Fiziškumo pirmoje pusėje pasigedęs G.Žibenas: negalime teisintis tuo, kad sekmadienį žaidėme su „Žalgiriu“ (5) VIDEO interviu

Sausio 26 d., 21:58
G.Žibėnas pasigedo daugiau protingų pražangų iš auklėtinių (FIBA Europe nuotr.)
G.Žibėnas pasigedo daugiau protingų pražangų iš auklėtinių (FIBA Europe nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vilniaus „Rytas“ pralaimėjimu startavo FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 71:76 nusileido Strasbūro SIG krepšininkams.

Po rungtynių vyriausiasis Vilniaus ekipos treneris G.Žibėnas akcentavo prastą pirmąją rungtynių Vilniuje dalį.

„Tai buvo fiziškos rungtynės iš abiejų komandų. Deja varžovai tą fiziškumą pasiūlė anksčiau ir surinko 23 taškus po mūsų klaidų. Jie skaitė mūsų perdavimų linijas ir sėkmingai bėgo į greitą puolimą. Mes juos privertėme mesti vos 2 baudų metimus ir tai parodo, kad nesurinkome pražangų ir iki „bonuso“. Antroje rungtynių pusėje sugrįžome ir praleidome vos 33 taškus, bet tokiose rungtynėse neužtenka vienos geros pusės – reikia gerai žaisti visas rungtynes“, – kalbėjo strategas.

REKLAMA

– Kodėl nepavyksta išsireikalauti tų savalaikių pražangų iš žaidėjų?

– Teisėjai leido daug kontakto. Buvo atvejų, kai žaidėjai darė pražangas ir jų nefiksavo, bet žaidėjai turi prie to prisitaikyti. Šiandien mums davė fiziškumą ir turėjome prie to prisitaikyti. Kiekvienose rungtynėse turime po 6 šansų išsigelbėti ir reikia juos išnaudoti. Yra žaidėjų, kurie rungtynes baigė su 0 pražangų arba su 1 – to neturėtų būti tokiose rungtynėse.

– Kodėl komandai nepavyksta „užsikurti“ nuo rungtynių pradžios?

– Negalime teisintis, kad sekmadienį žaidėme su „Žalgiriu“. Toks bus visas ateinantis mėnesis ir jau šeštadienį laukia „Lietkabelis“. Kitą savaitę žaidžiame su „Falco“, vėliau rungtynės su Utenos klubu, KMT finalai. Turime išsivalyti galvas ir į rungtynes įeiti kiečiau.

– Vieną iš svarbiausių metimų atliko I.Buva. Ar toks ir buvo planas?

– Ne. Mes turime jam specialių derinių, kur jis meta geru procentu, bet čia nebuvo ta situacija. Kai jis pats imasi iniciatyvos tai neatrodo gerai. Aš kaip treneris turiu išsireikalauti, kad to nebūtų.

REKLAMA

– I.Buva buvo rezultatyvus, bet geriausią atkarpą komanda žaidė be jo. Ar galite palyginti, kaip komanda atrodo aikštėje su juo ir be jo?

– Mūsų komanda labai priklauso nuo gynybos. Ivanui atsisėdus mes pradėjome keistis ir iš ten atsirado energija. Tada pradėjome daugiau bėgti, ėjome daugiau į kontaktą ir atsirado galimybės bėgti į greitą puolimą. Negalių skųstis, kad Buva šiandien blogai atstovėjo gynyboje taip pat.

– Kokios priežastys K.Smitho tokio bangavimo?

– Iki FIBA langų jis buvo vienoks žaidėjas, bet kai jis grįžo yra visiškai kitoks. Mes net neturime teisės jo keisti ir jis turi žaisti daug minučių. Šiuo metu jis puikios formos ir duoda daug energijos mūsų komandai. Rungtynės nebuvo priklausomos, ar įmesime, ar ne, viskas turėjo priklausyti nuo gynybos.

– LKL pripažino arbitrų klaidą sekmadienio rungtynėse su „Žalgiriu“. Ar nėra skaudu po tokios situacijos?

– Nėra skaudu, kadangi mes tose rungtynėse pergalės nenusipelnėme.

– Kokios priežastys lėmė, kad nepavyko apsiginti nuo varžovų tritaškių?

REKLAMA

– Tris tritaškius galiu pasiimti sau. Mes rizikavo tie Maille’u, kuris yra kūrėjas ir žaidžia kitiems. Didesnė problema buvo 4 paskutinės atakos sekundės, kur mes kiekvienose rungtynėse prasileidžiame daug taškų. Šiandien irgi buvo daug tokių situacijų, kai jie nieko nesuranda, bet nusimeta laisvam žmogui, kuris baudžia. Buvo situacijos, kai atsitraukėme per daug nuo metikų ir rankos gynyboje nebuvo tokios aktyvios, kokios turėtų būti.

– Kokia M.Girdžiūno sveikatos situacija?

– Bandome jį įvedinėti ir norisi, kad jis grįžtų kuo greičiau. Atsiminkime, kad jis nežaidė beveik 2 mėnesius ir pastarąją traumą jis turėjo galbūt prieš 11 metų. Jis dirba ir stengiasi, bet kol kas dar nėra tokios formos, kad žaistų daugiau.

– Klubas atsisveikino su M.Pacevičiumi. Galite pakomentuoti šio žaidėjo situaciją?

– Jam reikia žaisti. Williamsas po truputį atsigauna, Ndouras jau gretai taip pat žais. Mes prieš sezoną nežinojome, kad turėsime iki sezono galo Ndourą ir Pacevičiui tiesiog neliko vietos.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


Gairės: fiba, rytas, žibėnas
5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Palaikyk savo komandą