K.Maksvytis: apie D.Motiejūną „Žalgiryje“, pikinį I.Taylorą ir lūkesčius perspjovusį L.Birutį (2) VIDEO interviu

Kovo 29 d., 21:54
K.Maksvytis laimėjo svarbias rungtynes (LKL nuotr.)
K.Maksvytis laimėjo svarbias rungtynes (LKL nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo užtikrinta pergale prieš Monako „AS Monaco“ klubą.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis apžvelgė tiek savo, tiek varžovų komandos reikalus, trumpai paliesdamas ir Donato Motiejūno bei tolimesnę Rimo Kurtinaičio situacijas.

„Sveikinimai mūsų komandai ir gerbėjams, manau, kad šiandien nusipelnėme pergalės, kontroliavome rungtynes beveik visas 40 minučių. Bravo žaidėjams, jie buvo gerai susitelkę viso mačo metu“, – teigė specialistas.

REKLAMA

– Visas rungtynes kontroliavote, nors pralaimėjote kovą dėl kamuolių, kas buvo „Žalgirio“ arkliukas?

– Buvo akcentas, kad varžovai yra fiziški, lygoje pirmauja ne be reikalo, šiandien tai parodė. Su kamuoliais nesusitvarkėme, bet gana gerai susitvarkėme su jų greitu puolimu. Buvome neblogi pikenrolo gynyboje, kažkiek problemoje turėjome gynyboje vienas prieš vieną, bet po ilgosios pertraukos susitvarkėme. Su kamuoliais susitvarkėme, visa kita buvo neblogai.

– Nebuvo plano dvigubos savaitės metu dar labiau praplėsti rotaciją, mesti Dovydą Giedraitį ir Karolį Lukošiūną?

– Be abejo, visokių buvo planų, bet pirmas ir svarbiausias planas šiandien buvo laimėti rungtynes. Planą pasiekėme. Jei jau neįmeti žaidėjų pirmoje pusėje, siaurini rotaciją ir žaidi su tais, kurie pradėjo.

– Kuo pavyko išnaudoti Lauryną Birutį ir kur jis labiausiai patobulėjo viso sezono metu?

– Na, Laurynas yra neblogas žaidėjas baudos aikštelėje, nustebino tuo, kad nėra taikinys gynyboje, ypač pikenrolo gynyboje, gerai sustabdo kamuolį ir grįžta atgal, ko bijojome prieš sezoną, pasirašydami jį. Šiandien planas buvo ne tik gintis, bet ir puolime mesti jam kamuolį, atakuoti jų aukštaūgius, Donta Hallą, kuris nėra toks geras gynyboje baudos aikštelėje, DMo, kuris prisirinko greitų pražangų. Bandėme Laurynui duoti kamuolį ir šiandien jis tai išnaudojo.

REKLAMA

– Kevarriusas Hayesas gynyboje priminė geriausią savo versiją. Pokalbiai padėjo ar žaidėjai patys susikoncentravo labiau?

– Manau, kad gana neblogai pavyko pasiruošti šioms rungtynėms, labai geri buvome pikenrolo gynyboje, buvome agresyvūs, buvo visur mūsų rankos, ėjome į teisingas pagalbas nuo nemetančių žmonių. Dėl Kay’aus džiaugiuosi, sužadėtinė grįžo, gal ir tas emocinis faktorius padėjo.

– Kaip galima įvertinti Igną Brazdeikį?

– Tik gerai. Ignas, kaip ir kiekvienas jaunas žaidėjas, dar nežaidžia kiekvienų rungtynių stabiliai, bet jam gal ir palankesnės yra tos komandos, kurios ginasi vienas prieš vieną, eina į mažesnes pagalbas. Iggy iš savęs turi tą fiziškumą ir gali užsibaigti žaisdamas vienas prieš vieną, šiandien jis tai padarė.

REKLAMA

– Donatas Motiejūnas kalbėjo taip, kad į „Žalgirį“ grįžtų ir už mažesnius pinigus. Įmanomas toks sugrįžimas šią vasarą?

– Sunku dabar pasakyti, pagavote su tokiu klausimu, mus geri santykiai sieja dar nuo Kauno krepšinio mokyklos. Jis yra talentingas žaidėjas ir žaidžia gerą sezoną, per pakankamai nedideles minutes verčia daug taškų, yra sunkiai sustabdomas vienas prieš vieną. Geras žaidėjas, matysime.

– „Žalgiriui“ šiandien buvo geriau, kad Mike’as Jamesas buvo aikštelėje, o ne ant suolo?

– Pagal statistiką – taip, bet prieš jį visada stengiamės laikyti geriausius savo gynėjus, dažniausiai – Arną, kuris padarė gerą darbą. Šiandien nei jis, nei Ulanovas daug taškų nepelnė, bet jiems esant aikštėje krovėmės pranašumą. Žiūrint pagal skaičius, atrodė taip.

– Vietoje L.Biručio varžovų taikiniu gynyboje tapo Achille Polonara?

– Galiu pasakyti, kad po pirmo išėjimo jis labai pagerino savo gynybą, jei matėte, gana emocingai pasikalbėjome, bet viskas dėl geresnio krepšinio. Antroje pusėje jis jau buvo žymiai geresnis, antrame išėjime net.

REKLAMA

– Kaip Donatas Motiejūnas atrodo ir kaip būtų galima įlieti jį į rinktinę?

– Man atrodo, kad jis prisitaikė prie europietiško krepšinio. Prieš tai blaškėsi po NBA ir Kiniją, suprato puolimo ir gynybos niuansus. Jį sustabdyti vienas prieš vieną yra labai sunku, ir šiandien turėjome planą dvigubinti jį, kai gauna kamuolį arčiau krepšio. Yra gana sudėtinga, turi abi rankas, platų judesių arsenalą, topinis tiek pikenrolų, tiek žaidimo nugara žaidėjas.

– Kiek šita pergalė buvo svarbi atsispiriant į likusias rungtynes?

– Labai svarbi, visų pirma, visi žaidėjai ir pats Isaiah Tayloras prisidėjo fiziškume ir agresyvume, kurio mums dažnai trūksta. Visi prisidėjo, jis irgi įnešė savo indėlį. Žiūrime į kitas rungtynes, bet ir šios rungtynės nuteikia džiuginančiai, komanda yra geroje kondicijoje ir susitelkime.

– I.Tayloras startavo banguotai, kaip jis dabar yra įsiliejęs ir kiek daugiau dar gali duoti komandai?

REKLAMA

– Kažkiek apribojo tie jo iškritimai, tai viena, tai kita traumelė. Kai jis yra sveikas ir žaidžia, yra labai didelė paspirtis. Galima būtų paskaičiuoti, kiek jam žaidžiant ar nežaidžiant laimėjome ar pralaimėjome rungtynių. Būtų labai nemažas procentas. Šiandien jau matėme, ačiū Dievui, sveiką. Patys kiek ribojame minutes, bet kiek žaidė, buvo greitas ir arti savo tobulos formos.

– Vakar buvo atleistas Rimas Kurtinaitis. Nenustebino toks „Wolves“ ėjimas?

– Nustebino, bet nenorėčiau daugiau komentuoti, nes tai yra ne mano komanda, ne mano daržas. Pirma norėčiau tvarkyti savo reikalus.


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja