Intriga: kuris krepšininkas pademonstruos įspūdingiausius dėjimus? (77)

Vasario 4 d., 13:05
kalnietis mantas
kalnietis mantas
LKL
LKL

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubai delegavo šokliausius krepšininkus, kurie mėgins pademonstruoti įspūdingiausius dėjimus ir iškovoti „LKL Oro karaliaus“ titulą, vasario 23d., Šiauliuose vyksiančioje LKL „Fastum Žvaigždžių dienos“ šventėje.

“LKL Oro karaliaus” konkurse dalyvaus 6 žaidėjai: puolėjas Arūnas Vasiliauskas (“Aisčiai/Atletas”), 2005 metų Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) ir praėjusių metų Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) dėjimų konkurso nugalėtojas, gynėjas Mantas Kalnietis (“Žalgiris”), puolėjas Phillipas Williamsas (“Techasas”), puolėjas Arnas Labuckas (“Sakalai”), puolėjas Povilas Butkevičius (“Nevėžis”) ir 2007/08 metų LSKL dėjimų konkurso nugalėjotas Raimundas Danys (LKKA).

Pirmame etape kiekvienas dalyvis po tris kartus bandys kuo įspūdingiau įdėti kamuolį į krepšį. Kiekvieną dėjimą balais nuo 1 iki 10 vertins komisija. Trys krepšininkai, surinkę daugiausiai balsų pirmame etape, tęs kovą konkurso finale ir varžysis dėl “Oro karaliaus” titulo bei piniginio prizo.

REKLAMA

Daugiausiai “LKL Oro karaliaus” titulų yra iškovoję žalgiriečiai (tris kartus iš eilės šiame konkurse triumfavo Darius Sirtautas, po vieną kartą – Eurelijus Žukauskas ir Dainius Šalenga). Buvęs “Lietuvos ryto” aukštaūgis Robertas Javtokas 2001 metais pakartojo pasaulio dėjimo į krepšį rekordą, kamuolį įdėjęs į 3,65 m aukštį iškeltą krepšį.

“Vis dar gerai prisimenu pergalę dėjimų konkurse. Atidaviau nemažai jėgų, netgi pasiekiau tuometinį Lietuvos rekordą, įdėjau į 3,60 cm iškeltą krepšį”, - sakė “Žalgirio” komandos vidurio puolėjas Eurelijus Žukauskas. – “ Po konkurso skaudėjo koją. Manau, kad iškovoti pergalę padėjo namų sienos, savi žiūrovai, kurie labai palaikė. Šių metų “LKL Oro karaliaus” konkurso dalyviams, o pirmiausiai M.Kalniečiui, kurį laikau šio konkurso favoritu ir, kurį labai palaikysiu, palinkėčiau ne tik šoklumo, bet ir išmonės”.

Kitas žalgirietis ir šio konkurso nugalėtojas Dainius Šalenga taip pat nepamiršo pergalės “LKL Oro kariauliaus” konkurse. “Tuomet konkursas vyko netradiciškai, kitokiomis taisyklėmis - dalyviai turėjo įdėti į krepšį kuo toliau nuo jo atsispyrę. Aš įdėjau atsispyręs beveik nuo baudos linijos, labai nedaug ant jos užmyniau. To užteko pergalei”, - sakė žalgirietis. - “Tokiuose konkursuose krepšininkai turi pasižymėti ne tik fiziniais duomenimis, bet ir išradingumu, originalumu, nes dabar žiūrovus labai sunku nustebinti ir jiems įtikti. Tarkim, NBA lygos krepšininkams yra gerokai lengviau, nes jie turi puikius fizinius duomenis ir pasitelkdami šiais pranašumais, jie gali sukurti kone stebuklus. Pavyzdžiui, jie dažnai šoka atsispyrę nuo dviejų kojų, tokie dėjimai visuomet atrodo įspūdingesni. Favoritai? M. Kalnietis ir P.Williams.O sirgsiu, žinoma, už savo komandos draugą."

REKLAMA

Iš LKL “Žvaigždžių dienos” renginių istorijos

Visi “LKL oro karaliai”:

1994, Panevėžys –Gary Arringtonas (“Statyba”)

1995, Alytus – Darius Sirtautas (“Žalgiris”)

*tais pačiais metais Šiauliuose vykusioje LKL “Žvaigždžių dienos” renginyje vyko tik “Lietuvių” ir “Legionierių” rungtynės

1996, Vilnius - “LKL Oro karaliaus” konkursas nevyko

1997, Kaunas – Darius Sirtautas (“Žalgiris”)

1998, Vilnius - Darius Sirtautas (“Žalgiris”)

1999, Kaunas – Eurelijus Žukauskas (“Žalgiris”)

2000, Kaunas –Robertas Javtokas (“Lietuvos rytas”). Dainius Miliūnas (“Neptūnas”) per vieną iš pirmųjų konkurso dėjimų sulaužė krepšinio lentą – šventėje dalyvavę žiūrovai susirinko šukes, o dalyviai atliko dėjimus į krepšį, kurio lenta buvo be stiklo

2001, Kaunas –Robertas Javtokas (“Lietuvos rytas”, pakartojo pasaulio dėjimo į krepšį rekordą, kamuolį įdėjęs į 3,65 m aukštį iškeltą krepšį)

2002, Kaunas – Dainius Šalenga (“Žalgiris”)

2003, Kaunas- Aaron Lucas (“Lietuvos rytas”)

2004, Kaunas – Marco Spearsas (“Alita”)

2005, Vilnius –Antonio Grantas (“Neptūnas”)

2006, Vilnius – “LKL Oro karaliaus” konkursas nevyko

2007, Vilnius –Aivaras Kiaušas (“Sakalai”)

Kaip ir kasmet antroje sezono pusėje, LKL pakvies aistruolius į „Fastum LKL žvaigždžių dieną“. LKL krepšinio šventė į Šiaulius grįžta net po 13 metų pertraukos.

REKLAMA

Dar 1995 metais Šiauliuose vykusiame LKL “Fastum Žvaigždžių dienos” renginyje pirmą kartą susitiko “Lietuvių” ir “Legionierių” komandos, o pergalę rezultatu 100:91 šventė mūsų šalies krepšininkai. Tuomet geriausiu “Lietuvių” rinktinės žaidėju buvo išrinktas Saulius Štombergas (“Atletas”), geriausiu puolėju Kęstutis Šeštokas, (“Žalgiris”), o geriausiu gynėju – Darius Lukminas (“Žalgiris”). Legionierių rinktinėje geriausiu tapo Patrickas Jonesas (“Olimpas”), geriausio puolėjo prizą atsiėmė Corey Tayloras (“Šilutė”), gynėjo – Aleksandras Satyrovas (“Šiauliai”).

„Šiaulių arenoje“ žiūrovai vėl turės puikią progą pasimėgauti geriausių šio, jubiliejinio LKL sezono žaidėjų pasirodymu.

Be jau tradicija tapusių lietuvių ir užsienio krepšininkų rungtynių bei tritaškių metimų konkurso „LKL snaiperis“, „Fastum LKL žvaigždžių dienoje“ bus rengiamas dėjimo į krepšį konkursas „LKL oro karalius“, kuriame varžysis šokliausi lygos žaidėjai. Renginio metu žiūrovai galės mėgautis populiarių grupių ir atlikėjų pasirodymais bei kitomis maloniomis ir intriguojančiomis staigmenomis.

LKL krepšinio šventę šiemet ves aktorius Ramūnas Rudokas ir Agnė Šemberienė.

Bilietus į LKL krepšinio šventę platina "Tiketa".

„Ilgoji pertrauka“: „Lietkabelio“ komplektacija, LKL žaidėjas „Žalgiriui“, V.Carterio sveikinimas Žiemeliui ir ar P.Milleris būtų padėjęs žalgiriečiams

Gairės: dėjimai, allstar
77 komentarai
Naujausi komentarai (77)
Geriausiai ivertinti (77)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti