J.Vainauskas: „Lietuvos rytas“ turi susikoncentruoti Europos taurės kovoms, nes LKL titulas durų į Eurolygą vis tiek neatvers (62) Barselonoje bendravo su Eurolygos vadovais

Gruodžio 4 d., 11:00
J.Vainauskas patarė „Lietuvos rytui“ koncentruotis kovoms Europos taurėje (Fotodiena.lt)
J.Vainauskas patarė „Lietuvos rytui“ koncentruotis kovoms Europos taurėje (Fotodiena.lt)

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos direktorius Jonas Vainauskas šią savaitę lankosi Barselonoje, kur įsikūręs Eurolygos biuras.

J.Vainauskas portalui Krepsinis.net papasakojo savo susitikimo su Eurolygos vadovais detales. Pasak pašnekovo, „Lietuvos rytas“ kitą sezoną Eurolygoje žais tik tuo atveju, jeigu laimės Europos taurę, o Lietuvos krepšinio lygos (LKL) auksas tampa bevertis, kadangi durų į pajėgiausią turnyrą neatveria.

„Eurolyga ketina palikti Lietuvai vieną Eurolygos licenciją, kuri priklauso „Žalgiriui“, nors jis ir neįvykdė tam tikrų įsipareigojimų. Lietuva prarado antrąją vietą Eurolygoje dėl demonstruotų rezultatų ir drastiškai kritusio lankomumo, jeigu žiūrėti į „Lietuvos ryto“ namų rungtynes. Ištaisius šiuos dalykus, galima būtų pradėti kalbėti apie buvusių pozicijų susigrąžinimą“, – sakė J.Vainauskas.

REKLAMA

Eurolyga nuo kito sezono keičia vietų į turnyrą skyrimo tvarką – nebeliks ne tik B licencijų, bet ir atrankos, kuri rugsėjo pabaigoje išaiškindavo paskutinio kelialapio savininką. J.Vainauskas atskleidė, kad įvesta naujovė – komercinė licencija, kurios kaina – 500 tūkstančių eurų.

„Eurolyga paliko vieną komercinę licenciją, kuri yra orientuota į dideles rinkas, kur generuojamos didelės televizinės pajamos. Šiuo atveju, antra Lietuvos komanda galėtų pradėti derybas su televizija dėl kur kas didesnių pajamų iš transliacijų. Jeigu „Lietuvos rytas“ pateiktų prašymą su garantija sumokėti 500 tūkstančių eurų sumą, jis būtų svarstomas, bet prioritetas bus teikiamas didžiosioms rinkoms, ne Lietuvai.

Panaikinamas atrankos turnyras, o Europos taurės turnyro formatas nebebus keičiamas. Taip pat neliks turnyro atidarymo rungtynių nei Eurolygoje, nei Europos taurėje“, – Krepsinis.net pasakojo J.Vainauskas.

ULEB organizacija rengiasi karui su „FIBA Europe“, kuri taip pat nori rengti pajėgiausią klubinį turnyrą Senajame žemyne. Eurolygos vizija – komanda iš Londono.

„Panašu, kad Eurolyga su savo dalininkais rengiasi atremti pasiūlymą, kurį „FIBA Europe“ gali patekti Europos komandoms, kad galėtų organizuoti pagrindines vyrų krepšinio varžybas. Eurolygos vizija yra pritraukti komandų iš didelių rinkų – Vokietijos, Prancūzijos ar Anglijos. Eurolyga taip pat neatsisako ambicijos turėti komandą iš Londono“, – dėstė pašnekovas.

REKLAMA

J.Vainauskas pataria „Lietuvos ryto“ klubui koncentruotis kovai dėl Europos taurės, kadangi net ir laimėjus LKL pirmenybes, į Eurolygą bilietas nebus iškovotas, todėl vienintelis kelias yra triumfuoti antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyre.

„Lietuvos rytui“ reiki susikaupti ties Europos taure, nes net ir laimėjus LKL, patekimas į Eurolygą šį sezoną yra neįmanomas. Manau, kad daug kas keisis, jeigu įsiplieks karas tarp ULEB ir „FIBA Europe“, tuomet nuolaidos tam tikroms šalims bus tikrai daromos. Eurolyga bandys laikytis savo sistemos, o „FIBA Europe“ bandys pritaikyti futbolo modelį – pajėgesnės komandos patenka pagal šalies reitingą, o silpnesnės – per atranką“, – pasakojo J.Vainauskas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


62 komentarai
Naujausi komentarai (62)
Geriausiai ivertinti (62)
PRO komentarai (12)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti