G.Petrauskas: apie ryšį su NBA klubais, nemalonius plakatus, pasitraukimus ir seriją, dėl kurios pralaimėjimo gaila iki šiol pirma „MISsMATCH“ dalis

Rugsėjo 28 d., 08:00
G.Petrauskas prisiminė apmaudžiausią savo seriją LKL (FIBA nuotr.)
G.Petrauskas prisiminė apmaudžiausią savo seriją LKL (FIBA nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – nauja „MISsMATCH“ laida, kurioje šįkart svečias – Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ treneris Gediminas Petrauskas.

„Didžiausias poilsis man – futbolo žiūrėjimas. Čempionų lyga ir „Premier“ lyga yra dalykai, kur žiūri tam, kad atsipalaiduotum, sergi už patinkančią komandą. Krepšinį žiūrint tu bet kokiu atveju matai kažkokį derinį, gynybą, keitimą ir bandai suprasti, kodėl, kam kaip. Tai daugiau darbas, o futbolas – kaifas, geriau už bet kokį filmą“, – apie save pasakojo treneris.

Jis pats nuo jauno amžiaus yra gerai pažįstamas su vakarietiška kultūra, nes mokėsi ne Lietuvoje, tad dalijosi mintimis apie tai, ko reikėtų atsikratyti Lietuvos jaunimui.

REKLAMA

„Kartais jaunimo rinktinėse labai sunku įtikinti žaidėjus, kad jie yra geri. Ne tai, kad turi užrietus nosį vaikščioti su mintimi „aš geras“, bet aikštelėje pasitikėti savo gebėjimais, ypač, kai žaidi su kitomis šalimis. Kai LKL susitinka komandos, jos žino, kas yra favoritai, kas – autsaideriai, o kai pradedi žaisti pasaulio čempionate, neįsivaizduoji to pajėgumo, nes pirmąsyk susitinki su ta komanda. Norisi griebti už gerklės, nebijoti, mes kartais save nuvertiname“, – mano strategas. 

G.Petrauskas prisiminė du kartus per karjerą, kai sirgaliai kėlė jam nemalonius plakatus. Iš jų pastarasis, sakantis, kad metas trauktis, kilo dar praeitame sezone. 

„Prieš rungtynes tu to nejauti, tai neišmuša, tau vienodai. Kaip žmogui gal per širdį tai praeina, bet tai nedaro įtakos rungtynėms, nes pagrindinį darbą pasidarai kelios dienos iki jų, planą susidėlioji. Rungtynių metu daugiau reaguoji į situaciją. Po rungtynių, kai turi laiko pagalvoti, tai nuvilia, kelia pyktį – visokių emocijų gali ateiti“, – apie tai šnekėjo jis. 

Strategas ne kartą yra pats pripažinęs problemas ir pasitraukęs iš klubų. Net ir po praeito sezono Pasvalyje, vos sužaidus paskutines rungtynes G.Petrauskas pasakė, kad viskam ateina pabaiga. 

REKLAMA

„Pasiteisinimų gali būti krūvą ir jie gali būti logiški. Tada žmogus gali susidaryti visiškai kitokią nuomonę. Bet tie pasiteisinimai įveltų kitus žmones, būtų nuo savęs numetimas ant kitų. Kitas dalykas, per prievartą man nėra įkištas nė vienas žaidėjas. Nėra buvę, kad man sakytų: tu dirbsi su juo, o aš: ne ne, nenoriu. Prieš pasirašydamas sutartį su klubu gali sutarti, kad kelių kontraktuotų žaidėjų nereikia, ieškokite kito klubo. Tu turi prisiimti atsakomybę dėl žaidėjų. Jei jie kažką blogai daro, žaidžia ar elgiasi, tu kaltas, nes tu juos pasiėmei arba laikai. Dėl to varyti ant jų... Jie yra veidrodis manęs“, – mano treneris. 

Strategas iki šiol prisimena apmaudžiausią savo karjeros seriją, vykusią 2013–2014 m. sezone.

„Serija su „Neptūnu“. Tada dirbau Šiauliuose, o po sezono „Neptūnas“ pateko į finalą ir gavo vietą Eurolygoje. Žaidžiame prieš juos ketvirtfinalį, turėjome žiauriai stiprią komandą. Gaila tos serijos. Mes buvome šešti, jie treti, vykome į Klaipėdą, pralaimėjome ten paskutinėmis sekundėmis 1–2 taškais, tada grįžome į Šiaulius, laimėjome labai lengvai, o tada vėl Klaipėdoje pralaimėjome paskutinėmis sekundėmis. Tada buvau arčiausiai ketverto, kitas dalykas – tada „Žalgiris“ ir „Rytas“ žaidė jau pusfinalyje, tad turėjome galimybę eiti net iki finalo“, – apmaudo neslėpė treneris. 

REKLAMA

Antroje dalyje išgirsite daugiau apie trenerio karjerą, patirtį Vengrijoje, alkoholio šaldytuvą rūbinėje ir didelę įtaką, kurią nepatekimas į olimpiadą turės jaunimui. 

Pirmoje „MISsMATCH“ dalyje:

00:00 kaupiama informacija apie kiekvieną komandą

03:00 pasikeitimai, kuriuos įnešė pirmieji sūnaus metai

04:45 ar G.Petrauskas – visiškas krepšinio fanatikas?

07:00 aplankyti trys NBA klubai ir ryšys su jais

12:10 kokių bruožų reikia atsikratyti lietuviams?

16:10 kokių savo savybių atsikratytų pats?

18:20 atsiminimai apie senąją „Nevėžio“ areną

21:20 iškelti nemalonūs sirgalių plakatai

24:10 mokėjimas laiku pasitraukti

29:22 juodu periodu esanti viltis ir apmaudžiausia serija

32:00 nestandartinės minutės pertraukėlės

„Bružas ir Pulkovskis“: NBA naujokų biržos įdomiausi žaidėjai, geriausi laisvieji agentai, lietuvių likimas ir klubų ėjimų galimybės


Gairės: nevėžis, petrauskas
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti