Ispanai apie „Žalgirio“ skrydį: pilotai nežinojo, kokiu greičiu skrenda, viskas buvo blogiau nei pranešta (24) papildyta 16:30

Balandžio 9 d., 12:03
„Žalgirį“ skraidinęs lėktuvas buvo arti tragedijos (BNS nuotr.)
„Žalgirį“ skraidinęs lėktuvas buvo arti tragedijos (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kauno „Žalgirio“ skrydis iš Madrido sudomino ir Ispanijos žiniasklaida, kuri skelbia, jog padėtis buvo daug rimtesnė nei skelbė kompanijos atstovai.

„Šiandien pakilęs įmonės „KlasJet“ lėktuvas „Boeing 737“ buvo priverstas grįžti į netoliese esantį Madrido „Getafe“ oro uostą. Neilgai trukus po pakilimo, įvyko navigacijos sistemos gedimas. Jis nekelia grėsmės lėktuve skridusiems keleiviams ir jo įgulai, tačiau, skrydžio saugumas yra didžiausia prioritetas, todėl įgulą priėmė sprendimą nusileisti artimiausiame oro uoste ir adresuoti kilusius techninius nesklandumus.

Dėl intensyvaus eismo ir prastų oro sąlygų prie „Barajas“ oro uosto, teko leistis atokesniame „Getafe“ oro uoste. Šiuo metu „Klasjet“ vadovai ir specialistų komanda dirba ieškodami galimybės kuo greičiau parskraidinti žalgiriečius namo“, – teigė „Klasjet“ atstovas Giedrius Karsokas.

REKLAMA

Portalas „El Pais“ rašo, kad techninės lėktuvo problemos lėmė nusileidimą avariniu būdu ir baimę dėl galimos tragedijos. Teigiama, kad navigacijos sistemos gedimas sutrikdė pakilimą maždaug esant 1,5 kilometro aukštyje.

Maža to, pilotai prarado informaciją apie lėktuvo greitį ir buvo nuspręsta leistis „Barajas“ oro uoste, bet dukart to padaryti nepavyko dėl sudėtingų oro sąlygų ir orlaivis buvo nukreiptas į karinį oro uostą Getafėje. Chaosas truko maždaug 45 minutes, kol lėktuvo ratai pasiekė žemę, rašo ispanų žurnalistai.

Tuo tarpu „Avia Solutions Group" vėliau išplatino pranešimą, jog lėktuvui avariniu būdu leistis neteko.

„Norime paneigti Ispanijos žiniasklaidos leidiniuose pasirodžiusias spekuliacijas. Dar kartą patikiname, kad tai nebuvo avarinis nusileidimas. To įrodymas – įprastos skrydžio palydovų ir lėktuvo kapitono instrukcijos keleiviams lėktuvo nusileidimo metu (jokio specialaus keleivių instruktavimo ir parengimo privalomo avariniams nusileidimams nebuvo) ir ramus nutūpimas Getafės oro uoste“, – rašoma pranešime.

Apie buvimą arti mirties kalbėjo ir Brandono Davieso bei Deono Thompsono žmonos. Pastaroji teigė, kad tai buvo labiausiai išgąsdinęs dalykas jos gyvenime ir ji net svarstė į Kauną keliauti automobiliu arba traukiniais, bet sužinojusi, jog atgal skris kitu lėktuvu, pasitikėjo oro transportu ir sėkmingai pasiekė Lietuvą su visa „Žalgirio“ komandai.

REKLAMA

„Geri prisiminimai iš Madrido dingsta, kai prisimenu avarinį nusileidimą. Tai buvo labiausiai išgąsdinęs dalykas mano gyvenime ir aš vis dar esu šoke. Prieš antrąjį skrydį į Kauną aš labai daug galvojau. Svarsčiau variantą grįžti į Kauną automobiliu, kas truktų 32 valandas. Taip pat mąsčiau apie galimybę vykti traukiniais, kas truktų dvi paras. Tai yra absurdiškai daug laiko, todėl nutariau vis dėlto skristi į Kauną, bet prieš tai įsitikinau, jog lėktuvas nėra tas pats“, – parašė Amber Thompson.

Sekmadienį spaudos konferencijoje ir Šarūnas Jasikevičius užsiminė apie tai, kad jo žaidėjai džiaugiasi gyvenimu: „Jaučiasi, kad komanda yra laiminga vėl gyventi. Dabar tai juokingai skamba, tada gal nebuvo juokinga, bet matosi, jog džiaugiasi gyvenimu vyrai.“


24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Apklausa

Ar pirmajame NBA atkrintamųjų etape sulauksime staigmenų?

Balsuoti Archyvas