Iki Eurolygos sezono pradžios lieka lygiai savaitė ir klubai jau išrikiavo sudėtis prie starto linijos.
Nors lygoje varžysis visos tos pačios komandos, tačiau įvesta įkrintamųjų varžybų sistema intrigą galutinėje sezono stadijoje turėtų padidinti iki maksimumo.
Tarpsezoniu stipriausią Europos lygą paliko net keli ryškūs jos veidai, kuriuos klubai turi bandyti pakeisti naujomis žvaigždėmis.
Vienos komandos talentų bandė ieškoti žemesniame lygyje, kitos – pasirašinėjo itin garsius žaidėjus, kurie rungtyniavo Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).
Šiame straipsnyje pateikiami penki Eurolygos naujokai, kurių CV atrodo itin įspūdingai.
Ibaka
Serge’as Ibaka – 34 metai, 211 cm, Miuncheno „Bayern“
Teoriškai S.Ibaka nėra visiškas naujokas Eurolygoje, kadangi 2011–2012 metų sezone NBA lokauto metu jis sužaidė 6 mačus už Madrido „Real“, tačiau toks įrašas jo biografijoje daugiau tėra formalumas nei reali patirtis dabartiniame Eurolygos turnyre.
Gaila, tačiau S.Ibaka Eurolygoje žais jau įkopęs į veterano amžių. Prieš dešimtmetį tikra blokų mašina buvęs aukštaūgis į Europą persikelia jau toli gražu nebūdamas geriausia savo versija.
Prieš porą metų nugaros operaciją turėjęs S.Ibaka Los Andželo „Clippers“ ir Milvokio „Bucks“ ekipose jau priminė tik savo paties šešėlį. Į ritmą sugrįžti jis bandė net rungtyniaudamas Plėtojimosi lygoje.
Prieš traumą Ispanijos pilietybę turintis aukštaūgis su Torono „Raptors“ klubu tapo ir NBA čempionu. Tuomet po 25 minutes žaidęs aukštaūgis rinko po 13,6 taško ir atkovojo 7,6 kamuolio.
Akivaizdu, kad Miuncheno klubas, pasirašydamas traumų iškankintą ir pastaruoju metu gero žaidimo nedemonstruojantį aukštaūgį, rizikuoja. Vis tik būtent Pablo Laso buvo jo treneriu Madride prieš dešimtmetį, tad galbūt šiam strategui pavyks išpešti maksimalią naudą ir iš gerokai aprūdijusios S.Ibakos versijos.
Hernangomezas
Juancho Hernangomezas – 28 metai, 206 cm, Atėnų „Panathinaikos“
Džiugu, kad ispanų puolėjas į Europą sugrįžta dar būdamas savo pikinio amžiaus. Pastaruosius kelis sezonus NBA J.Hernangomezas tenkindavosi minimaliais vaidmenimis, tad Atėnuose jo lauks jau visai kita atsakomybė.
Prieš išvykdamas į JAV J.Hernangomezas Europoje buvo spėjęs sužaisti tik Madrido „Estudiantes“ komandoje, o didžioji jo karjeros dalis už Atlanto prabėgo ginant Denverio „Nuggets“ ekipos garbę.
Nors po mainų persikėlus į Minesotos „Timberwolves“ ispanui buvo pavykę trumpoje atkarpoje fiksuoti solidžius skaičius, tačiau vėliau tiek Minesotoje, tiek kitose NBA ekipose jis tebuvo rolinis žaidėjas, kurio minučių skaičius nepasiekdavo dvidešimties.
Ispanas visoje lygoje turėtų būti vienu tvirčiausių fiziškai savo pozicijos žaidėjų. Gerai dėl kamuolių kovojantis ir puikiai kūną valdantis puolėjas gali tapti rimta jėga baudos aikštelėje.
Nors tolimi metimai nėra pati stipriausia J.Hernangomezo žaidimo pusė, bet mesti jis taip pat gali. Adaptacijai daug laiko taip pat neturėtų prireikti – vis tik vasaros praleistos atstovaujant Ispanijos rinktinei turėjo neleisti pamiršti europietiško krepšinio subtilybių.
Galima teigti, kad šio puolėjo pasirašymas yra vienas iš didžiausių „Panathinaikos“ laimėjimų praėjusią vasarą, o iš kitų šio sąrašo dalyvių J.Hernangomezas išsiskiria tuo, kad į Eurolygą persikelia ne po karjerą stabdžiusių traumų.
Kaminsky
Frankas Kaminsky – 30 metų, 213 cm, Belgrado „Partizan“
2015 metais puikiai Viskonsino universitete atrodęs aukštaūgis NBA naujokų biržoje 9 šaukimu buvo pakviestas Šarlotės „Hornets“ komandos.
Tiek šioje ekipoje, tiek vėliau Fynikso „Suns“ gretose vidurio puolėjas turėjo neblogų sezonų.
F.Kaminsky turėjo visą paletę savybių, kurių reikia sėkmingam aukštaūgiui šiuolaikiniame krepšinyje. Ilinojuje gimęs centras galėjo atakuoti krepšį iš trijų taškų zonos, greitai leidosi „pikenrolo“ situacijose bei netgi gebėdavo sėkmingai sužaisti veidu į krepšį.
Dar 2019–2020 metų sezone „Suns“ gretose šis aukštaūgis rinko po 9,7 taško ir 4,5 kamuolio ir atrodė, kad jo karjera NBA yra daugiau negu įtvirtinta.
Vis tik vėliau atsitiko traumos. Jau 2020 metais krepšininkas turėjo problemų su keliu, o dar po metų jam buvo atlikta operacija, dėl kurios 2021–2022 metų sezone amerikietis iš viso sužaidė tik 9 mačus.
Bandymai sugrįžti Hjustono „Rockets“ ir Atlantos „Hawks“ ekipose nebuvo sėkmingi ir nors jau anksčiau buvo kalbų, kad F.Kaminsky gali keltis į Stambulo „Fenerbahče“, tačiau galiausiai jis pasirinko „Partizan“ komandą.
Įtakos pasirinkimui, kaip kalbėjo pats krepšininkas, turėjo jo gero bičiulio Bogdano Bogdanovičiaus rekomendacijos bei serbiškos šaknys iš mamos pusės.
F.Kaminsky yra keturiais metais jaunesnis nei S.Ibaka, tad tikėjimo šio krepšininko galimybėmis atsigauti po traumų yra daugiau. Įdomu tai, kad F.Kaminsky yra kitokio tipo centras nei kad Belgrado komandą palikęs Mathiasas Lessortas, tad Željko Obradovičius turės ieškoti kelių kaip transformuoti komandos žaidimą.
Amerikietis į Belgrado komandą atvyksta su numatytu labai svarbiu vaidmeniu ir nuo šio „Partizan“ pasirašymo labai stipriai priklausys ir viso sezono sėkmė.
Parkeris
Jabari Parkeris – 28 metai, 201 cm Barselonos „Barcelona“
Vargu, ar tokį Barselonos klubo pasirašymą būtų buvę galima įsivaizduoti prie komandos vairo stovint Šarūnui Jasikevičiui. J.Parkeris – NBA žvaigždė, kuri karjerą bandys gaivinti būtent Europoje.
2014 metais jį antruoju šaukimu pasirinko „Bucks“ ekipa, kurioje atletiškas puolėjas praleido net keturis pirmuosius savo profesionalo sezonus.
Jau pirmaisiais karjeros metais J.Parkeris neišvengė traumų, tačiau jo žaidimo kreivė kilo aukštyn. Vis tik trečiojo sezono metu buvo patirta dar viena kairiojo kelio kryžminių raiščių trauma, kuri užbaigė jo sezoną dar vasarį. Iki šios traumos tą sezoną jis jau rinko po 20 taškų per rungtynes.
Galima teigti, kad būtent nuo to momento J.Parkerio karjeros kreivė pradėjo stipriai smigti žemyn ir nei vienoje kitoje ekipoje jis jau neužsibuvo daugiau nei vienerių metų.
Dar tik 28 metų J.Parkeris į Europą atvyksta bandyti atgaivinti savo karjeros, tačiau šis projektas kelia išties daug klausimų. Žaidimas Ispanijos lygoje, kelionės įtemptu Eurolygos tvarkaraščiu neatrodo pati tinkamiausia vieta krepšininkui, kuris eilę metų nesugeba išbūti sezono be traumų, o jo sportinė forma yra toli gražu nuo optimalios.
Juolab, kad „Barcelona“ jį pasikvietė su lūkesčiais, kad šis bent kažkiek kompensuos Nikola Mirotičiaus išvykimą.
Katalonų klubas šioje situacijoje panašu, kad bando laimėti „aukso puodą“, tačiau atspėti laimingus skaičius tikimybė nėra didelė.
Walkeris
Kemba Walkeris – 33 metai, 184 cm, Monako „AS Monaco“
Neabejotinai skambiausias šios vasaros sandoris yra Kemba Walkerio ir „AS Monaco“ klubo sudaryta sutartis.
Šis atvejis iš kitų išsiskiria ir K.Walkerio statusu ir tuo, kad jo karjera aukščiausiame taške buvo dar ne taip ir seniai.
Dar 2019 metais K.Walkeris buvo JAV rinktinės lyderis Pasaulio taurės varžybose, o keturis metus iš eilės jis buvo renkamas į Visų žvaigždžių savaitgalio rungtynes.
2020–2021 metų sezonas jam buvo paskutinysis atstovaujant Bostono „Celtics“ ir tuomet gynėjas dar fiksavo 19,1 taško ir 4,8 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.
Vėliau prasidėjo mainų karuselė, tačiau atstovaudamas Niujorko „Knicks“ K.Walkeris dar 2021 metų sausį į Vašingtono „Wizards“ krepšį įpurtė 44 taškus. Taip tarsi parodydamas, kad vis dar gali žaisti aukščiausiu lygiu ir būti pirmo ryškumo žvaigžde.
Vis tik vos po poros mėnesių K.Walkeris patyrė kelio traumą, po kurios daugiau tame sezone aikštėje nepasirodė, o vėliau gynėjas buvo išmainytas į Detroito „Pistons“ ekipą.
Nors praėjusiame sezone jis, atstovaudamas „Mavericks“, sužaidė jau tik 9 mačus ir pastarąjį kartą rungtyniavo tik sausio mėnesį, tačiau viltis, kad ši žvaigždė dar turi parako yra reali.
Traumos K.Walkeriui karjeros nesugadino – jos šią NBA žvaigždę lydėti pradėjo tik pastaruoju metu. Koks jis gali būti po jų, vis dar yra neatsakytas klausimas, kadangi būtent Monako klubas bus ta terpė, kur šis gynėjas vėl gali parodyti save.
Monako komanda šią NBA žvaigždė įsigijo ne pakeisti kažkurį savo lyderį, o tiesiog papildyti rotaciją. Tuo ši situacija visiškai skiriasi nuo „Barcelona“ ir J.Parkerio pasirašymo.
Pats K.Walkeris kol kas skambiais pasisakymais nesisvaido ir susidaro įspūdis, kad iš tiesų nori parodyti, kad dar gali žaisti aukštame lygyje ir tuo pačiu tiesiog būti naudingu komandai.
Prancūzijos čempionai savo perimetre ir be K.Walkerio turi beprotiškai daug talento, tad įsibėgėti šis amerikietis laiko turės. Saša Obradovičius savo rankose šiuo metu turi neįtikėtino galingumo sprogmenį ir jeigu jam pavyks teisingai sujungti laidelius, tuomet Monako klubas savo talentu gali tiesiog susprogdinti visą Eurolygą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.