K.Lukošiūno pertrauktas Š.Jasikevičius gyrė patobulėjusį B.Daviesą ir nerimavo dėl M.Grigonio (17) VIDEO interviu

Lapkričio 7 d., 11:28
Š.Jasikevičius katalonų sudėtį pavadino geriausia Europoje (BNS nuotr.)
Š.Jasikevičius katalonų sudėtį pavadino geriausia Europoje (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgiris“ rengiasi jau septintajam Eurolygos mačui – į Lietuvą atvyksta turnyre lyderiaujanti Barselonos „Barcelona“.

Katalonai vasarą stiprinosi iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atvykusiais tautiečiais Nikola Mirotičiumi ir Alejandro Abrinesu bei žalgiriečiu Brandonu Daviesu, o jų sudėtį įvertino ir Šarūnas Jasikevičius.

Tiesa, strategas turėjo ir prastų žinių dėl savo paties auklėtinių.

„Marius nėra visiškai pasveikęs, negaliu sakyti, ar žais rytoj. Šiandien pažiūrėsime, ar galės su komanda treniruotis pilnu pajėgumu, nes po traumos to dar nedarė. Tada ir spręsime. Turi būti balansas, kiek galime rizikuoti ir ar jam gali pablogėti. Esame lapkričio mėnesyje ir žaidėjus durstyti ar versti žaisti yra ne tas metas“, – teigė strategas.

REKLAMA

Pasikalbinimą nutraukė treniruočių salės kampe driblingo pratimus pradėjęs atlikinėti Karolis Lukošiūnas, sukėlęs ir stratego šypseną.

„Lukošiūnas vis nepataiko, žinokit, kada jam reikia dirbti“, – jaunuolį pašiepė Š.Jasikevičius.

– Kiek žaidimas keistųsi be Mariaus Grigonio?

– Žinoma, tai yra vienas iš mūsų pagrindinių ginklų. Svarbus yra jo vaidmuo tiek puolime, tiek gynyboje. Jei gynyboje dar yra Walkupas, tai puolime prarandame daug taškų. Tačiau sezone yra daug rungtynių, visi sveiki nebus visą laiką.

– Kokia yra Roko Jokubaičio situacija?

– Jis jau treniravosi su komanda, užvakar pirmą kartą. Yra pasiruošęs žaisti.

– Varžovai triukšmavo vasarą, kokie yra pagrindiniai jų aspektai jūsų akimis?

– Žinoma, tai yra begalinis talentas. Pasirašyti geriausi žaidėjai visose pozicijose. Kai pagalvoji, kad jiems dar trūksta trijų ar keturių žaidėjų ir kas bus, kai visi susieis... Tai yra turbūt geriausia sudėtis Europoje, kuri dar tik klijuojasi. Jie rodo įspūdingą krepšinį net nebūdami pilnos sudėties. Kai visi grįš, dalykai bus kitokie, bet mano manymu tai tikrai yra geriausia sudėtis Europoje.

REKLAMA

– Kaip „Barcelona“ gali žaisti taip gerai neturėdama pagrindinių kūrėjų?

– Tai yra tie elementariausi dalykai, kuriais visada garsėjo Pešičius – disciplina, gera gynyba, fiziškumu. Talentas nusprendžia daug puolime, tačiau jie jau dabar turi visą tą bazę.

– Barselonos klube yra senas bičiulis Brandonas Daviesas, kaip jis atrodo toje komandoje?

– Gerai, energija begalinė, matosi, per vasarą pailsėjo, yra dar labiau susitūpėjęs žmogus, su ta visa begaline energija, kokią rodė ir čia. Jis ir pernai buvo pripažintas geriausiu „centru“ Europoje ir manau, kad jei ne geriausias, tai tikrai yra trejetuke. Tiesiog įspūdingai įsiliejo į naują komandą ir turi didžiulę rolę.

– Šį sezoną jis daugiau kuria ir atlieka perdavimus „iš aukštai“, kiek tai yra pavojinga?

– Pavojinga, bet sakau, kai kuriuos dalykus mes turime suprasti – ką galime atiduoti ir ko ne. Vienas prieš vieną daugelyje situacijų prieš juos yra sunku žaisti ir reikia spaustis, kad kuo dažniau jų žaidėjai žaistų prieš du ar prieš tris besiginančius ir žinoti, kur rizikuoti ir kur ne.

REKLAMA

– Pliki skaičiai rodo, kad gynyba su Daviesu yra prastesnė nei su Ante Tomičiumi. Tai yra realybė ar tik pliki skaičiai?

– Nežinau. Brandonas visada buvo tas, kuris duoda begalinę energiją, gal dėl to jis ir klaidų pridaro, nežinau, jų skaičių iš tos pusės aš nežiūrėjau. Nemanau, kad tai bus vienas iš faktorių, į kuriuos labai kreipsime dėmesį.

– Jūsų asistentas Darius Maskoliūnas minimas tarp kandidatų užimti rinktinės stratego vietą, kaip jūs į tai reaguotumėte?

– „Žalgirio“ žmonės jau sakė, kad situacijai priėjus iki to, bandytume tai spręsti.

– Teko jau su Maskoliūnu apie tai kalbėtis?

– Teko, bet tai yra ne mano daržas ir nenorėčiau čia daug komentuoti.

Užsisakyk Telia TV sporto paketą ir visas Eurolygos rungtynes stebėkite tiesiogiai HD raiška


17 komentarai
Naujausi komentarai (17)
Geriausiai ivertinti (17)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti