G.Žibėnas: apie čempionų iššūkį, M.Ndouro atvykimą ir laukiamą gerbėjų suaktyvėjimą (15) VIDEO interviu

Spalio 18 d., 12:06
G.Žibėnas apžvelgė laukiantį mačą (BNS nuotr.)
G.Žibėnas apžvelgė laukiantį mačą (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vilniaus „Rytas“ sieks grįžti į pergalių kelią FIBA Čempionų lygoje, namie priimdamas Burgoso „San Pablo“ ekipą iš Ispanijos.

Vilniečiai varžovus priims „Avia Solutions Group“ arenoje, kurioje patys gali jaustis kaip svečiai, nes jau metus bazavosi „Jeep“ arenoje.

Prieš laukiančias rungtynes „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas sudėliojo varžovų ir laukiančių rungtynių akcentus.

„Du kartus čempionas šitos lygos, patyrusi komanda, žino, kaip žaisti kartu. Visų pirma, turime neįsitraukti į jų aukšto tempo rungtynes, lėtinti varžovus, labai didelį akcentą skirti jų stabdymui per pirmąsias aštuonias atakos sekundes“, – oponentus apibūdino strategas.

REKLAMA

– Kokie akcentai bus sudėti individualiai?

– Tai aišku – Rabaseda, McGee, Benite. Dideli priklauso nuo gynėjų linijos ir pirmiausi turėsime atkirsti mažiukus, padaryti pražangą, kur to reikia, išeiti iš savo komforto zonos. Turime juos atkirtinėti nuo rungtynių pradžios ir būti pasirengę mirti aikštelėje.

– Vitoras Benite nebuvo toks ryškus prieš grandus Valensijos „Valencia“ ir Madrido „Real“, ar imsite pavyzdį, kaip jį sulėtinti?

– Būtent tuos pavyzdžius ir rodome per klipus, pažymime, kiek kontakto reikia duoti išeinant iš užtvarų, kad nesijaustų patogiai, nebūtų komforto zonoje. Reikia dirbti su juo, nes jis dažnai tarsi lieka kamputyje, gynėjas atsipalaiduoja, o pas juos yra begalė užtvarų, skirtų būtent jam.

– Kas leido Burgoso klubui dominuoti Čempionų lygoje?

– Pirmiausia – žaidėjų lygis. Turbūt ir tai, kad jie buvo sveiki, geriausioje formoje, ypač tuomet, kai čempionatas buvo nutrauktas, o finalai vyko rugsėjį. Tuomet jie pademonstravo labai gerą sportinę formą, kuria nepasižymėjo kitos komandos. Pernai jie tai pakartojo, nors tai visada būna sunkiau. Jie eilę metų žaidžia kartu ir tas stabilumas padeda jiems būti viršuje.

REKLAMA

– Daug kas šneka, kad šiemet Burgoso komanda yra kiek kitokia, susilpnėjusi, ar jūs su tuo sutinkate?

– Iš pirmų rungtynių galima taip spręsti, bet jau yra spalio vidurys, jie suranda savo žaidimą ir raktą į pergales, jei lyginti juos su tais finalais, taip, sutinku. Dabar ta stadija, kai visos komandos dar nedemonstruoja geriausio savo žaidimo.

– Šioje arenoje žaidėte prieš metus. Tai yra pliusas, ar norėtumėte žaisti jaukesnėje, šiltesnėje atmosferoje?

– Čia labiau žaidėjų reiktų paklausti. Kiek su jais kalbėjau, labiau mėgsta savąją areną, kur mes treniruojamės ir žaidžiame, bet, turėdamas progą noriu pakviesti gerbėjus, kad jie užpildytų bent jau pirmąjį aukštą ir aistringai mus palaikytų.

– Kaip vyksta su akcija paleistų bilietų pardavimai?

– Kol kas yra mažokai. Nežinau, ar galima atskleisti. Pamatysime rytoj, bet tikrai norime pakviesti tiek „B Tribūną“, tiek eilinius savo sirgalius, ištikimus fanus ir mus palaikyti.

– Maurice‘as Nduoras laukiamas trečiadienį?

REKLAMA

– Dar labai neaiški yra jo situacija, daug sudėtingų skrydžių, negaliu komentuoti situacijos nežinodamas visko nuo A iki Z.

– Kuriam laikui jis atvyksta?

– Jisai laikinam laikotarpiui atvyksta. Pagrindinis tikslas – pavaduoti iškritusius Leissnerį ir Williamsą, o po to jis vyks į Kiniją. Tikimės, kad jis išbus iki Leissnerio atsigavimo.

– Kaip sekasi įsilieti Marko Tejičiui?

– Atsidūrėme tokioje situacijoje, kurioje privalome jį naudoti, niekur nedingsime. Puolime jis mus kažko jau duoda apčiuopiamo, jei nusimestų kamuolius metikams, būtų visai gerai. Gynyboje paprasčiausias jo žengimas į kitą lygį yra kalbėjimas.

– Kokia yra po koronaviruso grįžusių žaidėjų situacija?

– Margiris jau beveik pilnai atsistatė, 80 ar 90 procentų. Martynas tik šiandien pirmą kartą pasirodė po izoliacijos. Žiūrėsime, kaip jausis treniruotėje.

– Ar esate patenkintas naujų žaidėjų integracija?

– Smithas mums padeda, gal mes kiek per daug žiūrime į statistinius dalykus, pataiko ar nepataiko. Jis aikštelėje žaidėjus mato, nuo to ir atsispirkime. Jį mėgsta ir visiems yra malonu su juo žaisti. Aišku, visąlaik norisi geriau, bet šiuo metu mes juo džiaugiamės.

REKLAMA

– Ivanui Buvai tenka labai didelis krūvis, ar gali jis atidirbti 30 minučių per rungtynes?

– Nemanau, kad šiuolaikiniame krepšinyje aukštas žmogus gali išžaisti 30 minučių, visų pirma. Esame tokioje nedėkingoje situacijoje rotacine prasme, bet dėl to ir turėsime stabdyti varžovų žaidimą atviroje aikštelėje ir neįsitraukti į tai patys. Norime versti juo žaisti penki prieš penkis vienoje aikštelės pusėje, kur turime daugiau šansų juos kontroliuoti. Su lėtesniu žaidimu ir Ivanui padėtume išbūti aikštėje išbūti keliomis minutėmis ilgiau nei įprastai.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: pagyros „Rytui“ ir „Lietkabeliui“ bei LKL pirmasis ratas. Spausk ir žiūrėk >>


15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti