Iš „Neptūno“ išmestas O.Kurauskas nesigaili priimtų sprendimų ir atskleidė D.Ewingo sugrįžimo istoriją (8) interviu

Balandžio 25 d., 14:38
O.Kurauskas šiuo metu treniruoja KU ekipą (Fotodiena.lt)
O.Kurauskas šiuo metu treniruoja KU ekipą (Fotodiena.lt)

Prieš kiek daugiau nei du mėnesius Klaipėdos „Neptūnas“ išgyveno didžiulius pasikeitimus. Klubą paliko drausmę pažeidę legionieriai Larry Drew ir Omari Johnsonas, o netrukus atleistas buvo ir direktorius Osvaldas Kurauskas.

Su sėkmingai „Neptūnui“ ne vienerius metus vadovavusiu vyru atsisveikinta buvo be didelių paaiškinimų ir ceremonijų. Tokį sprendimą priėmė komandos savininkai.

Palikęs „Neptūną“ O.Kurauskas turėjo kitų veiklų, kurios padėjo kompensuoti užimtumo stygių. „Buvau pripratęs daug dirbti, todėl reikėjo kažkuo užsiimti toliau“, – sako O.Kurauskas, tiesa, šiek tiek su apmaudu kalbantis apie atsisveikinimą su komanda.

– Papasakokite, ką veikiate nuo to laiko, kai palikote „Neptūną“.

– Rašiau disertaciją trenerio studijoms, dirbau su studentais Klaipėdos universitete, savanorių pajėgose perėjau bazinį kario kursą. Tokių visokių dalykėlių buvo, veiklos norėjosi. Kadangi vykdėme projektą su Krašto apsaugos ministerija, man jau kurį laiką buvo siūloma atvykti ir save išbandyti kariuomenėje. Tik anksčiau laiko nebuvo, o dabar atsirado gera proga.

REKLAMA

– Jums gerai sekasi dirbti su Klaipėdos universiteto komanda, kuri tik LSKL pusfinalyje nusileido VDU, o reguliariajame sezone buvo pirma. Ar tikėjotės, kad sezonas jums, kaip treneriui, bus toks geras?

– Dirbti į KU nuėjau, nes turėjome bendrą projektą su universitetu. Kartu su „Neptūnu“ norėjome lipdyti krepšinio piramidę. Pats esu baigęs šį universitetą, tad norėjosi jį sustiprinti. Nesitikėjau, kad viskas eisis taip gerai, tačiau bėgant sezonui norėjosi darbą padaryti vis geriau. Aišku, rezultatai mus maloniai nustebino, tačiau nedėkingas sutapimas laukė pusfinalyje su ilgamečiais čempionais. Gaila, bet ką darysi, priešininkų nesirinkome, nors galėjome.

– Galbūt su šia profesija žadate sieti ateitį? Baigiate studijas, jau esate dirbęs treneriu ir iki šiol.

– Sunku pasakyti, kas bus ateityje. Dabar visur – krepšinio sezonų įkarštis, atkrintamosios, tad mąstyti apie kitą sezoną sunku. Vis tik esu sukaupęs didelę patirtį krepšinyje, tad tikiuosi, kad kažkam ji bus naudinga ateityje. Norėčiau ją pritaikyti savo darbe.

– Ar jums dar keista stebėti „Neptūną“ iš šono, ar galbūt susitaikėte su šia situacija?

REKLAMA

– Kadangi turėjau veiklos, buvau kariuomenėje, kur užimtumas – nuo pusės 6 ryto iki vėlyvo vakaro, o kartais ir miškuose, daug pasižiūrėti negalėdavau, bet radęs progą pasidomėdavau, kaip komandai sekasi.

– Nuoskaudų „Neptūnui“ yra išlikę?

– Kokios čia nuoskaudos (Šypteli). Kiekvienas daro taip, kaip mano, jog yra geriausia. Aš dirbau maksimaliai, kiek galėjau, stengiausi, su kolektyvu pasiekėme gerų rezultatų. „Neptūnas“ visada išliks man kaip svarbus gyvenimo etapas. Žmonės keičiasi, taip yra. Galiu tik pasidžiaugti ta patirtimi, kurią gavau „Neptūne“, nes žaidėme įvairiuose turnyruose, kūrėme puikius rezultatus. Man tai buvo gera pamoka ateičiai, kuria tikiuosi dar pasidalinti su kitais.

– Koks klubo pasiekimas jus džiugina labiausiai?

– Stabilumas. Tai geras faktorius, nes visada svarbu turėti viziją ir žinoti, kur judi, ką ir kodėl darai. Turėjome įdomių projektų, įgyvendinome krepšinio piramidę, kaskart kovodavome tik dėl pergalių. Gerų dalykų buvo daug.

– O ar yra sprendimų, kuriuos galitės priėmęs per savo vadovavimo metus?

REKLAMA

– Visiškai nieko nesigailiu. Tik niuansų ir techninių dalykų yra. Čia kaip ir po krepšinio rungtynių visiems lengva kritikuoti, kodėl treneris darė tą, o ne kitą, kodėl žaidėjas priėmė tokį sprendimą, o ne kitokį. Kartais atrodo, kad reikia daryti vienaip, bet laikas parodo, jog elgtis reikėjo kitaip.

– Kiek rizikingas sprendimas buvo atleisti drausmę pažeidusius O.Johnsoną ir L.Drew?

– Tai buvo sudėtingas sprendimas, bet jo visiškai nesigailiu taip pat. Ir dabar elgčiausi lygiai taip pat.

Jaunimas sportuoja, krepšininkai jiems – idealai. O jei jie nesielgia taip, kaip turėtų, gerbdami savo darbą, tai gali privesti prie blogų pasekmių. Galbūt tie sprendimai kažkam pakenkė, galbūt jais buvo pasinaudota, bet savo sprendimą laikau skausmingu, bet teisingu.

Beje, dar man dirbant buvome sutarę su Danieliu Ewingu ir jei ne kelios detalės, būtume pasirašę kontraktą. Iš pradžių jam paskutinę dieną sumokėjo neišmokėtą atlyginimą, vėliau penktadienis Izraelyje buvo nedarbo diena, o jau šeštadienį man buvo įteiktas atleidimo lapelis. Tad su Ewingu visas darbas buvo padarytas.

Manau, labai sėkmingas „Neptūno“ pasirinkimas buvo pasikviesti Chrisą Loftoną. Jis puikiai pritapo, įsiliejo ir padeda komandai. „Neptūnui“ linkiu kuo didžiausios sėkmės atkrintamosiose ir medalių.


Gairės: neptūnas, kurauskas, ku
8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti