„Fenerbahče“ – „Žalgiris“: pasiteisinęs kapitono pasirodymas, L.Westermanno tragedija, nerealus sugrįžimas ir kodėl nežaidė L.Lekavičius (25)

Lapkričio 2 d., 11:30
M.Grigonis tapo dvikovos herojumi (www.zalgiris.lt nuotr.)
M.Grigonis tapo dvikovos herojumi (www.zalgiris.lt nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje pasiekė puikią pergalę, kai penktadienį 79:76 Stambule pranoko „Fenerbahče“ krepšininkus. Portalas Krepsinis.net pateikia įdomiausius mačo akcentus.

Pasiteisinęs ėjimas. Pirmą kartą šiame sezone „Žalgiris“ mačą pradėjo startiniame penketuke turėdamas Paulių Jankūną. Ir šis sprendimas tikrai pasiteisino, kadangi veteranas davė atsaką į kietą kontaktą varžovams ir gerai kovėsi po krepšiais. Varžovai bandė kapitoną atakuoti pikenrolo situacijose, bet susitvarkyti su tuo sekėsi visai neblogai, o daugiau problemų jis turėjo atviroje aikštelėje, kai greitajame puolime „vienas prieš vieną“ neturėjo šansų apsiginti prieš daug greitesnį Derricką Williamsą. Visi Kauno klubo aukštaūgiai turėjo problemų kovoje dėl kamuolių ir P.Jankūnas šioje srityje pasirodė geriausiai – vos per 14 minučių sugriebė 6 kamuolius, kas yra daugiausiai komandoje. Visą ketvirtą kėlinį P.Jankūnas praleido ant suolo ir tai suprantama, kadangi „Žalgiris“ norėjo drąsiai keistis ginamaisiais ir būti mobilesnis gynyboje.

REKLAMA

Kontrastingi įžaidėjų skaičiai. Kol kas geriausią mačą Eurolygoje sužaidė Alexas Perezas. Tiesa, galima sakyti, kad ne visas rungtynes, o du kėlinius. Meksikietis drąsiai veržėsi krepšio link, gerai sužaidė pikenrolą, vėliau ir pikenpopą su P.Jankūnu. Būtent A.Perezo aktyvumas ir išėmė iš mačo anksti dvi baudas gavusį Bobby Dixoną. A.Perezas buvo agresyvus ir tai davė vaisių, kai prasiveržė krepšio link, pritraukė du varžovus ir atidavė kamuolį Jockui Landale‘ui, kuriam beliko įkrauti kamuolį iš viršaus. Įsiminė ir tritaškis po driblingo antrajame kėlinyje. Vis dėlto antra dvikovos pusė legionieriui nebuvo tokia sėkminga – jis darė klaidas susidūręs su varžovų dvigubinimu arba aktyvia gynyba. Tuomet ėmė abejoti savimi ir nustojo veržtis arčiau krepšio. Vėliau jo pasirodymą sugadino pražanga jau esant bonuso situacijoje, kur jos visiškai nereikėjo – lendant pro užtvarą tempė už marškinėlių Nikola Kaliničiui. Komiškai atrodė ta nesportinė pražanga, kurios tikrai nebuvo. Vaizdo peržiūros sistema greičiausiai sugedo, nes rodė kažkokius kvadratukus ekrane. Gerai, kad tame epizode „Fenerbahče“ nubaudė tik dviem baudų metimais, o ataka buvo nesėkminga. Beje, technika trumpam buvo sugedusi ir Belgrado „Crvena Zvezda“ – Maskvos srities „Chimki“ susitikime. A.Perezas neblogai sužaidė du ketvirčius, bet skaičiai rodo, kad jam esant ant parketo „Žalgiris“ turėjo net -11, kas yra blogiausias rodiklis visoje komandoje.

REKLAMA

Šįkart Thomasas Walkupas pelnė tik 4 taškus, bet jis vadovavo komandai tikrai patikimai ir itin kontrastingai atrodo jo „plius/minus“ rodiklis – plius 16. Taip tarp vieno atakų organizatoriaus ir kito matome net 27 taškų prarają. Abu įžaidėjai atliko 9 iš 16 rezultatyvių perdavimų ir padarė 4 klaidas, kas yra neblogas rodiklis. Th.Walkupas su A.Perezu žaidė ir kartu – tai darė vos kiek daugiau nei 3 minutes, bet tokio tandemo ilgiau naudoti ir nereikėjo, nes „Žalgiris“ turėjo Marių Grigonį, apie kurio pasirodymą dar pakalbėsime atskirai.

Visiems sukėlė daug klausimų, kodėl nežaidė Lukas Lekavičius. Šarūnas Jasikevičius teigė, kad įžaidėjo nenaudojo dėl to, kad į „trečio numerio“ poziciją buvo pastumtas Nigelas Hayesas. Amerikietis šioje pozicijoje sužaidė iš viso apie 4 minutes ir tikrai pasirodė neblogai, kadangi su juo ant parketo „Žalgiris“ turėjo daug daugiau fiziškumo, jėgos ir geros gynybos nei lengvuoju kraštu žaidžiant Artūrui Milakniui, kai ilsėdavosi Edgaras Ulanovas. Taip pat prie L.Lekavičiaus galima pridėti, kad jis būtų tapęs varžovų taikiniu šiems puolant, kadangi turėtų didelį centimetrų ir jėgos deficitą prieš Nando De Colo ar ką patį Kostą Slouką. Toks Š.Jasikevičiaus ėjimas buvo logiškas ir apgalvotas. Greičiausiai L.Lekavičius būtų mestas ant parketo, jeigu svečiai būtų atsilikę daugiau nuo varžovų ir būtų reikėję žaidėjo, kuris individualiu pasirodymu puolime galėtų patraukti komandą paskui save.

REKLAMA

Leo tragedija. Željko Obradovičius nuo antrojo kėlinio pradžios ant parketo metė L.Westermanną, kuriam šis mačas tapo tikra tragedija. Tiesiomis kojomis mėgstantis gintis prancūzas turėjo prižiūrėti M.Grigonį ir čia iškart „Žalgiris“ užčiuopė silpną vietą bei ėmė atakuoti buvusį žalgirietį. Taip per 3 minutes „Fenerbahče“ gynėjas gavo 4 asmenines pražangas ir 3 iš jų buvo prieš M.Grigonį. Dar L.Westermannas buvo leidžiamas į aikštę ketvirtajame kėlinyje, kai reikėdavo gintis, bet tai daryti vėl nesisekė ir per savo 5 min. bei 14 sek. atkarpas Leo užfiksavo minus 10 rodiklį, kuris buvo absoliučiai blogiausias komandoje. -3 naudingumo balus surinkęs L.Westermannas šiame sezone 4 iš 5 mačų rinko neigiamą koeficientą. Tik dvikovoje su Vitorijos „Baskonia“ per 7 minutes sugebėjo likti su 0, bet išnaudojo asmeninių pražangų limitą. Ar tik L.Westermannui nereikės dar patogiau įsitaisyti suolo gale?

„Žalgirio“ problemos. Kauniečiai suklydo net 19 kartų, „Fenerbahče“ prarado 12 kamuolių, bet abi komandos po klaidų sumetė po 19 taškų, tad didelio nuostolio čia nebuvo. Ž.Obradovičius apnuogino aiškias „Žalgirio“ problemas, su kuriomis jie susiduria puolime – pasimetimas prieš dvigubą gynybą. „Fenerbahče“ dvigubindavo žalgiriečius, kurie gaudavo kamuolį arti krepšio ir norėdavo sužaisti nugarą – Zachą LeDay‘ų, Edgarą Ulanovą, tą patį N.Hayesą. „Žalgirio“ žaidėjai bandydavo išmesti kamuolį iš baudos aikštelės, bet dažnai prarasdavo kamuolį, kadangi nesugebėdavo permesti žaidimo įrankio per keturias varžovų rankas. Kartais pavykdavo pralaužti iki galo, bet tai sugebėdavo padaryti tik Z.Leday‘us.

REKLAMA

„Fenerbahče“ daug naudojo susikeitimų gynybą ir žalgiriečiai gerai tas situacijas perskaitydavo, bet nesugebėdavo nuvesti atakos iki finišo tiesiosios, nes suklysdavo dar kamuolio neįvedę į baudos aikštelę – ten pražangas puolime susirinkdavo aukštaūgiai, kurie bandydavo užsiimti kaip įmanoma geresnę poziciją. Taip J.Landale‘as gavo 2 savo pražangas iš 5. Po tokių epizodų Š.Jasikevičiui belikdavo griebtis už galvos ar skėščioti rankomis.

Dar krūvą klaidų žalgiriečiai padarė paprastose situacijose: pirmajame kėlinyje keli kamuoliai prarasti atliekant paprastus perdavimus komandos draugui. Trečiajame ketvirtyje tokio pobūdžio E.Ulanovo klaida kainavo nesportinę pražangą, kurią gavo Th.Walkupas. Pamestų kamuolių buvo ir aikštės viduryje, kai žalgiriečiai apsigindavo ir skuosdavo į greitą puolimą, bet viskas baigdavosi klaida dar nepriartėjus prie oponentų krepšio.

Lemiama atkarpa su M.Grigoniu priešakyje. Likus 1 min. ir 46 sek. Derrickas Williamsas įspūdingai įkrovė kamuolį iš viršaus ir padidino savo komandos pranašumą iki 7 taškų – 76:69. „Žalgiris“ suklydo, o „Fenerbahče“ išlaikė kamuolį visas 24 sekundes be logiško metimo, todėl išsigelbėjimui kauniečiams buvo likusios vos 63 sekundės. Gyvybės įpūtė M.Grigonis, kuris po susikeitimo situacijos liko su J.Vesely ir pataikė tritaškį per čeką – 72:76. Po minutės pertraukėlės „Fenerbahče“ pasirinko turėti 24 sekundes atakai, bet išsimesti kamuolį prie varžovų krepšio ir tuo pasinaudojo „Žalgiris“ – puikus spaudimas leido trečią kartą šiame susitikime perimti kamuolį, kurį N.Hayesas pavertė taškais su pražanga. Teisėjai net pasitikrino, ar Nando De Colo neprasižengė nesportiškai. Prancūzas išnaudojo asmeninių pražangų limitą ir tai buvo itin didelis laimėjimas, kadangi jis tą vakarą buvo tikrai karštas. Epizodas baigėsi tuo, kad žalgiriečiai priartėjo dar labiau – 75:76.

REKLAMA

Svarbios „Fenerbahče“ atakos metu K.Sloukas ėmėsi iniciatyvos ir po susikeitimo liko prieš Z.LeDay‘ų, kuris puikiai išstovėjo ant kojų ir taip apsunkino graiko metimą, kad šis net nelietė lanko. Š.Jasikevičius neturėjo minutės pertraukėlės, bet spėjo pasakyti, kokią kombinaciją reikia žaisti ir ji išpildyta buvo neblogai: esmė buvo ta, kad M.Grigonis galėtų priimti kamuolį pasisukęs šonu ir turėjęs pakankamai vietos įsibėgėti. Gera gynyba negarsėjantis K.Sloukas atsiliko nuo lietuvio, kurį pasitiko keli „Fenerbahče“ žaidėjai, bet M.Grigonio metimas pasiekė tikslą – 77:76.

Po minutės pertraukėlės „Fenerbahče“ N.Kaliničius pasirinko iškart išmesti kamuolį J.Vesely, kuris liko vienas prieš vieną su Z.LeDay‘umi. Čekas primityviai laužė prieš amerikietį ir jo metimas buvo labai netikslus. Centras tikrai turėjo laiko bent jau vienam driblingui, bet pasirinko tokį sprendimą – mesti per varžovo aukštai iškeltas rankas. Labai keista, kad „Fenerbahče“ nelaukė, kada iš užtvarų išbėgs B.Dixonas ar K.Sloukas, o pasirinko sprendimą iškart siųsti kamuolį po krepšiu ir pasitikėti J.Vesely sugebėjimais sužaisti individualiai. Kai jau L.Datome prasižengė prieš M.Grigonį, galima buvo neabejoti, kad šaltus nervus turintis gynėjas sumes abi baudas. Taip ir nutiko.

REKLAMA

M.Grigonis labai išgąsdino visus sirgalius, kai sužaidus vos kelias minutes pasiprašė keitimo ir šlubčiodamas paliko aikštelę. Kaip sakė pats gynėjas, jis pajuto skausmą pėdoje, todėl jam buvo visiškai nuskausminta koja arba kaip sakoma liaudiškai, suleista blokada. Praėjusiame sezone Nate‘as Woltersas analogiškoje situacijoje grįžo rungtyniauti ir padėjo išplėšti pergalę. Ne veltui Š.Jasikevičius nerimauja dėl M.Grigonio traumos, kadangi nuskausminamieji vaistai padėjo tęsti mačą, bet po atliktų tyrimų gali paaiškėti ir nemaloni diagnozė. Reikia tikėtis, kad M.Grigonis išvengė rimtos traumos.

Išvada. „Žalgiriui“ vakaras Stambule turėtų būti dar labiau įsimintinas nei pergalė prieš Madrido „Real“. Kauniečiai sužaidė pagal seniai Š.Jasikevičiaus nesakytą frazę: „kentėti, kentėti ir tada smogti.“ „Žalgiris“ visą laiką vijosi varžovus, vis būdavo arti jų, bet niekaip galutinai panaikinti deficito nepavykdavo. Planas buvo laikytis arti „Fenerbahče“ komandos ir jis suveikė. Turkijos klubo žaidėjai pasimetė po „Žalgirio“ tritaškio ir perimto kamuolio, kuris virto dar dvitaškiu su pražanga. Akivaizdu, kad „Fenerbahče“ yra prastoje psichologinėje būklėje, kadangi nei N.De Colo, nei K.Sloukas ar J.Vesely nėra įpratę pralaiminėti, o šį sezoną iškovota vos 1 pergalė per 6 turus. Abi komandos tikrai neparodė savo geriausio krepšinio, o „Žalgiris“ sugebėjo laimėti ir praradęs 19 kamuolių. Potencialo žalgiriečiai turi, bet lieka atviras klausimas, ar sugebės jį visą išnaudoti. O „Fenerbahče“ ekipa turi pilnas kišenes problemų ir bus labai įdomu stebėti, kaip kapstysis iš šios itin gilios duobės.  

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


25 komentarai
Naujausi komentarai (25)
Geriausiai ivertinti (25)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti