Eurolygos komandų vasara: kandidatė laimėti titulą ir nenuspėjama „Unics“

Rugsėjo 28 d., 13:08
Ar Madrido ekipa grįš į finalinį ketvertą?
Ar Madrido ekipa grįš į finalinį ketvertą?
Edgaras Pulkovskis

Eurolygos klubų vasara šiemet buvo kaip niekad įdomi ir pažėrusi nemažai rimtų pirkinių, kuriuos stebėti sezono metu bus itin įdomu.

Portalas Krepsinis.net supažindins jus su kiekviena turnyro dalyve. Aštunta pora – Madrido „Real“ ir Kazanės „Unics“ ekipos.

Madrido „Real“

Sudėtis:

Gynėjai: Nigelas Williamsas-Gossas, Fabienas Causeur, Juanas Nunezas, Thomasas Heurtelis, Carlosas Alocenas, Sergio Llullas

Puolėjai: Rudy Fernandezas, Alberto Abalde, Adamas Hanga, Tristanas Vukčevičius, Guerschonas Yabusele, Jeffery Tayloras

Centrai: Vincentas Poirier, Walteris Tavaresas

REKLAMA

Vyr. treneris: Pablo laso

Prognozuojamas startinis penketukas: Th.Heurtelis, A.Abalde, J.Tayloras, G.Yabusele, V.Poirier

Esminis vasaros ėjimas – pasikviestas būrys pajėgių žaidėjų. Pernai apžvelgiant „Real“ komandą buvo pažymima tai, kad važiuojama senu bagažu ir būtinai reikia stiprintis. Vėliau situaciją blogino ir Facundo Campazzo išvykimas į Denverio „Nuggets“ ir sunki Anthony Randolpho trauma, dėl kurios jis nežaidžia iki šiol. „Real“ nusprendė nestiprinti sudėties ir vis tiek pateko į ketvirtfinalį, kur metė labai rimtą iššūkį būsimai čempionei Stambulo „Anadolu Efes“. Šią vasarą „Real“ plačiai atidarė piniginę ir išleido krūvą pinigų ant pajėgių žaidėjų: N.Williamso-Gosso, Th.Heurtelio, A.Hangos, G.Yabuseles ir V.Poirier. Tiesa, pastarasis atvyko dar praėjusio sezono pabaigoje, bet Eurolygoje jau žaisti nebegalėjo. Madrido ekipa pridėjo penkis žaidėjus, kurie kitoje Eurolygos ekipoje eitų iškart į startinį penketuką. Akivaizdu, kad „Real“ klube finansinė situacija geresnė nei Barselonos, kur slegia didžiulės skolos ir jos nors ir nelietė krepšinio stipriai, tačiau teko veržtis diržus, kai tuo tarpu pagrindinis varžovas susistiprino ir vėl nori susigrąžinti titulus. Supertaurę jau pavyko laimėti, kai buvo parodytas puikus charakteris ir „Real“ atlikti vasaros darbai potencialiai grąžina šią komandą į lentelės viršūnę.

REKLAMA

Žaidėjas, kurį verta stebėti – N.Williamsas-Gossas. Šis gynėjas buvo geidžiausias įžaidėjas rinkoje, kadangi jį viliojo praktiškai visi klubai, kurie gali mokėti bent jau milijoną eurų per sezoną. Eurolygoje amerikietis nėra parodęs nieko stebuklingo – 9,2 taško Pirėjo „Olympiacos“ sudėtyje 2018–2019 m. sezone, o tada išvyko į Jutos „Jazz“. Įspūdingai N.Williamsas-Gossas atrodė Europos taurėje su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ apranga, kur fiksavo 17 taškų ir 19 naudingumo balų vidurkius. Atrodo, kad dabar žaidėjas yra pagerinęs tritaškių pataikymą, kuris Eurolygoje tada siekė 37 proc. Šiam atletui žaidimas „Real“ yra rimčiausias išbandymas Europoje, kur reikalavimai bus dideli, o nesėkmingas žaidimas gali lemti ir sėdėjimą ant suolo, nes už jo nugaros yra Th.Heurtelis bei jaunas ir talentingas C.Alocenas. 27-rių N.Williamsas-Gossas labai nori įsitaisyti elitinių Eurolygos atakų organizatorių gretose ir turi potencialą tai padaryti, nors sezono startas Ispanijoje ir nėra rožėmis klotas (9,3 tšk., 7,7 naud. bal.).

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? Th.Heurtelis (3 tūkst.), A.Hanga (5 tūkst.), G.Yabusele (11 tūkst.)

REKLAMA

Lūkesčiai ir prognozė. Popieriuje šiuo metu „Real“ turi giliausią sudėtį Eurolygoje, kur į vieną poziciją yra po tris pajėgius žaidėjus. Nieko nuostabaus, kadangi P.Laso labai mėgsta plačiai rotuoti sudėtimi, ypatingai dvigubų Eurolygos savaičių metu, kai antradienį daugiau žaidžia vieni žaidėjai, po kelių dienų – kiti, o Ispanijos lygoje – dar kiti. Pats strategas praėjusiame sezone parodė, kad yra geras treneris, nors sulaukdavo daug kritikos dėl savo keitimų ir sprendimų mačų metu. Su susilpnėjusia sudėtimi P.Laso taip sustatė gynybą, kad joje vos neužduso „Anadolu“. Naujokų atvykimai pridės skirtingų dalykų: V.Poirier bus lygiavertė pamaina W.Tavaresui ir dažnu atveju žais daugiau nei senbuvis, G.Yabusele yra gera A.Randolpho pamaina, o A.Hanga yra labai geras gynyboje ir gali daugiau pasiūlyti puolime nei pasitikėjimo kredito daug turintis J.Tayloras. Th.Heurtelis pakeis Nicolą Laprovittolą, o N.Williamsas-Gossas turės stotis į F.Campazzo batus. Nepamirškime, kad sudėtyje liko A.Abalde, parako turintis veteranas S.Llullas, T.Thompkinsas, tobulėjantis C.Alocenas ir epizodiškai galintys sužibėti R.Fernandezas bei F.Causeur. Prognozuojame, kad „Real“ yra rimta kandidatė ne tik reguliariajame sezone įsitaisyti viršūnėje, bet ir laimėti Eurolygą.

REKLAMA

Unics Unics

Kazanės „Unics“

Sudėtis:

Gynėjai: Lorenzo Brownas, O.J.Mayo, Marco Spissu, Isaiah Canaanas, Viačeslavas Zaicevas, Artiomas Komolovas

Puolėjai: Gregorijus Žbanovas, Mario Hezonja, Dmitrijus Uzinskis, Jevgenijus Valijevas, Andrejus Voroncevičius, Johnas Brownas, Jarrellas Brantley

Centrai: Artiomas Klimenka, Tonye Jekiri

Vyr. treneris: Velimiras Perasovičius

Prognozuojamas startinis penketukas: L.Brownas, I.Canaanas, M.Hezonja, J.Brownas, T.Jekiri

REKLAMA

Esminis vasaros ėjimas – visiškai pertvarkyta sudėtis. Iškart reikia pasakyti, kad nebūtinai tai yra geras dalykas. Europos taurėje nužygiuota iki finalo ir sezoną galima tikrai vadinti sėkmingu, bet permainos buvo didelės, kurios turbūt susijusios su nauju vyr. treneriu V.Perasovičiumi, kuris pakeitė Dimitrį Priftį. Iš praėjusio sezono sudėtyje buvusių svarbių žaidėjų liko tik du – I.Canaanas ir J.Brownas. Visi kiti Eurolygoje vežimą tempsiantys krepšininkai yra naujokai ir apskritai „Unics“ sulaukia daug abejonių dėl savo pajėgumo, kadangi kartais atrodo, jog tie žaidėjai nedera vieni su kitais. Daug intrigos dėl O.J.Mayo, kuris buvo geras NBA snaiperis, bet jau sulaukė 33-ejų ir Europoje niekada nėra žaidęs. Neaišku, ką gali duoti J.Brantley, kuris pakeitė netikėtai ekipą palikusį Willą Thomasą. Akivaizdu, kad M.Hezonja bus tas žaidėjas, kuris dažniausiai užbaiginės atakas, bet kroatui stinga stabilumo. L.Brownas turėtų būti antra opcija puolime, bet jis nuvylė Stambule, kaip ir Vitorijoje savo statuso nepateisino T.Jekiri. Visa „Unics“ sudėtis atrodo rizikinga, sunkiai nuspėjama ir kupina „X faktorių“. Akivaizdu, kad jai reikės laiko, nes tai naujas darinys su nauju strategu.

Žaidėjas, kurį verta stebėti – J.Brownas. „Unics“ turės nemažai individualiai pajėgių žaidėjų, tačiau žiūrovų dėmesį neretai labiausiai turėtų atkreipti šis 29 metų 202 cm ūgio puolėjas. Amerikietis bus vienas atletiškiausių ir didžiausią motorą turėsiančių žaidėjų Eurolygoje. Praėjusiame sezone J.Brownas buvo tas darbininkas, kuris kamšė visas spragas gynyboje, rinko atšokusius kamuolius bei laimėjo didžiąją dalį „50 prieš 50“ situacijų, demonstruodamas įspūdingą pasišventimą ir energiją, kuri neatslūgdavo ilgomis atkarpomis. Šios savybės buvo labai svarbios Kazanės ekipai kelyje į Europos taurės finalą. Amerikietis buvo išrinktas į antrąjį simbolinį Europos taurės penketuką bei pripažintas geriausiai besiginančiu Vieningosios lygos krepšininku. Pastarasis įvertinimas geriausiai atspindi, kuo J.Brownas išsiskirs ir Eurolygoje. Visas penkias pozicijas ginti galintis puolėjas yra nepamainomas susikeitimo situacijose, tuo pačiu gerokai apsunkinantis varžovų veiksmus savo milžinišku aktyvumu, instinktais bei greičiu, judėdamas komandinėje gynyboje. Ilgomis rankomis jis puikiai valgo erdvę, išlaiko maksimalią koncentraciją bei turi tą gyvulišką energiją bei motyvaciją laimėti kiekvieną gynybinę situaciją. Įgūdžiais puolime neišsiskiriantis puolėjas bus pavojingiausias iš vidutinio nuotolio bei leisdamasis link krepšio pikenrolo situacijose. Jis nežaidžia gerai su kamuoliu, tačiau yra vienas aktyviausių ir geriausių žaidėjų be jo Europoje – kaip išprotėjęs lipa ant lentos dėl antrųjų šansų, puikiai bėga į greitas atakas ir yra aktyvus įkirsdamas į laisvus plotus. J.Brownas turėtų tapti vienu tų Eurolygos žaidėjų, kuriuos stebėti bus smagiausia.

REKLAMA

Ką įsigyti Krepsinis.net menedžeryje? T.Jekiri (8 tūkst.), L.Brownas (9 tūkst.), I.Canaanas (9 tūkst.), M.Hezonja (13 tūkst.)

Lūkesčiai ir prognozė. Jeigu šią komandą treniruotų D.Priftis, prognozės būtų daug optimistiškesnė, bet kai prie jos vairo stojo V.Perasovičius, į „Unics“ galima žiūrėti skeptiškiau. Taip, kroatas su „Baskonia“ yra žaidęs Eurolygos finaliniame ketverte, bet vėliau sekę rezultatai tiek „Anadolu Efes“ klube, tiek toje pačioje Vitorijoje nebuvo spindintys ir 56-erių specialistas vadinamas jau senosios kartos treneriu. Tiesą sakant, „Unics“ ir neturėjo didelio pasirinkimo, kadangi norėjo Eurolygos patirties turinčio stratego, o rinkoje tokių pasirinkimų buvo vos keli, tarp kurių galima paminėti Simone Pianigianį, Neveną Spahiją bei Rimą Kurtinaitį. „Unics“ stinga pajėgesnės priekinės linijos, kur gynyboje tikrai gerai darbuosis J.Brownas, bet neaišku, kaip seksis T.Jekiri ar debiutantams O.J.Mayo ir J.Brantley, o veteranas A.Voroncevičius yra tik pagalbinė figūra. Atskirose rungtynėse „Unics“ gali nugalėti pajėgesnius varžovus, ypatingai, kai kris metimai M.Hezonjai, L.Brownui ar I.Canaanui, bet ilgoje distancijoje tai abejonių keliantis žaidėjų kratinys. Prognozuojame, kad „Unics“ turėtų įsitaisyti 13–14 vietose.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: „Žalgirio“ pasikeitimai ir galimi naujokai. Spausk ir žiūrėk >>


Gairės: real, unics
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Penktas kėlinys