J.Butlerio vedama „76ers“ jau pirmajame atkrintamųjų mače atidavė namų pranašumą Bruklino klubui (51) FOTOGALERIJA

Balandžio 13 d., 20:30
J.Butleris pergalės nenukalė (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) startavo atkrintamosios – Filadelfijos „76ers“ namie 102:111 (22:31, 32:31, 28:31, 20:18) nusileido Bruklino „Nets“ klubui.

„76ers“ Rytuose užėmė trečiąją vietą, todėl įgavo namų aikštės pranašumą prieš šeštojoje likusius „Nets“, tačiau šį iššvaistė jau pirmajame susitikime. Bruklino klubas serijoje iki keturių pergalių nelauktai išsiveržė į priekį 1:0.

Pirmuosius 4 atkrintamųjų taškus baudų metimais pelnė Joelis Embiidas, o tritaškiu jam atsakė Joe Harrisas – 4:3. Toliau tęsėsi ne itin rezultatyvus krepšinis, o kėliniui įpusėjus tolimu metimu rezultatą persvėrė Joe Harrisas – 12:11. „Nets“ greitai susidūrė su problemomis stabdydami Joelį Embiidą – kamerūnietį stabdydamas Jarrettas Allenas susirinko tris pražangas, o jį pakeitęs Edas Davisas – dar dvi. Tuo pasinaudojusi „76ers“ po Bobano Marjanovičiaus taškų išsiveržė į priekį (22:19). Vis dėlto svečiai sugebėjo ketvirtį užbaigti spurtu 12:0 (31:22).

„Nets“ ir toliau baudė varžovus tritaškiais, o skirtumas jau antrojo kėlinio pradžioje pasiekė 17 taškų – 44:27. Ketvirčio viduryje skirtumą kiek aptirpdė Jimmy Butlerio metimas (36:48). Abi komandos dar iki ilgosios pertraukos dažnai stojo prie baudų metimo linijos, bet kėlinį sėkmingai užbaigė Jimmy Butleris. Gynėjas pelnė 7 taškus paeiliui ir priartino savo klubą arčiau varžovų – 54:62.

Po ilgosios pertraukos apsukų nemažinęs J.Butleris netruko peržengti 30 taškų ribos, tačiau „Nets“ ir toliau laikėsi priekyje. Prastai mačą pradėjęs D‘Angelo Russellas pagaliau pradėjo pataikyti metimus ir per keturių minučių atkarpą surinko 11 taškų (82:74). Iki kėlinio pabaigos dviženklį pranašumą susigrąžinę per paskutinę minutę praleido tik Beno Simmonso metimą – 82:93.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynių tempas sulėtėjo, rezultatyvumas krito, skirtumas nemažėjo, o laikas – tirpo. „76ers“ tik ketvirčio pabaigoje atsikratė dviženklio deficito, tačiau pralaimėjimo išvengti nesugebėjo.

Keturi reguliariojo sezono mačai iš anksto žadėjo rezultatyvią ir intriguojančią seriją. „Nets“ pirmąjį susitikimą laimėjo 122:97, „76ers“ tada atsirevanšavo tuo pačiu (127:125), Bruklino klubas vėl atsakė savo pergale 127:124, o sėkmingiau sezoną užbaigė Filadelfijos ekipa – 123:110.

„Nets“: D‘Angelo Russellas 26 (2/6 tritaškių, 5 klaidos), Carisas LeVertas 23 (3/3 tritaškių), Spenceris Dinwiddie 18 (2/5 tritaškių), Joe Harrisas 13 (3/4 tritaškių), Edas Davisas 12 (16 atk. kam.), DeMarre Carrollas 11 (6 atk. kam., 3 per. kam., 1/5 tritaškių).

„76ers“: Jimmy Butleris 36 (9 atk. kam., 13/15 baudų metimų), Joelis Embiidas 22 (15 atk. kam., 4 rez. perd., 0/5 tritaškių, 5 blokai), Bobanas Marjanovičius 13 (4 rez. perd., 5/7 dvitaškių), Benas Simmonsas 9 (7 atk. kam.).