Prienų „Labas GAS“
I kėlinys, 1 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
Vilniaus „Rytas“

Geriausia visų laikų Lietuvos krepšininkė: apie išvykimą į WNBA, didžiulius krūvius, dėjimą į krepšį ir gailestį dėl laiko šeimai (2)

Vasario 12 d., 16:00
J.Štreimikytė-Virbickienė buvo antroji lietuvė WNBA (Foto: V.Sodeika)
J.Štreimikytė-Virbickienė buvo antroji lietuvė WNBA (Foto: V.Sodeika)
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – „MISsMATCH“ pokalbis su geriausia visų laikų Lietuvos krepšininke Jurgita Štreimikyte-Virbickiene.

Ji prisiminė savo ankstyvus karjeros metus ir pasiryžimą žaisti krepšinį, nepaisant mažesnių finansų.

„Mes dabar stipriai sureikšminame pinigus, o tuo metu man buvo smagu, kad galiu turėti savo lėšų, turėjau sąlygas gyventi. Bet tuo metu buvau studentė, dar nežiūrėjau, kaip toliau gyvensi“, – sakė ji.

Buvusi krepšininkė, prakalbusi apie šeimą, sako, jog šiuo metu gailisi, kad po sūnaus gimimo paskubėjo grįžti į aikštelę ir praleido svarbius pirmuosius metus.

REKLAMA

„Tai buvo sunkus periodas ir dabar net šiek tiek gailiuosi, kad taip greitai grįžau į krepšinį. Taip yra šiandien. Bet tuo metu man atrodė, kad turiu grįžti kuo greičiau, turiu gyventi krepšiniu. Į treniruočių procesą grįžau po pusės metų“, – kalbėjo ji.

J.Štreimikytė-Virbickienė buvo antroji mūsų šalies atstovė moterų Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (WNBA). Pasak jos, atlaikyti krūvius Europoje ir vėliau tą patį už Atlanto būdavo sudėtingas iššūkis.

„JAV sužaisdavome per tris mėnesius tiek rungtynių, kiek Europoje per 7–8 mėnesius“, _ palygino ji.

Paklausus apie moterims retai būdingus dėjimus į krepšį J.Štreimikytė-Virbickienė pasidalijo savo patirtimi: „Su teniso kamuoliuku ramiai, bet su 6 dydžio kamuoliu tai labiau įstumimas nei dėjimas“, – šypsojosi ji.

Trenerė akcentavo, kad krepšinio šalis Lietuva yra dėl vyrų sporto, o kažko panašaus tikėtis iš moterų krepšinio neverta.

„Buvo situacija, kai klausėme, kokias moterų rinktinės žaidėjas žinai. Atsakė – Sabonį“, – mergaičių žinias apie šį sportą paminėjo ji.

Antroje pokalbio dalyje – daugiau apie moterų krepšinio problemas, jaunimo išvykimus į užsienį, Justę Jocytę ir trumpą patirtį Šabtajaus Kalmanovičiaus klube Rusijoje.

REKLAMA

Pirmoje „MISsMATCH“ dalyje:

00:00 – įžanga

03:00 – pasirinkimas žengti į krepšinį

10:00 – finansų vaidmuo krepšinyje

14:00 – šeimos planavimas esant sportininku

19:40 – moterų NBA iš vidaus

29:40 – dėjimai WNBA ir pačios bandymai

31:00 – ambicijos ir požiūris į Europos žaidėjas WNBA

36:00 – žaidimas kitose Europos šalyse  

„Ilgoji pertrauka“: privačios treniruotės su Milakniu, natūralizuota žaidėja Lietuvos moterų rinktinei, naujas 3x3 treneris ir „Ryto“ paieškos


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga