0

Profesoriui pamokų padalijęs ir A.Butkevičiaus netekęs „Žalgiris“ triumfavo Milane (435) FOTOGALERIJA

Lapkričio 30 d., 20:30
E.Ulanovas žaidė sezono mačą (Žalgirio nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (5/6) iškovojo dar vieną pergalę Eurolygoje ir kontroliavęs didžiąją rungtynių dalį svečiuose 83:70 (18:19, 23:12, 18:21, 24:18) nugalėjo Milano „EA7 Emporio Armani“ (4/7).

„Žalgiriui“ nepadėjo traumuotas Brady Manekas, o trečiajame ketvirtyje kauniečiai neteko pėdą susižeidusio Arno Butkevičiaus.

Rungtynės prasidėjo lygia kova, kurioje taškus „Žalgiriui“ rinko tik Edgaras Ulanovas – 6:6. Būtent jis puolime toliau pildė taškų kraitį, prisidėjo ir Kevarriusas Hayesas – 10:8. Skirtumas augo (16:12), bet indėlį įnešė atsidaręs Nikola Mirotičius – 15:16. Liko minutė, Devonui Hallui atsakė Laurynas Birutis (18:18), bet L.Lekavičius prasižengė. D.Hallas pelnė tašką, o po pirmo kėlinio Milano ekipa pirmavo 19:18.

Danielius Lavrinovičius sugrąžino persvarą žalgiriečiams (22:21), o Milano komanda tik trumpam išsiveržė priekin po Alexo Poythresso metimo. Iškart po to sekė A.Butkevičiaus taškai – 24:23. K.Evansas ir A.Butkevičius skirtumą augino dar labiau, o K.Hayesas suteikė žalgiriečiams jau dviženklę persvarą – 38:27. N.Mirotičius sumetė baudų metimus, tačiau K.Hayesas šovė iš toli (41:29), tad po antrojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 41:31.

N.Mirotičius pabandė timptelėti į priekį „EA7 Emporio Armani“ (36:43), bet jam iškart atsakė K.Evansas – 48:36. Pirmoje mačo dalyje blankiai žaidęs N.Mirotičius vėl priminė apie save (47:54), R.Šmitas taip pat paleido tritaškį, o po trijų ketvirčių „Žalgiris“ liko priekyje – 59:52.

Tomas Dimša pataikė pirmą ir labai svarbų savo tolimą metimą (65:54), žalgiriečiai laikėsi priekyje. Devonui Hallui atsakė L.Birutis (67:57), bet S.Tonutas skirtumą mažino iki vienaženklio – 60:67. L.Birutis dar pildė kauniečių sąskaitą (71:62), o K.Evansas malšino šeimininkų bandymus atsitiesti. R.Šmitas smeigė skaudų dūrį Milano ekipai (79:66), o dėl pergalės šeimininkai galiausiai nebepakovojo.

„EA7 Emporio Armani“: Shavonas Shieldsas 21 (3/7 trit.), Nikola Mirotičius 14, Devonas Hallas 11, Stefano Tonutas 5, Johannesas Voigtmannas, Kyle‘as Hinesas, Nicolo Kelli ir Alexas Poythressas – po 4.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 32 n.b.), Keenanas Evansas 19 (4/6 trit.), Rolandas Šmitas 16 (4/5 trit.), Kevarriusas Hayesas 9, Laurynas Birutis 8, Tomas Dimša 5, Arnas Butkevičius 4.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų