0

Įspūdinga kova: „Parma“ pirmąsyk Vieningosios lygos istorijoje vargo tris pratęsimus (19)

Gruodžio 19 d., 14:37
Juškevičius (FIBA Europe nuotr.)

Sunkią pergalę Vieningoje lygoje pasiekė Kazio Maksvyčio treniruojama Permės „Parma“ (4/4), kuri namie 108:101 (24:24, 17:14, 19:20, 16:18, 6:6, 15:15, 11:4) palaužė Nur Sultano „Astana“ (2/6) klubą.

Ketvirto kėlinio pabaigoje Jaylenas Barfordas pataikė tritaškį, išplėšusį pirmąjį pratęsimą – 76:76. Jame Adas Juškevičius buvo išvedęs į priekį „Parma“ (82:80), o tada minutę ekipos taškų nepelnė. Galiausiai baudas pataikė J.Barfordas, vėl išplėšęs papildomą laiką. Nors liko minutė, per ją niekas pergalės neatnešė.

Antrajame pratęsime „Parma“ jau buvo šalia pergalės (94:87), nes liko 73 sekundės, tačiau varžovai ėmė rengti spurtą ir pelnė iš eilės jau 10 taškų. Likus 2 sekundėms Olegas Balašovas pridėjo baudas, kurios, rodėsi, tvirtino „Astana“ pergalę – 97:94. Vis tik akimirkos užteko – Jeremiah Hillas paleido tolimą šūvį kone iš aikštės vidurio, kuris lėmė jau trečią pratęsimą.

Jame Permės ekipa vėl pabėgo ir pirmavo, likus nedaug laiko (106:99), šįkart pranašumo nešvaistė ir pergalę pasiekė.

A.Juškevičius per 42 minutes pelnė 15 taškų (2/4 dvit., 1/4 trit., 8/8 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 9 kartus klydo, provokavo 8 pražangas, 5 kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Eigirdas Žukauskas per 45 minutes pridėjo 12 taškų (3/6 dvit., 1/8 trit., 3/3 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 perdavimus, kartą klydo, blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 13 naudingumo balų.

Permės ekipoje ryškiausias buvo J.Hillas, pelnęs 32 taškus, 18 taškų – Mareko Mejerio sąskaitoje. „Astana“ klubui po 28 taškus rinko Anthony Hickey (10 rez. perd.) bei J.Barfordas.

3 pratęsimas – pirmas toks atvejis Vieningosios lygos istorijoje.

Gairės: astana, maksvytis, parma