„Hoptrans 3x3“ turnyras – požiūrį pakeitęs renginys, kuris norėtųsi, kad taptų tradiciniu (16)

liepos 27 d., 11:07
„Juventus“ laimėjo turnyrą (Foto: Matas Baranauskas)
„Juventus“ laimėjo turnyrą (Foto: Matas Baranauskas)
Edgaras Pulkovskis

Kovo viduryje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) klubai nusprendė, kad sezoną reikia nutraukti dėl koronaviruso pandemijos. Tuščios gatvės, nuolatiniai raginimai likti namuose ir visiškai sustojęs gyvenimas – taip atrodė mūsų gyvenimas nuo sezono pabaigos prabėgus mažiau nei savaitei.

Buvo akivaizdu, kad be krepšinio mūsų šalyje turėsime pagyventi gana ilgai ir tai tapo puikia terpe savo idėją realizuoti Rolandui Skaisgiriui, kuris jau anksčiau norėjo surengti 3x3 turnyrą, kuriame matytume profesionalius krepšininkus. Krepsinis.net žiniomis, pirminė idėja buvo siūlyta Nacionalinei krepšinio lygai (NKL) kartu rengti tokį turnyrą, bet tada projektas netapo kūnu.

Visiškai kitoks rezultatas buvo, kai R.Skaisgirys pasikalbėjo su LKL prezidentu Remigijumi Milašiumi, kuris visada pasisako už įdomias idėjas. Juolab, kad metas rengti tokį turnyrą buvo itin geras, kadangi žmonės buvo itin pasiilgę krepšinio.

REKLAMA

3x3 krepšinį mėgstanti „Hoptrans“ tapo turnyro tituline remėja, o suformuotas prizinis fondas atrodė solidus – 74 tūkst. eurų. Maža to, kiekvienas žaidėjas už vieną turnyro dieną gaudavo 100 eurų ir dar apgyvendinimą. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Šakių „Gulbelės-Vyčio“ krepšininkai savo kišenes papildė papildomai 800 eurų, kadangi rungtyniavo visas 8 turnyro dienas. Taip pat buvo apdrausti visų atletų kontraktai, kas tokiame turnyre yra labai svarbu.

Pažvelkime į patį turnyrą iš vidaus. Pirmiausia galima pasakyti, kad tobulai buvo pasirinkta varžybų vieta, kadangi Palanga yra vasaros sostinė ir čia šiltuoju metų laiku visada apstu poilsiautojų. Norinčių pamatyti krepšinį visada būdavo gerokai daugiau nei talpindavo specialiai renginiui pastatyta palapinė. Lemiamo turnyro turo metu žiūrovai susirinkdavo dar gerokai iki rungtynių pradžios, o atėję į palapinę likus valandai laisvos vietos jau nebūtumėte gavę.

 

Žiūrovai Žiūrovai

REKLAMA

Tribūnų apačioje būdavo priklijuotas lapas, kad rekomenduojama laikytis 1 metro atstumo, bet to niekas neketino daryti, o ir toks dalykas nebuvo įmanomas, kadangi buvo išnaudota kiekviena laisva vieta palapinėje ir ji buvo sausakimša. Lauke visada lūkuriavo krūva žmonių, kurie tikėjosi, kad kažkam išėjus iš palapinės jie galės ten patekti, bet tekdavo nusivilti, kadangi niekas savo noru vietos nepalikdavo.

Finalo dieną buvo nesusipratimų su sėdėjimo vietomis. Prieš lemiamas dvi dvikovas vyko auksą laimėjusios tuometinės jaunimo rinktinės pagerbimas, į kurį atvyko Ramūnas Butautas, Paulius Jankūnas, Marius Prekevičius, Darius Šilinskis, Renaldas Seibutis ir kiti. Po pagerbimo R.Butautui atsisėsti buvo įsprausta kėdė ypatingai svarbių asmenų eilėje, kur buvo R.Skaisgirys, R.Milašius, „Šiaulių“ ir „Neptūno“ vadovai, taip pat pagrindiniai rėmėjai. Tuo tarpu minėti žaidėjai turėjo stebėti dvikovas stovėdami praėjime, o kai kurie apskritai paliko renginio vietą arba rungtynes žiūrėjo VIP palapinėje per televizijos ekraną.

Tuo tarpu lauke likę žiūrovai siūlėsi net susimokėti už bilietus tam, kad patektų į renginį. Deja, tokios galimybės nebuvo, kadangi vietos nebuvo suskirstytos, o pats turnyras – visiškai nemokamas. Galbūt kitiems metams idėja būtų kiek įmanoma labiau padidinti palapinę ir padaryti bilietus už simbolinę kainą bei suskirstyti vietas. Taip kiekvienas atėjęs asmuo galėtų nebijoti palikti savo vietą per 6 valandų trukmės renginį, nes dabar viskas veikė principu „einu, o tu pasaugok mano vietą.“

REKLAMA

Renginys pasižymėjo gera nuotaika, o prie to prisidėjo tikru atradimu tapęs M-1 radijo laidų vedėjas Paulius Vaitiekūnas. Iki tol krepšinio renginiuose nematytas vyrukas puikiai susitvarkė su savo pareigomis. Jeigu per Karaliaus Mindaugo taurę (KMT) finalą ausį rėžė Rolando Mackevičiaus nepasiruošimas tariant žaidėjų ir trenerių pavardes, tai P.Vaitiekūnas tokių problemų neturėjo ir viską atliko puikiai. P.Vaitiekūnas mokėdavo ir užkurti publiką, kai visiems liepdavo ploti vos užgrojus Džordanos Butkutės hitui „Dėl tavęs“. Vedėjas nepersistengė su juokeliais, kurie būdavo laiku ir vietoje, pavyzdžiui, prieš rungtynes dėl 3-os vietos jis pristatydamas žaidėjus paminėjo, kad nugalėtojai gaus Jono Mačiulio automobilį.

Palapinėje buvusiems žiūrovams taip pat nebuvo kada nuobodžiauti tarp rungtynių, kadangi nuolat vykdavo žaidimai, kur pataikius metimą arba „nuvairavus“ radijo bangomis valdomą sunkvežimį galima buvo laimėti 100 eurų vertės „Sportland“ čekį. Į tribūnas nuolat skriedavo bulvių traškučių pakeliai, o gerą nuotaiką kūrė „DJ Mantini“. Taiklią frazę pasakė vienas krepšininkas: „Tikra kurorto nuotaika buvo juntama ir tribūnose.“

Kaip vertinate „Hoptrans 3x3“ turnyrą?
Jis pranoko mano lūkesčius
753 balsai
Viskas buvo taip, kaip ir tikėjausi
175 balsai
Turnyras mane nuvylė
46 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Į akis krito viena detalė, kuri buvo gana svarbi paskutinę turnyro dieną. Ketvirtfinalyje tarp „Šiaulių“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ Antanui Udrui buvo prakirsta alkūnė ir jam pasipylė kraujas. Nė viena iš komandų neturėjo savo atstovo už aikštės ribų, todėl nebuvo, kas galėtų sustabdyti kraujavimą. A.Udras ėmė blaškytis ir ieškoti pagalbos. Galiausiai, ji atkeliavo, bet aukštaūgis savo šanso grįžti į aikštę turėjo laukti gerokai daugiau nei tai galėjo būti. Finalo metu Paulius Beliavičius „gavo į nosį“ ir plūdosi kraujais. Niekas neatėjo padėti „Vyčio-Gulbelės“ žaidėjui, kol pagalbos rankos neištiesė „Juventus“ kineziterapeutė. Svarbiam Šakių ekipos žaidėjui buvo sustabdytas kraujavimas iš nosies ir šis grįžo žaisti lemiamas akimirkas. Tokiose situacijose ekipoms pravartu turėti savo žmogų už aikštės ribų arba turnyro organizatoriai galėtų skirti medicinos atstovą, kuris nuolat budėtų šalia aikštės ir padėtų, o ne jo reikėtų ieškoti, kaip kad buvo A.Udro atveju.

Patys klubai į šį turnyrą žvelgė skirtingai. Rimčiausiai į tai pažiūrėjo būtent „Juventus“, kuri turėjo rimtą pasiruošimą ir visus komandoje žaidusius arba dar žaisiančius krepšininkus, kaip kad yra Gintauto Matulio atveju. Ir toks požiūris suprantamas, kadangi pagrindinis prizas (15 tūkst. eurų) tikrai yra rimta paskata padirbėti ir savo šeimos biudžetą papildyti keliais tūkstančiais, kurių galbūt nepavyko gauti dėl anksčiau laiko nutraukto sezono. NKL žaidėjams ši suma yra dar didesnis motyvatorius, kadangi labai retas iš jų savo klube gauna bent jau 2 tūkst. eurų per mėnesį.

REKLAMA

Tuo tarpu Vilniaus „Rytas“ atsiuntė visiškai „žalią jaunimą“, kuris nepateko tarp 8 stipriausių. „Lietkabelis“ taip pat neturėjo nė vieno žaidėjo iš savo pagrindinės sudėties, bet pasikvietė pajėgius NKL žaidėjus ir tai buvo vainikuota puikia 3-ąja vieta bei 8 tūkst. eurų prizu. Kauno „Žalgiris“ apskritai nedalyvavo ir tikrai gaila, kadangi jų jauniems žaidėjams tai galėjo būti gera patirtis.

Vytis-Gulbelė Vytis-Gulbelė

Viso turnyro metu nemažai internautų sirgo prieš „Vytį-Gulbelę“ ir tam turėjo aiškų argumentą – R.Skaisgirys pasakė, kad ši komanda neva 3x3 nugalėtų „Žalgirio“ geriausią trejetą. Ši teorija vis dar nėra įrodyta, bet akivaizdu, kad R.Skaisgirys tai pasakė tyčia, jog padidinti susidomėjimą šia sporto šaka. Finalo dieną užkulisiuose dauguma pusę lūpų kalbėjo apie tai, kad būtinai „Juventus“ turi laimėti. Uteniškiai turėjo gausų palaikymą ir tribūnose, kur komandą palaikė ne tik ištikimiausi sirgaliai, bet ir daugiau paprastų žiūrovų. Beje, 40–50 „Juventus“ aistruolių buvo vieninteliai, kurie atvyko palaikyti savo komandą šiame turnyre ir už tai prieš juos reikia nukelti kepures.

REKLAMA

Grįžtant prie „Vyčio-Gulbelės“, ši komanda 3x3 žaidime tikrai atrodė solidžiai ir niekuo nenusileido LKL žaidėjams. Net ir finale Šakių atstovai buvo arčiau pergalės, kol savo žodžio netarė didvyriu tapęs Darius Tarvydas. Užkulisiuose dauguma džiaugėsi „Juventus“ pergale, bet pagarbiai kalbėjo apie „Vyčio-Gulbelės“ vyrus, kuriems reikia palinkėti prasibrauti į kitų metų Tokijo olimpiadą, jeigu tik ši įvyks.

Prieš „Hoptrans 3x3“ turnyrą nemažai kas skeptiškai žiūrėjo į patį renginį ir 3x3 žaidimą, bet po šių kovų toks požiūris turėjo pasikeisti. Visi keturi etapai buvo tikrai įdomūs, atkaklūs, gerai nufilmuoti, gerai suorganizuoti, o finalas apskritai tapo tikra puošmena. Dažnai patys renginiai būna geri, bet finalas nuvilia, kadangi dominuoja viena komanda. Šeštadienį taip tikrai nebuvo ir „Juventus“ emocijos po finalo tik dar kartą tai parodė, kaip sunku laimėti šį titulą. Reikia tikėtis, kad „Hoptrans 3x3“ varžybos taps kasmetine tradicija.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


16 komentarai
Naujausi komentarai (16)
Geriausiai ivertinti (16)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti