„Fenerbahče“ vadovas: apie nustebinusį „Žalgirį“, laukiamą ilgą seriją, pasikeitusį Šarą ir dvi nerimą keliančias detales (14) interviu iš Stambulo

Balandžio 15 d., 18:53
M.Gherardini suintriguotas būsimos serijos
M.Gherardini suintriguotas būsimos serijos
Gabrielė Miknevičiūtė

Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahče“ akistatos Eurolygos ketvirtfinalyje jau nekantriai laukia ne tik sirgaliai. Įdomių kovų antradienį prasidėsiančiuose mačuose laukia ir „Fenerbahče“ generalinis direktorius Maurizio Gherardini.

Jau kuomet teko kalbėtis su juo pastarosios kelionės į Stambulą metu, italas nedrįso nurašyti „Žalgirio“, tačiau dabar pripažino, kad stebuklingas kelias į atkrintamąsias nustebino net jį.

„Aš asmeniškai tikiuosi ilgos ir įdomios serijos“, – šypsosi jis rungtynių išvakarėse.

Nors Eurolygos istorijoje nėra buvę daug atvejų, kada aštunta komanda nukautų pirmą ar panašiai, „Fenerbahče“ tai tikrai neleidžia jaustis ramiau.

Apie du neraminančius faktorius, Željko Obradovičiaus ir Šarūno Jasikevičiaus akistatą bei išaugusią „Žalgirio“ trenerio vertę – pokalbis su „Fenerbahče“ vadovu.

REKLAMA

– Kuomet kalbėjomės prieš kelis mėnesius „Žalgirio“ situacija dėl traumų ir pralaimėjimų nebuvo pati geriausia. Skeptikų, netikėjusių, kad žalgiriečiai žais ketvirtfinalyje, buvo dauguma, o ar jūs galėjote pagalvoti, kad Kauno klubas dar grįš į Stambulą atkrintamosioms?

– Jei nori atrodyti, kad žinojai, kaip viskas nutiks, gali sakyti: taip, galvojau taip. Tačiau realybė tokia, kad „Žalgiris“ padarė įspūdingą darbą, kildamas iš situacijos, kurioje buvo. Šia galimybe žaisti atkrintamosiose „Žalgiris“ pasinaudojo įveikęs daug sudėtingų mačų. Būsiu atviras, tai buvo didelis siurprizas – manau, daugeliui.

Kita vertus, jie tikrai to nusipelnė, nes pasiekė piką pačiu laiku. Tai dažnai tampa gero sezono paslaptimi. Žaidėjai padarė puikų darbą, Šaras – taip pat, kadangi niekada nėra lengva likti vieningiems ir kovoti, kai situacija atrodo tokia sudėtinga. Tokiu atveju pasiektas tikslas įgauna dar didesnę vertę.

Atsakant į klausimą, ar buvau nustebęs – taip, tikrai. Tačiau ne dėl to, kad abejojau komandos verte, o todėl, kad viskas taip susidėliojo.

– Galbūt po „Žalgirio“ pergalės Madride pasveikinote Paulių Motiejūną ar Šarūną Jasikevičių?

REKLAMA

– Palaikome gražų ryšį su Pauliumi, visada stengiuosi jį priversti šypsotis. Tądien jis tikrai šypsosi (Juokiasi).

Vesely Vesely

– Kaip visa „Fenerbahče“ organizacija reagavo, kuomet sužinojo, kad ketvirtfinalyje teks kovoti su „Žalgiriu“?

– Visa šita kova turi tik vieną blogą pusę – suprantame, kad turėsime žaisti prieš komandą, kuri yra geriausioje savo sezono formoje. Kartais reguliariajame sezone gali rinkti pergales ir būti pirmas, bet galiausiai tai tampa nesvarbu arba tampa svarbu ne tiek stipriai, jei susitinki su varžovu, kuris atiduoda maksimumą savęs, kad pasiektų atkrintamąsias ir žaistų geriausią sezono krepšinį.

Kiti dalykai yra pozityvūs: turime gerus santykius su „Žalgirio“ klubu, gražius santykius turi abu treneriai, mes labai gerbiame tai, kas Lietuva yra krepšinio kontekste ir kokią istoriją ji turi. Nesvarbu, kiek skiriasi mūsų kultūros ir organizacijos, žiūrime į „Žalgirį“ kaip į pavyzdinį Eurolygos klubą.

REKLAMA

– Apskritai per pastaruosius kelerius metus „Fenerbahče“ atkrintamųjų serijas vis laimėdavo arba 3:0 arba 3:1. Jau minėjote vieną faktorių, kuris neramina, bet gal yra ir daugiau, verčiančių galvoti, kad serija tokia lengva šįkart nebus?

– Žinome, kad lengva nebus dėl skirtingų priežasčių. Vieną aš jau minėjau, o kita... Gal negerai, kad atskleisiu detales, bet nesame geriausios fizinės kondicijos. Lauvergne’as nežaidė porą mėnesių ir negalės žaisti artimiausiu metu, Vesely taip pat nėra pilnai pasiruošęs, tačiau yra ir kitų žaidėjų, turinčių problemų.

Fiziniu aspektu nesame geriausioje formoje ir lemiamu metu tai yra mūsų rūpestis. Į viską atsižvelgę, į problemas ir „Žalgirio“ formą, suprantame, kad serija lengva nebus. Visko gali nutikti ir gerai, kad tai suprantame. Aš asmeniškai tikiuosi ilgos serijos ir manau, kad ji bus labai įdomi.

– Akivaizdu, kad Stambulo komanda nėra nusiteikusi kovai su „Žalgiriu“ lyg kovai su prasčiausia iš aštuonių likusių ekipų. Kaip „Fenerbahče“ kasdienė rutina ir pasiruošimas atrodo dabar, ruošiantis svarbiausioms rungtynės, lyginant su reguliariuoju sezonu?

– Pirmiausia, atkrintamosios yra visad kitas dalykas nei reguliarus sezonas: tiek fokuso bei spaudimo prasme, psichologiškai, taktiškai ir t.t. Tai yra panašios komandos, kurias treniruoja treneriai, gerai žinantys vienas kitą. Manau, kad tiems, kas myli krepšinį – mūsų sirgaliams ir jūsų sirgaliams – bus labai gražu stebėti, kaip šie treneriai darys pakeitimus rungtynių ir visos serijos metu.

REKLAMA

Jie stengsis vienas kitą nustebinti, kadangi žino vienas kitą gerai. Tai bus įdomiausia serijos dalis.

Obradovičius, Jasikevičius Obradovičius, Jasikevičius

– Željko ir Šaro akistata ne pavieniame mače, o visoje serijoje – kiek tai stebėti intriguos ir jus patį?

– Kalbame apie topinius trenerius: vienas, ko gero galima sakyti, yra geriausias Europos krepšinio istorijoje, kitas... Pasakysiu taip: sezonas dar nesibaigė, tačiau tai, ką jis nuveikė, parodo, kad Šaras atsikratė jauno trenerio vardo. Jis nebėra jaunas – jis įrodė, kad yra subrendęs. Turi turėti patirtį ir sugebėjimus, kad sezoną apsuktum 180 laipsnių kampu – jis tai padarė.

Kalbame apie geriausius trenerius, kuriuos dabar galime rasti Europoje. Jie skirtingi amžiumi, bet mintimis – labai šalia. O jų geri santykiai taps tik dar viena gera motyvacija padaryti viską kaip galima geriau. Tačiau nesvarbu, kaip serija baigsis, tie artimi santykiai liks ir tai yra gražusis jų kovos dalykas.

REKLAMA

– Jūs Željko žinote labai gerai ir matote dirbantį ne vienerius metus: kokį darbą atkrintamųjų metu jis daro ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai ruošdamas komandą?

– Kaip treneris jis labai koncentruojasi į detales. Kai ateina atkrintamųjų laikas – tą jis daro dar labiau. Željko labai mėgsta kontroliuoti ar bent dalintis savo mintimis, kad išlaikytų susikoncentravusius visus organizacijos narius. Viskas turi būti sustyguota ir 24/7 koncentruota į tikslą, kadangi tai yra kertinis sezono momentas, kurio taip laukėme visus šiuos mėnesius. Su Željko labai svarbu, kad kiekviena detalė būtų suorganizuota, svarbi, o žaidėjų, trenerių, vadovų – visų klubo žmonių dėmesys – būtų nukreiptas į vieną.

Žinoma, taip pat svarbu ir tvarkytis su lūkesčiais bei spaudimu, kuris ateina tokiu metu, bet tai yra krepšinio dalis, nešanti adrenaliną.

Gherardini Gherardini

REKLAMA

– Šį sezoną „Žalgirio“ sirgaliai kuria fantastinį lankomumą ir muša Eurolygos rekordus. Prisimenu, kad anksčiau Ž.Obradovičius yra pasiuntęs žinučių sirgaliams, kad jie eitų aktyviau palaikyti „Fenerbahče“ ekipos. Ar yra pamokų, kurias šioje vietoje Stambulo klubas galėtų pasiimti iš žalgiriečių?

– Manau, kad kiek skiriasi rinkos, mentalitetas ir požiūris. Mūsų sirgaliai yra puikūs, palaiko komandą, tik galbūt kartais atsižvelgia į vardus, kurie atvyksta į areną. Tačiau realybė tokia, kad mūsų Eurolygos lankomumas – puikus, tik jis skiriasi nuo vietinių pirmenybių. Nežinau, ar galime tuo skųstis, nes mūsų sirgaliai puikūs, palaiko mus ir sunkiu metu, o jų randame visur, kur nuvykstame. Vertiname tai, kokie artimi komandai jie yra. Žinoma, „Žalgirio arenoje žaisti yra nuostabu, turite nuostabius fanus, bet mūsiškiai tokie pat yra taip pat.

Manau, kad mūsų sirgaliai tobulėja, vis labiau supranta, kaip mėgautis krepšiniu ir kuria gerą atmosferą. Taip pat ir supranta, kaip gerbti gerus žaidėjus bei trenerius – tai kuria gražią kultūrą.

– Šį sezoną „Fenerbahče“ sirgaliai namuose neišvydo nė vieno pralaimėto Eurolygos mačo. Ką tai pasako apie šią ekipą?

REKLAMA

– Mes taip pat esame dėl to šiek tiek nustebę (Šypsosi). Buvo rungtynių, kurias laimėjome paskutinėmis sekundėmis, todėl ką noriu pasakyti tai, kad skaičiai parodo ne viską. Smagu, kad likome tokie nuoseklūs ir užfiksavome tokį rezultatą, tačiau manau, jog tai nėra svarbiausia. Ir pernai buvome netoli to, namie pralaimėjome tik keliskart.

Esmė, kad su šiuo Eurolygos formatu gali laimėti visur, namų faktorius nėra tiek svarbus, jei žaidi gerą krepšinį – laimėsi visur. Tikiu, kad fanai mėgaujasi sezonu, bet kad taip būtų turime laimėti rungtynes dabar, nes kitaip į rekordą tai nesiskaičiuos (Šypsosi).

Užsisakyk Telia TV sporto paketą ir visas Eurolygos rungtynes stebėk tiesiogiai HD raiška


14 komentarai
Naujausi komentarai (14)
Geriausiai ivertinti (14)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti
„Top 15“: geriausi darbo neturintys LKL žaidėjai su pageidaujamais atlyginimais (44)
Vakar 07:00
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) klubai jau po truputį įsibėgėja rikiuodami gretas kitam sezonui.


Tvarkaraštis
2019 rugpjūčio 2 d.
21:30 Ispanijos rinktinė Draugiškos rungtynės
Lietuvos rinktinė
2019 rugpjūčio 4 d.
19:30 Lietuvos rinktinė Draugiškos rungtynės
Suomijos rinktinė
2019 rugpjūčio 12 d.
19:30 Lietuvos rinktinė Draugiškos rungtynės
Serbijos rinktinė
2019 rugpjūčio 31 d.
10:30 Angola Pasaulio taurė
Serbijos rinktinė
11:00 Lenkijos rinktinė Pasaulio taurė
Venesuelos rinktinė
11:30 Rusijos rinktinė Pasaulio taurė
Nigerijos rinktinė

Daugiau rungtyniųRezultatai
2019 birželio 14 d.
Golden State Warriors 110:114 Raptors NBA
2019 birželio 11 d.
Raptors 105:106 Golden State Warriors NBA
2019 birželio 8 d.
Golden State Warriors 92:105 Raptors NBA
2019 birželio 6 d.
Golden State Warriors 109:123 Raptors NBA
2019 birželio 3 d.
Raptors 104:109 Golden State Warriors NBA
2019 birželio 1 d.
Žalgiris 92:54 Rytas LKL
2019 gegužės 31 d.
Neptūnas 84:77 Lietkabelis LKL
Raptors 118:109 Golden State Warriors NBA
2019 gegužės 30 d.
Rytas 67:85 Žalgiris LKL
2019 gegužės 29 d.
Lietkabelis 75:88 Neptūnas LKL
2019 gegužės 28 d.
Žalgiris 79:64 Rytas LKL

Daugiau rezultatų

Lentelės

LKL 2018/2019

Vieta Komanda Prg. Prl.
1 Žalgiris 32 4
2 Neptūnas 28 8
3 Rytas 26 10
4 Lietkabelis 22 13
5 Pieno žvaigždės 16 20
6 Juventus 15 21
7 SkyCop 13 22
8 Dzūkija 12 24
9 Nevėžis 8 28
10 Šiauliai 7 29
Daugiau
Dienos citata

Charlesas Oakley :

Kietu žaidimu pasižymėdavęs 203 cm ūgio amerikietis sukritikavo dabartinius lygos krepšininkus.

Daugiau citatų

Daugiau naujienų


Apklausa

Ar D.Sirvydis kitą sezoną jau žais NBA?

Balsuoti Archyvas