Eurolygos trenerių atstovas neįprastos situacijos sprendimų labiau dairosi futbole, o ne NBA (1)

Kovo 28 d., 08:30
G.Sasičius aktyviai žvalgosi į UEFA
G.Sasičius aktyviai žvalgosi į UEFA
Šaltinis: Krepsinis.net

Krepšinio pasaulyje susidariusi neįprasta padėtis reikalauja greitų ir nestandartinių sprendimų. Šiuo atžvilgiu Eurolyga kol kas neblizga.

Turnyro organizatoriai priimdami sprendimus dairosi į kitus čempionatus, o dabar panašią poziciją išsakė ir Eurolygos trenerių tarybos (EHCB) vykdantysis direktorius Goranas Sasičius. Jo manymu, pagrindiniai pavyzdžiai – Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Europos futbolo asociacijų asociacija (UEFA).

„Olimpiada yra atšaukta, NBA žada tęsti sezoną liepą ir rugpjūtį, todėl ir mes turime prisitaikyti, kad neišsibalansuotų krepšinio rinka. UEFA atšaukė Europos futbolo čempionatą ir pratęsė žaidėjų kontraktus su klubais mėnesiui ar dviems, galime sekti šiuo pavyzdžiu“, – teigė G.Sasičius.

Trenerių atstovas taip pat nesutiko su klubų skubėjimu taikyti „force majeure“ taisyklę ir nurėžti algas krepšininkams. Be to, Eurolygos sezonas gali būti pratęstas jau tada, kai originalūs kontraktai su žaidėjais bus nustoję galioti (liepą ar rugpjūtį), todėl siūloma šiuos tiesiog pratęsti.

REKLAMA

„Mes nesutinkame, kad klubai taikytų „force majeure“ sąlyga. Ja galima remtis tik atitinkant daugybę sąlygų – tai turi atitikti kolektyvinę sutartį ir konkrečios šalies įstatymus. Visos dešimt Eurolygą sudarančių valstybių turi turėti bendrą sprendimo būdą. Negalime paimti NBA kolektyvinės sutarties ir jos taikyti čia. Europoje situacija yra visiškai kitokia geografiškai ir politiškai, dalyvauja skirtingos valstybės. UEFA šiuo atveju mums yra geresniu pavyzdžiu nei NBA“, – tikino trenerių atstovas.

Apžvelgdamas rinką G.Sasičius sutiko, kad ekonominė situacija artimiausiu metu gali diktuoti krentančius žaidėjų atlyginimus, tačiau tiki greitu rinkos susireguliavimu.

„Realybė tokia, kad Europoje karaliauja futbolas ir taip bus visada. Turime žvelgti į jų sprendimus ir reaguoti atitinkamai. Galbūt artimoje ateityje, kaip ir futbole, rinka kiek išsiderins ir atlyginimai kris, tačiau geriausi žaidėjai visada turės savo vertę. „Real“ rinkoje dėl geriausių žaidėjų visada varžysis su „Barcelona“, „Bayern“ – su „Borussia“m „Liverpool“ – su „Manchester United“. Tas pats bus ir krepšinyje“, – teigė G.Sasičius.

Taip pat buvo išsakyta idėja, kad prieš pratęsiant sezoną komandoms dar turi būti suteikiamos 3–4 savaitės bendrų treniruočių, taip įgaunant sportinę formą ir mažinant traumų riziką.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti