J.Zdovcas: apie tikėjimą T.Websteriu, pozityvumą po rungtynių ir dar neturėtą pokalbį su P.Motiejūnu (52) interviu

Vasario 4 d., 22:32
J.Zdovcas po rungtynių savyje ieško pozityvo (BNS nuotr.)
J.Zdovcas po rungtynių savyje ieško pozityvo (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje ir toliau nelaimi, šį kartą namie nusileisdamas Kazanės „Unics“ klubui.

Šis pralaimėjimas žalgiriečiams buvo jau aštuntasis paeiliui.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Jure Zdovcas neslėpė, kad problemų yra daug ir jos sprendžiamos sunkiai, bet rado savyje ir pozityvumo.

„Sveikinimai varžovams. Mes bandėme, po ilgosios pertraukos praleidome tik 30 taškų. Vis dėlto suklydome 16 kartų ir leidome jiems atkovoti 15 kamuolių puolime, taip laimėti yra sunku. Neturime kūrėjų ir turime problemų, bet prasčiausia situacija buvo kovojant dėl kamuolių“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Aštuntasis pralaimėjimas paeiliui, kaip manote, kokio sukrėtimo komandai reikia?

– Aš prieš šias dvejas rungtynes turėjau labai pozityvius jausmus, turime pakankamai žaidėjų. Net ir su Mantu Kalniečiui ir Janiu Strelnieku laimėti Eurolygoje yra sunku, be jų patirties yra dar sunkiau. Tvarkaraštis taip pat nėra mums palankus, visi nukelti mačai susidėjo. Gal mėnesį esame be treniruočių, tik keliaujame ir žaidžiame. Neieškau pasiteisinimų, patikėkite, nėra lengva. Man tokia serija taip pat nutiko pirmą kartą. Buvo momentų, kai žaidėjai atrodė pasidavę ir tai yra didžiausia problema. Žiūri šias rungtynes, mačą prieš „Maccabi“, nelaimėsi, jei nepaliksi širdies aikštėje. Atrodo, kad bijome. Spaudimas turbūt persiduoda žaidėjams, bet jūs mane pažįstate, aš nepasiduosiu.

– Reikalavote kovos, bet žaidėjai atrodo nereaguojantys. Ko trūksta?

– Pastarąsias tris ar keturias dienas labiausiai ties tuo ir dirbome, bet nematau pokyčių. Viskas eina vėjais. Gal tai yra psichologija, kai buvau žaidėjas irgi buvo momentų, kai matai kamuolį prieš save, bet negali pajudėti. Kai dalykai klostosi gerai, gali tai padaryti, kai blogai, viskas suakmenėja. Jie yra geri vyrukai ir gerai dirba, mes dar turime daug visko prieš save.

REKLAMA

REKLAMA

– Vis dar tikite Tai‘umi Websteriu, ar geriau būtų buvę pasilikti Emmanuelį Mudiay?

– Tai‘us neatvyko pakeisti Mudiay. Pirmoje pusėje jis buvo geresnis, vėliau sekėsi prasčiau. Žinau, kad jis nėra įžaidėjas. Paprastai jis gerai žaidžia šalia Janio, bet dabar liko vienas, nesulaukia pagalbos ir jam nėra lengva. Kai kuriuose mačuose prieš COVID-19 jis turėjo gerų rungtynių, bet dabar negalime treniruotis. Sutinku su jumis, tikėjomės daugiau. Dirbsime su juo ir žiūrėsime, bet jam reikia tobulėti.

– Šios rungtynės parodė, kokie svarbūs yra Mantas Kalnietis ir Janis Strelniekas. Kiek teks verstis be jų?

– Manau, kad niekas to nežino, tai labai keistos traumos. Janis vėl susižeidė tą patį raumenį, nors treniruotėse viskas atrodė gerai. Reiks klausti medikų. Mantui taip pat atsinaujino ankstesnė trauma, skausmas ateina labai staiga. Ateityje jam turbūt reikės operacijos, bet per artimiausias dvi savaites bandysime paruošti jį likusiai sezono daliai. LKL galime žaisti be jų, bet Eurolygoje yra labai sunku.

– Ar turite resursų stiprinti įžaidėjų grandį?

REKLAMA

– Geras klausimas. Su Pauliumi Motiejūnu apie tai dar nekalbėjome.

– Kaip galima apžvelgti Mareko Blaževičiaus žaidimą pastaruoju metu?

– Marekas turėjo gerą atkarpą, bet šiandien jam buvo sunku, Johnas Brownas yra aukštesnio lygio kovotojas. Po gerų rungtynių pradedi per daug pasitikėti Mareku ir per daug iš jo reikalauti. Jis yra jaunas žaidėjas, svyravimų dar bus.

– Minėjote, kad nematote norimo progreso, ar tampa vis sunkiau to reikalauti iš žaidėjų?

– Žinote, aš esu labai pozityvus vyrukas, po rungtynių būni nusivylęs, bet kitą dieną randi savyje stiprybės bandyti vėl. Akivaizdu, kad mums trūksta atletiškumo ar patirties, bet turėjome sunkių išvykų ir matau neblogų pasirodymų, Stambule ar Milane, gal ir nesutiksite su manimi. Būni arti, bet pralaimi, grįžti namo ir vėl pralaimi. Kaip ir sakiau, nėra lengva, bet niekam tai nerūpi. Esame „Žalgiris“ ir visi tikisi pergalių.

– Ar manote, kad komanda tiki keliu, kuriuo žengia dabar?

– Nežinau, analizuosime, kalbėsime. Toks yra mūsų darbas.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


52 komentarai
Naujausi komentarai (52)
Geriausiai ivertinti (52)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti