Į „Žalgirį“ atvykstantis estas – esmines įžaidėjo savybes bei žudiko instinktą turintis talentas, kamuotas sveikatos problemų (31)

Rugpjūčio 6 d., 17:30
K.Kriisa prisijungs prie „Žalgirio“ sistemos (FIBA Europe nuotr.)
K.Kriisa prisijungs prie „Žalgirio“ sistemos (FIBA Europe nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Kauno „Žalgirio“ komanda netrukus turėtų oficialiai paskelbti apie naujai pasirašytas sutartis su dviem talentingais jaunais žaidėjais – 17-mečiu Kerru Kriisa ir 16-mečiu Louisu Stormarku, praneša 24sek.lt.

Jei apie daną kol kas Europoje yra girdėta mažiau, tai 185 cm ūgio K.Kriisa jau turėjo kristi į akis tiems, kurie seka perspektyvų Baltijos šalių jaunimą.

Jaunas įžaidėjas – žymaus Estijos krepšininko Valmo Kriisos sūnus. Beje, dar prieš vos daugiau nei metus Kerras ir tuo metu 42-ejų Valmo turėjo galimybę pakovoti vienas prieš kitą aikštelėje Estijos pirmenybėse. Po to sezono Valmo baigė karjerą, o jo sūnus tik pradėjo žengti pirmus žingsnius profesionalų krepšinyje.

17-metis – vienas talentingiausių savo amžiaus kategorijos žaidėjų Estijoje. Praėjusiais metais Europos čempionate jis buvo vienas pagrindinių estų vedlių ir per 27 minutes pelnydavo po 11,9 taško, atkovodavo 5,3 kamuolio, atlikdavo 3,4 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 10,4 naudingumo balo. Jo dvitaškių taiklumas siekė 41,2 proc., tritaškių – 26,8 proc., baudų – 75,9 proc.

REKLAMA

„Kerras turi didelį talentą, jis – kuriantis įžaidėjas su daug potencialo. Nežinau, kaip jis būtų vertinamas Lietuvos kontekste, bet Estijoje, savo amžiaus grupėje, jis yra vienas pačių geriausių“, – sakė estas, buvęs Alytaus „Dzūkijos“ treneris, šiuo metu dirbantis sporto direktoriumi Estijos krepšinio federacijoje Alaras Varrakas.

Galintis ir pataikyti, ir skirstyti kamuolius, gerai kuriantis situacijas „du prieš du“, nesavanaudiškas, techniškas, labai kūrybingas ir aikštę matantis žaidėjas – taip apibūdinamas K.Kriisa.

REKLAMA

Tiesa, „Draft Express“ yra išskyrę ir keletą įžaidėjo silpnybių: tai – atletiškumo stoka, kartais priimami ne patys protingiausi sprendimai ir ne visada teigiamai išnaudojimas pasitikėjimas savo jėgomis.

Praėjusį sezoną K.Kriisa buvo išvykęs į Bambergo „Brose Bamberg“ klubą, tačiau jame neužsibuvo. Šio klubo sporto direktorius Ginas Rutkauskas teigia, kad tai lėmė kelios detalės, o labiausiai jaunajam estui koją kišo sveikatos problemos.

Opstii

REKLAMA

A post shared by Kerr Kriisa (@kkriisa) on

Jį kamavo Osgudo-Šlaterio liga, pasitaikanti aktyviai sportuojantiems 13–18 metų jaunuoliams. Dėl augimo atsiradusios kojų problemos, sutrikdančios tinkamą kaulų bei raumenų vystymąsi, šiuo atveju gydomos poilsiu, tad tai neleido K.Kriisai pademonstruoti savo potencialo Vokietijoje.

„Nebuvo sudėtinga Kerrą pastebėti, kai jis buvo lyderis Estijoje tarp bendraamžių. Aš jį pasikviečiau, bet jam buvo gana sudėtinga prisitaikyti prie mokslų, prie sistemos, jis mokėsi elektroninėje mokykloje, o vėliau pusę metų turėjo sveikatos problemų. Medikai šiuo atveju jam liepė nesportuoti, prastokai jam sekėsi ir su mokslais, todėl Kerras nutarė važiuoti namo.

REKLAMA

Bet galiu pasakyti vieną – jis buvo tikrai labai gabus ir jei jis pilnai išgijo, subrendo, viskas bus gerai. Prisimenu, ir Lietuvoje buvo žaidėjų su tokiomis problemomis, pavyzdžiui, Andrius Jurkūnas. Tokiu atveju galima laukti arba darytis operaciją, bet tada vis tiek iškrenti pusei metų. Žodžiu, sudėtinga situacija.

Kadangi Kerrui buvo tik 16 metų, jam labiau norėjosi pas mamą. Jei gali sportuoti, kasdien nuo ryto iki vakaro užsiimti kažkokia veikla, yra viena. Bet kada esi bendrabutyje, nors jis pas mus – gražus ir fainas, senovinis, kažkada buvusiame vienuolyne, yra kitaip. Jis buvo atitrauktas nuo sportinės veiklos ir tas jo etapas Bamberge pasibaigė net neprasidėjęs“, – pasakojo G.Rutkauskas.

A.Varrakas pridėjo, jog jam teko bendrauti su K.Kriisa ir šis jau turėtų būti pilnai atsigavęs po visų kamavusių problemų.

„Kiek teko su juo kalbėtis, dabar jis yra sveikas ir tikiuosi, kad visos bėdos yra praeityje“, – vylėsi Estijos specialistas. Beje, „Žalgiris“ jau patikrino jaunuolį organizuotoje stovykloje, todėl turėjo progą įsitikinti, jog estas yra pasiruošęs žaisti pilna jėga.

Keep hatin'

REKLAMA

A post shared by Kerr Kriisa (@kkriisa) on

Pasak G.Rutkausko, K.Kriisa pasižymi svarbiausiomis įžaidėjui reikalingomis savybėmis, kas ir parodo jo potencialą.

„Įžaidėjas turi „skaityti“ žaidimą ir išsiskirti mąstymu, o ne kažkokiais šuoliais, ūgiais ir panašiais. Jo tėvas Valmo rungtyniavo iki 43-ejų, daug metų atidavė Estijos krepšiniui, jo mama – sportininkė, gimnastė. Dėl to manau, kad ir genai davė savo.

Kerras turi gerą supratimą, gebėjimą dalinti kamuolius, gerai driblinguoja, turi greitį, orientavimąsi situacijoje, kaip padaryti, kad žaistų komanda.

REKLAMA

Pataikymas pataikymu, bet jis padaro tą sunkų darbą, kurį turi atlikti įžaidėjas. Dėl to komandoms rasti įžaidėjus yra taip nelengva, nes tikrų įžaidėjų yra nedaug. Ką rodo ir dabartinis „Žalgirio“ pavyzdys – atakų organizatoriaus paieškos vyksta visą vasarą“, – pastebėjo G.Rutkauskas, pats ne vienerius metus paskyręs Kauno ekipai.

24sek.lt paminėjo, jog „Žalgiriui“ kiek kėlė nerimo K.Kriisos charakterio savybės. Tačiau tiek A.Varrakas, tiek G.Rutkauskas mano, jog vaikino turimas charakteris gali tapti labiau privalumu nei trūkumu.

„Su juo problemų neturėjome, o charakteris... Jis yra gerai, reikia tik jį reguliuoti. Pas jaunus žaidėjus taip jau būna, kad jis susvyruoja į vieną ar į kitą pusę. Bet čia jau kokią pavardę bežiūrėsi, apie charakterį bus galima kažką pasakyti.

Jasikevičius turėjo charakterį ar ne? (Juokiasi) Tai va. Charakteris yra gerai, svarbiausia jį pasistengti nukreipti tinkama linkme. Aišku, ne kiekvienam pavyksta tą energija paverti privalumu, bet tą galima padaryti“, – teigė G.Rutkauskas.

„Šis vaikinas turi žudiko instinktą, – iškalbingai K.Kriisos būdą apibūdino A.Varrakas. – Iš jo tikimės nemažai, nekantraujame pamatyti Lietuvoje, o netrukus jo lauksime ir Estijos vyrų rinktinėje“.

REKLAMA

👀

REKLAMA

A post shared by Kerr Kriisa (@kkriisa) on

Tiesa, ko tiksliai ateityje galima tikėtis iš šiuo jaunuolio, abu specialistai pasakyti neskubėjo. Kol įžaidėjui tik 17 metų, apie jo potencialą kalbėti sudėtinga. Kelią „Žalgirio“ sistemoje jis pradės nuo „Žalgirio-2“ komandos Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

„Kerras yra labai kūrybiškas, sumanus ir įžvalgus – tokių savybių treneriams išmokyti sunku. Manau, kad „Žalgiris“ pačiupo gerą talentą, bet visi žinome, kad talentas dar tikrai ne viskas, tai negarantuoja, kad būsi geras žaidėjas. Viskas priklausys nuo darbo. Kerras pasieks tiek, kiek dirbs, kadangi talento jam pakanka“, – sakė A.Varrakas.

REKLAMA

„Brose Bamberg“ sporto direktorius pasidžiaugė, kad Baltijos šalyse netrūksta pasirodančių talentų. Jis minėjo ir 18-mečių pirmenybėse šiemet sužibėjusį latvį Arturą Žagarą, ir Bambergo sistemai priklausantį Henri Drellą.

Pasak jo, džiugu ir tai, kad estas atvyksta tobulėti į Lietuvos klubo sistemą, kuomet mūsų šalies talentai ne visuomet sėkmingai laimės ieško užsienyje.

„Niekas negali pasakyti, kokia bus jo karjera. Galima tik stebėti, kaip jis auga, vystosi. Vieni žaidėjai iššoka, kiti sustoja – visko būna. Galima žiūrėti ir į Lietuvos klubų dublerių komandas, į išvažiavusius žaidėjus, kurie pasirenka, pavyzdžiui, Ispaniją.

Skamba gražiai – Barselona, Gran Kanarija. Ne tiek žaidėjams, kiek jų šeimoms tai skamba įspūdingai, bet nuvykus ir pasižiūrėjus į tai, kas bus su žaidėju bei progresu, gali pasimatyti kitokia realybė. Svarbiausia ne tai, kad saulė šviečia“, – šypsojosi G.Rutkauskas.

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ lietuvių kainos, kandidatai pakeisti Sireiką, Kurtinaičio galimas karjeros posūkis, „Lietkabelį“ dominantis aukštaūgis ir „M Basket“ darbai


31 komentarai
Naujausi komentarai (31)
Geriausiai ivertinti (31)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti