes (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ namie nusileido Belgrado „Partizan“ ir Eurolygoje patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui.

Prastai startavę žalgiriečiai šiek tiek įsibėgėjo tik po ilgosios pertraukos, tačiau rungtynių eigos perlaužimui to nepakako. 

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas apžvelgė savo auklėtinių pasirodymą, nesikeičiantį jau ilgesnėje atkarpoje.

„Sveikinimai „Partizan“, šiandien jie buvo geresni, vienu žingsniu greitesni ir nusipelnė laimėti. Iš mūsų pusės, pirmą kartą pralaimėjome abi dvigubos savaitės rungtynes. Antrame mače mums reikėjo daugiau energijos, dabar mums reikės laiko su tuo tvarkytis“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Komanda yra įkritusi į psichologinę duobę ar yra kitos problemos?

– Manau, kad ir tas, ir tas. Nereikia pamiršti ir nuovargio. Kol važiavome, komandai sekėsi, traukinys buvo įsibėgėjęs, net ir netekę lyderių žaidėme ir laimėjome. Dabar, toks vaizdas, kad prisideda nuovargis, kai pralaimi atsiranda ir psichologinės problemos.

– Matote Igną Brazdeikį daugiau žaidžiantį įžaidėjo pozicijoje?

– Laikinai jis gali žaisti, bet natūraliai jis nėra įžaidėjas. Dabar, kai tokia situacija, mums trūksta tokių žmonių, kurie įžaistų kamuolį, tad jis dažniau tai prisiima. Nemanau, kad jis daugiau turėtų žaisti.

– Kada realu sulaukti Isaiah Tayloro?

– Optimistiškiausia būtų taurės kovose, kol kas dar net nėra sugiję. Dar likę pora savaičių, gal per tą laiką spės atsistatyti.

REKLAMA

– Kur didžiausios klaidos buvo atsitveriant savo žmones?

– Kova dėl kamuolių, ypatingai puolime, tam labai didelės taktikos nereikia, reikia turėti energijos ir noro. Gal kartais varžovai turėjo geresnių situacijų, bet didele dalimi tai buvo mūsų pačių nepaimti kamuoliai, tiek iš didelių pusės, tiek iš mažų. Rungtynes jie pradėjo su keliais kamuoliais, kurie toli atšoko, šiuos turėtų ir mažiukai susirinkti. Du dalykai – energija ir azartas imti tuos kamuolius.

– Kaip bandote kompensuoti kūrėjų trūkumą įvedant kamuolį į reikalingas situacijas?

– Gana sunkiai įeiname, žaidimas pasidarė statiškas, nemažai situacijų nugara į krepšį. Nėra Tayloro, tas pats Dovis Giedraitis matėte, kad nėra pilnai atsistatęs ir jisai kažkiek galėtų tai kompensuoti. Nuo to nukenčia mūsų puolimas. Neįmetame patys taškų ir varžovams atsiveria greito puolimo galimybės. Tai yra surišta. Šiek tiek sulėtėjome ir pasidarėme statiški.

– Kaip pavyko užkurti komandą ilgosios pertraukos metu?

– Kai salė pilna žiūrovų, nieko kito nelieka. Vėl noriu padėkoti žiūrovams, kurie iki galo palaikė. Bendrai imant, ne mūsų skaičiai. Pirmame kėlinyje jie įmetė 26, antrame – 21, trečiame – 27 taškus. Kad puolimas mūsų kenčia, tai taip, bet ir gynyboje praleisti 88 taškai yra per daug. Buvome tarp lyderių Eurolygoje pagal gynybą, tad šitie skaičiai toli gražu neatitinka. Buvo nemažai gynybinių klaidų.

REKLAMA

– Kiek keisti švilpukai kerta komandai psichologiškai?

– Kaip žinote, teisėjų darbo nekomentuojame, o kai nesiseka, viskas griūna, tą ubagą su lazda visi muša.

– Kas svarbiausia einant į ateities kovas?

– Visų pirma, viena kita laisva diena nepamaišytų. Matosi plika akimi, kad nuovargis jaučiasi veiksmuose, nors to neturėtų būti, žinome tvarkaraštį, visi profesionalai, bet jis yra. Reiktų kelių laisvų dienų. Visų pirma, komanda turi išlikti stipri ne tada, kai laimi, o tada, kai pralaimi, sureaguoti, atsistatyti ir į kitas rungtynes eiti iš naujo.

– Željko Obradovičius pagyrė jūsų darbą, kiek yra smagu susilaukti tokio pagyrimo ir ko pavyko iš jo pasimokyti per dvi akistatas?

– Pasimokyti yra visada smagu, ypatingai iš geriausių. Dar kartą pasikartosiu, kad mėgaujuosi buvimu Eurolygoje ir norisi nueiti toliau. Apsikeitėme keliomis mandagumo frazėmis. Treneris, aišku, jų pasakė daugiau, nes jo nuotaika šiandien geresnė. Smagu žaisti su tokiais treneriais ir mokytis iš jų, tiek laimint, tiek pralaimint.

– Kaip Ignas Brazdeikis progresuoja ir kiek esate tuo patenkinti?

– Smagu dėl Igno, gaila tik tai, kad jo rezultatyvus žaidimas nesutampa su komandos pergalėmis. Be abejo, nereikia nuvertinti, jis neblogai žaidžia, kažkiek ir Lukas Lekavičius rodo atsigavimo požymius. Smagu dėl žaidėjų, ypatingai dėl Igno. Jaunam žaidėjui tai yra svarbu, tikiuosi, kad jis taip ir toliau žais.


20 komentarai
Naujausi komentarai (20)
Geriausiai ivertinti (20)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti