0

Įspūdingas L.Dončičius neišgelbėjo: „Celtics“ žengė dar vieną žingsnį link NBA titulo (50)

Birželio 10 d., 08:19
Bostono ekipa iškovojo dar vieną pergalę NBA finale (Scanpix nuotr.)

Dar vieną pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale iškovojo Bostono „Celtics“ ekipa, kuri namuose 105:98 (25:28, 29:23, 29:23, 22:24) palaužė Dalaso „Mavericks“ krepšininkus bei serijoje iki 4 pergalių pirmauja 2:0.

Po dviejų mačų Bostone dabar serija keliasi į Dalasą. Trečiasis mačas vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį 3.30 val. Lietuvos laiku.

Daugiau nei du kėlinius komandos žaidė koja kojon ir trečiojo ketvirčio pradžioje rezultatas buvo lygus (57:57), tačiau tuomet „Celtics“ spurtavo 23:10 ir po Jayleno Browno tritaškio įgijo 13 taškų pranašumą (80:67).

Sąlygas „Celtics“ diktavo ir didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį bei likus 3 minutėms pirmavo 10 taškų (103:93), tačiau netrukus P.J.Washingtonas sumetė baudas, Luka Dončičius pridėjo dvitaškį su pražanga ir „Mavs“ priartėjo (98:103) likus minutei.

Netrukus „Mavs“ apsigynė ir P.J.Washingtonas turėjo progą dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau jo dėjimą blokavo Derrickas White'as, o J.Brownas dėjimu įtvirtino pergalę.

Nuo pralalėjimo „Mavericks“ neišgelbėjo įspūdingas L.Dončičiaus pasirodymas. Nors slovėno dalyvavimas rungtynėse dėl įvairių traumų buvo neaiškus, NBA žvaigždė buvo nesulaikoma bei surinko trigubą dublį: 42 minutės, 32 taškai (8/12 dvit., 4/9 trit., 4/8 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 11 rezultatyvių perdavimų ir 8 klaidos.

Tai buvo pirmasis trigubas dublis „Mavericks“ atkrintamųjų istorijoje.

Visgi po mačo, nepaisant įspūdingo pasirodymo, L.Dončičius prisiėmė atsakomybę dėl pralaimėjimo.

„Dėl mano klaidų ir pramestų baudų pralaimėjome. Turiu būti geresnis ties šiais žaidimo aspektais“, – sakė Luka.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Jrue Holiday'us, kuris per 41 minutę surinko 26 taškus (9/10 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 3 rezultatyvius perdavimus.

Kojos traumą ketvirtajame kėlinyje vėl patyrė Kristapas Porzingis. Paklaustas, ar žais kitame serijos mače, latvis neabejojo.

„Aš ten numirsiu“, – sakė aukštaūgis.

„Celtics“: Jrue Holiday'us 26 (11 atk. kam.), Jaylenas Brownas 21 (7 rez. perd., 6 kl.), Jaysonas Tatumas (5/15 dvit., 9 atk. kam., 12 rez. perd.) ir Derrickas White'as (5 atk. kam.) po 18, Kristapas Porzingis 12.

„Mavericks“: Luka Dončičius 32 (8/12 dvit., 11 atk. kam., 11 rez. perd., 8 kl.), P.J.Washingtonas 17 (7 atk. kam.), Kyrie Irvingas 16 (7/15 dvit., 6 rez. perd.), Danielis Gaffordas 13 (9 atk. kam.), Derrickas Jonesas 11.