„FIBA Europe“ direktorius prabilo – jo pasiaiškinimas nieko gero nežada (34)

Balandžio 18 d., 17:59
K.Novakas sako, kad FIBA eis iki galo (Scanpix)
K.Novakas sako, kad FIBA eis iki galo (Scanpix)
Šaltinis: Krepsinis.net

„FIBA Europe“ organizacija rimtai nusitaikė į šalis ir lygas, kurios pasiekė susitarimą su Europos taure. „FIBA Europe“ direktorius Kamilas Novakas patikino, kad sprendimas pašalinti kai kurias federacijas nėra tik grasinimas.

„Eurolyga yra viena kompanija, ECA, kurios būstinė yra Liuksemburge ir joje yra vienuolika narių – klubų. Be to susitarimo su vienuolika komandų buvo pažadėtos garantuotos vietos Europos taurės turnyre tam tikrų lygų trečias, ketvirtas ar penktas vietas užimančioms ekipoms, jei tos lygos bendradarbiaus su kompanija. Šis metodas atskleidžia problemas. Tai yra spąstai nacionalinėms lygoms. ECA toms komandoms pasiūlė trejų metų trukmės kontraktus. Kiekviena komanda turi tikslų ir kiekvienas investuotojas nori matyti progresą. Kaip tai gali būti, jei visos vietos yra nuspręstos dar prieš sezoną? Kovo 20 dieną FIBA nusprendė, kad išskyrus 16 klubų Eurolygoje, kiekviena lyga ar komanda, kuri pasieks susitarimą su Europos taure, sulauks atitinkamų pasekmių.

REKLAMA

Kai tau pasiūlo žaisti turnyre, neatsižvelgus į tavo pasiekimus ar poziciją reitinge, kai kurios komandos su tokiomis sąlygomis linkusios sutikti. Gal klubui tai ir yra gerai, bet pačiam sportui – tikrai ne. FIBA tiki, kad komandos dalyvauti tarptautiniuose turnyruose turi pagal rodomus rezultatus, bendrą reitingą. Kai sportiniai kriterijai neturi prasmės, kam tada reikalingi nacionaliniai čempionatai? Kur viso to prasmė?

Mes išsiuntėme laiškus į aštuonias šalis. Tai lygos arba federacijos, kurios priėmė susitarimą su Eurolyga bendrai. Dar šešių šalių buvo paprašyta pasirinkti savo poziciją ir priimti sprendimą iki balandžio 20 dienos.

„FIBA Europe“ prašys FIBA taikyti nuobaudas globaliai, įskaitant ir olimpines žaidynes bei olimpinį atrankos turnyrą. Šios savaitės pabaigoje FIBA susirinkime bus aptartas „FIBA Europe“ pasiūlymas. Labai tikėtina, kad pasekmės, kurių susilauks federacijos, bus taikomos globaliai.

Tai yra labai rimtas ėjimas. Patikėkite manimi, jį žengti nebuvo lengva. Prieš mums priimant sprendimą taip elgtis „FIBA Europe“ vyko rimtos diskusijos. Tai yra svarbūs dalykai ir pasekmės turi būti rimtos. Kartais motinos privalo priimti nemalonius ir sudėtingus sprendimus, kad apsaugotų savo šeimas. Būtent tai mes darome – stengiamės apsaugoti krepšinį. „FIBA Europe“ privalėjo žengti šį žingsnį, atsižvelgusi į sukurtas sąlygas“, – sakė K.Novakas.

REKLAMA

Praėjusią savaitę komentuodamas žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie tai, kad FIBA rengiasi iš 2017 metų Europos čempionato pašalinti Lietuvos rinktinę, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ramino, jog taip nenutiks, nes LKF palaiko FIBA poziciją.

Kalbėdamas apie artimiausius federacijos žingsnius, generalinis sekretorius M.Špokas pasakė: „Kaip FIBA ir pageidauja, iki balandžio 20 d. LKF išsiųs „FIBA Europe“ laišką, kuriame bus patvirtinta, kad LKF pozicija šiuo klausimu ir toliau nesikeičia – federacija rekomenduoja klubams žaisti FIBA organizuojamose varžybose“.

Krepsinis.net primena, kad „FIBA Europe“ laiškus, kuriais prašoma patikslinti savo poziciją, gavo Lietuvos, Graikijos, Izraelio, Italijos, Lenkijos ir Turkijos federacijos. Tuo tarpu „Sportando“ skelbia, jog vietas dėl bendradarbiavimo su Eurolygos organizacija Europos čempionate prarado Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Makedonija, Juodkalnija, Rusija, Serbija, Slovėnija bei Ispanija.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

34 komentarai
Naujausi komentarai (34)
Geriausiai ivertinti (34)
PRO komentarai (24)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti