Jie valdo Lietuvos krepšinį: 10 įtakingiausių šalies krepšinio asmenybių (18)

Vasario 23 d., 14:20
A.Sabonis ir M.Špokas yra šiame dešimtuke (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
A.Sabonis ir M.Špokas yra šiame dešimtuke (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

Kas iš tiesų valdo Lietuvos krepšinį? Kieno žodis būna lemiamas? Kieno įtaka didėja, o kas ją po truputį praranda? Krepsinis.net apklausė klubų vadovus, trenerius, agentus ir krepšinio funkcionierius bei pateikia jums įtakingiausių Lietuvos krepšinio žmonių dešimtuką.

10. Tomas Pačėsas. Nors alytiškis ir paliko „Lietuvos ryto“ vyr. trenerio postą, jo įtaka krepšinyje yra didelė. Pirmiausia dėl to, jog juo pasitiki G.Vainauskas. Strategas savo gerus vadybinius sugebėjimus parodė, kai sugebėjo už nedidelę kainą klubui nupirkti gerus legionierius – Drew Gordoną ir Davidą Loganą. T.Pačėsas sutaupydavo pinigų komandai ir kai reikėdavo nutraukti sutartį su vienu ar kitu žaidėju. Krepšinio užkulisiuose kalbama, kad T.Pačėsas vasarą perims klubo direktoriaus postą iš Martyno Purlio, kuris šias pareigas eina jau eilę metų. Nebūtų nieko nuostabaus, nes bet kokiais metodais savo tikslą pasiekiantis T.Pačėsas galėtų prisidėti prie „Lietuvos ryto“ kilimo.

REKLAMA

9. Virginijus ir Tadas Bulotai. Tėvas ir sūnus yra vieni įtakingiausių krepšinio agentų Lietuvoje. Kitaip ir negali būti, kai penki žaidėjai žaidžia „Žalgirio“ pagrindinėje sudėtyje, trys – dubleriuose, dar po du atstovus rungtyniauja „Lietkabelyje“, trys – „Neptūne“, o Artūras Gudaitis – „Lietuvos ryte“. Maža to, „Bbaltics“ agentūros klientais yra Donatas Motiejūnas, Mindaugas Kuzminskas ar talentingasis Arnoldas Kulboka. V.Bulotas oficialiai neturi FIBA licencijos verstis agento darbu, tačiau niekam ne paslaptis, kad būtent jis yra pagrindinis derybininkas dėl naujų kontraktų, o jo sūnus, turintis licenciją, atlieka kitus reikšmingus darbus. Ši agentūra buvo praradusi įtaką „Lietuvos ryte“, kai ten dirbo Tomas Pačėsas, tačiau atėjus Rimui Kurtinaičiui viskas gali pasikeisti. Turint omenyje, jog T.Bulotas aktyviai į savo agentūrą kviečia jaunus šalies žaidėjus, jo įtaka tik turėtų augti.

Alvydas Bieliauskas Alvydas Bieliauskas

REKLAMA

8. Alvydas Bieliauskas. „Lietkabelio“ savininkas yra itin atsidavęs krepšiniui. Parėmęs klubo valdymą jis palaipsniui sutvarkė visą „Lietkabelio“ struktūrą ir daug investavo, jog komanda būtų ten, kur yra dabar – antroje LKL turnyrinės lentelės vietoje ir laimėjusi Karaliaus Mindaugo taurės sidabro medalius. A.Bieliauskas yra artimas draugas tiek su G.Vainausku, tiek su R.Milašiumi ir tai tik padidina jo įtaką krepšinio pasaulyje. Jeigu „Lietkabelis“ ir toliau išsilaikys tarp pajėgiausių šalies komandų, A.Bieliausko įtaka tik didės ir šiame sąraše jis tik gerins savo pozicijas.

7. Žygimantas Surintas. Savo karjerą kaip krepšinio žurnalistas pradėjęs trakiškis pakilo iki tokių aukštumų, kokių pavydėtų daugelis. Sėkmės istorija, kaip jaunas vaikinas viską pradėjo nuo nulio, o dabar rikiuojasi tarp įtakingiausių šalies žmonių. LKL komercijos direktoriumi tapęs Ž.Surintas pelnė ne tik turtingiausių rėmėjų pasitikėjimą, bet ir klubų vadovų bei savininkų. Neretai Ž.Surintui yra patikimos didžiausios paslaptys arba klausiama patarimų įvairiais klausimai. Kalbama, kad krepšinyje įsitvirtinęs Ž.Surintas po šio sezono paliks LKL, kadangi jau dabar užima vienos didžiausių Baltijos šalyse aviacijos kompanijos „SmartLynx“ direktoriaus pareigas.

REKLAMA

Špokas Špokas

6. Mindaugas Špokas. Antras žmogus federacijoje po A.Sabonio, kuris tvarko daugybę reikalų ir priima nemažai svarbų sprendimų. Žiniasklaidoje M.Špoką matome labai retai, bet tai nereiškia, jog jis nieko neveikia. Priešingai, M.Špokas dirba daug ir net buvo kalbų, jog galvoja apie pasitraukimą iš savo postų, kadangi tiesiog pervargo ir neturi laiko net šeimai. M.Špokas yra įtakingas funkcionierius, į kurį patarimo kreipiasi net ir A.Sabonis. Reikia pastebėti, kad LKF įtaka ir prestižas Lietuvoje mažėja, ypatingai po pernai vykusio sąmyšio, kai vyko karas tarp FIBA ir Eurolygos.

5. Romualdas Brazauskas. Trejose olimpiadose teisėjavęs R.Brazauskas yra LKL ir BBL direktorius. Retas atvejis, kai vienas žmogus valdo dvi lygas. Visada su šypsena ir maloniai bendraujantis R.Brazauskas yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Pagarbą ir pasitikėjimą R.Brazauskas užsitarnavo dar būdamas arbitru, kadangi iki šiol apie jį kalbama kaip apie teisėjų etaloną bei pavyzdį. LKL svarbūs sprendimai nepriimami be R.Brazausko žodžio.

REKLAMA

Vainauskas Vainauskas

4. Gedvydas Vainauskas. „Lietuvos ryto“ klubo prezidento įtaka yra labai didelė. Daug asmenų bandė perimti klubo valdybą, bet redaktoriumi vadinamas G.Vainauskas neužleidžia savo pozicijų ir pats vienas priima svarbiausius sprendimus. Krepšiniui be galo atsidavęs asmuo, kuris jau daugelį metų savo įtakos dėka „Lietuvos rytui“ pritraukia rėmėjus. G.Vainauskas valdo visą žiniasklaidos grupę, kuri išmaniai išnaudojama savo interesų sprendimui. Kol G.Vainauskas valdys „Lietuvos rytą“, tol klubas gyvuos – tuos galima neabejoti.

3. Paulius Motiejūnas. Pajėgiausio šalies klubo vadovas, kurio įtaka taip pat yra auganti. P.Motiejūnas ne šiaip generalinis direktorius, bet tikras „Žalgirio“ vadovas. Jeigu vyktų Kauno mero rinkimai ir dalyvautų P.Motiejūnas, dideli šansai, jog juos laimėtų. Itin gerbiamas žmogus ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje, kadangi ištraukė „Žalgirį“ iš gilios duobės ir baigia išmokėti visas skolas, kurias paliko buvę savininkai. Savo karjerą nuo atstovo spaudai pradėjęs P.Motiejūnas pasiekė labai daug ir ateityje galbūt jį matysime LKF prezidento poste.

REKLAMA

Milašius Milašius

2. Remigijus Milašius. LKL prezidento įtaka kasmet vis auga. Prieš ateidamas į lygą šis verslininkas buvo mažai pažįstamas, bet savo darbais užsitarnavo pagarbą ir įtaką. R.Milašiaus valdomas LKL pakilo į naują lygį, o pats lygos vadovas prisideda ir prie klubų gerbūvio, kadangi pritraukia naujus rėmėjus ir prisideda visais įmanomais būdais. Vasarą R.Milašiaus kadenciją LKL baigsis, bet jis pats nori tęsti pradėtus darbus, o tam pritarti turėtų ir LKL klubų valdyba, todėl R.Milašiaus įtaka išliks didžiulė ir toliau.

1. Arvydas Sabonis. Šio žmogaus įtaka neabejoja niekas. Kaip teigiama, paskutinę kadenciją prie LKF vairo pradėjęs buvęs krepšininkas priima svarbiausius sprendimus federacijoje ir yra Lietuvos krepšinio veidas visame pasaulyje. Būtent Sabas šiemet nepabūgo prisiimti atsakomybės dėl Dainiaus Adomaičio paskyrimo rinktinės vyr. treneriu. Kalbama, kad A.Sabonis talkina ir „Žalgiriui“, su kuriuo federacija palaiko labai artimus santykius. Kitaip ir negali būti, juk klubo direktorius pats yra A.Sabonio aplinkos žmogus ir dirbęs federacijoje.


18 komentarai
Naujausi komentarai (18)
Geriausiai ivertinti (18)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti