Jauną Š.Jasikevičių treniravęs specialistas: jis įsikąs kaip šuo tol, kol nelaimės (2)

Gegužės 5 d., 19:35
Zmago Sagadinas prisiminė darbą su Šaru
Zmago Sagadinas prisiminė darbą su Šaru
Šaltinis: Krepsinis.net

Gerai žinoma ir buvęs Vilniaus „Ryto“ komandos treneris Zmago Sagadinas išdėstė savo nuomonę apie talentingų krepšininkų išėjimą į Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rinką. Pasak jo, būtų gerai sekti futbolo pavyzdžiu ir didinti išpirkas už krepšininkus.

„Eurolyga ir FIBA turi sėsti prie bendro stalo ir pasakyti: niekas negali vykti į NBA, kol klubai negaus bent jau 5 mln. JAV dolerių. Turėtų būti gerbiama tai, kas krepšinyje yra atliekama Europoje. Nerimauju, kad jei tai nebus padaryta, NBA kažkokiu būdu savo divizioną turės ir čia“, – sakė legendinis treneris.

Specialistas nerimauja dėl krepšinio smukimo Balkanų regione. Pasak jo, Adrijos lygoje nėra išugdoma pakankamai vietinių krepšininkų, o ir Eurolygoje vietą turi vos viena ekipa.

„Nova.rs“ svetainei jis taip pat pasakojo apie 1999–2000 m. vykusį darbą Slovėnijoje, Liublianos „Union Olimpija“ klube, su jaunu Šarūnu Jasikevičiumi, kurį išskyrė tarp talentingiausių savo auklėtinių.

REKLAMA

„Kaip man išsirinkti? Jų buvo labai daug. Pažiūrėkime, kas turėjo karjeras NBA, nors net tai nėra indikatorius. Čia yra Bečirovičiaus pavyzdys, kuris galėjo būti vienu geriausiu NBA žaidėjų, jei ne kelio problemos. Taip pat – Beno Udrihas, žaidęs Tel Avive, Milane, NBA ir turintis titulų šioje lygoje.

Ką galiu pasakyti apie Šarūną? Per pirmą sezoną pamačiau, kokiu žaidėju jis taps – taip pat ir jam tapus treneriu. Jis įsikąs kaip šuo tol, kol nelaimės.

Labai džiaugiuosi, kad jis į Liublianą atvyko už mažus pinigus. Arielis McDonaldas po vieno sezono pasakė: noriu likti, nors ant jo stalo buvo milijoninis pasiūlymas. Pasakiau jam: bėk, kvaily, pasiimk pinigus, ar tu normalus? Nelaikiau žaidėjų, nes jie dirbo sunkiai ir nusipelnė viso to.

Nesuprantu vaikių, kurie nenori dirbti, bet galvoja apie Maldyvus, automobilius ir koks pakvaišęs treneris yra. Jie nesupranta, kad kokie 150 vaikinų nori būti jų vietoje ir tik laukia progos. Visad aiškinau žaidėjams, kad viską pasiekti galima tik darbu“, – sakė treneris.

Trenerio darbą 67-erių slovėnas dirbo nuo 1974 iki 2014 metų, o Lietuvos sostinėje darbavosi 2006–2007 metais.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti