„Žalgiris“ pažabojo B.Daviesą, tačiau dominavusiam „Barcelona“ duetui priešnuodžių nerado (265) FOTOGALERIJA

Lapkričio 8 d., 19:00
B.Daviesas pelnė vos 4 taškus (BNS nuotr.)

Ketvirtą pralaimėjimą šiame Eurolygos sezone patyrė Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ (3/4).

Šarūno Jasikevičiaus kariauna namuose po atkaklios ir permainingos kovos 86:93 (20:23, 20:24, 21:19, 25:27) nusileido vienai iš Eurolygos lyderių – Barselonos „Barcelona“ (6/1) ekipai.

Tai buvo trečiasis žalgiriečių pralaimėjimas namų arenoje šiame sezone.

Mačo eiga:

Žalgiriečiai po Jocko Landale'o dvitaškio ir Alexo Perezo tritaškio pirmavo 5:0, tačiau tokia pačia atkarpa atsakė Rolandas Smitas, o netrukus įsibėgėjo ir Nikola Mirotičius. Puolėjas per kiek daugiau nei 7 minutes surinko net 11 taškų ir „Barcelona“ atitrūko – 19:12. Po minutės pertraukėlės šeimininkams pavyko stabilizuoti situaciją ir prie to labiausiai prisidėjo Lukas Lekavičius. Pirmame kėlinyje vyko atkakli kova – „Žalgiris“ atsiliko 20:23.

Kauno ekipa surengė keletą rezultatyvių atakų, bet gana netikėtai buvo baudžiama Pierre'o Oriolos. Ispanas pelnė net 9 taškus iš eilės, o kitoje aikštelės pusėje po tritaškį smeigė Thomasas Walkupas bei Artūras Milaknis – 34:36. Pirmuosius taškus pelnė trys žaidėjai – Paulius Jankūnas, Adamas Hanga ir buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas. Antrąjį kėlinį sėkmingiau užbaigė svečiai, kurie prieš ilgąją pertrauką atitrūko iki 47:40.

Trečią kėlinį puikiai pradėjo 7 taškus iš eilės pelnęs Zachas LeDay'us, atstatęs pusiausvyrą ir privertęs Svetislavą Pešičių prašyti minutes pertraukėlės – 47:47. Netrukus prasidėjo tikras nervų karas, kuriame pranašumą susikūrė svečiai, leidę žalgiriečiams surinkti vos 4 taškus per 5 minutes. Ketvirčio pabaigoje abi komandos pradėjo rinkti taškus: A.Milaknis pataikė abu baudų metimus, bet tritaškiu nubaudė įsisiautėjęs Cory Higginsas – 61:66.

Lemiamas ketvirtis Lietuvos čempionams prasidėjo nekokiu scenarijumi: C.Higginsas pataikė dar du tritaškius, pridėjo dvitaškį ir klubus skyrė dviženklė praraja – 74:64. Barselonos ekipa bandė bėgti į priekį ir galutinai įtvirtinti pergalę, tačiau Marius Grigonis bei Th.Walkupas pakurstė intrigą, kadangi žalgiriečiai priartėjo iki 77:82. „Žalgiris“ nepasidavė ir pataikė dar porą tritaškių, bet šaltakraujiškai baudų metimus realizavęs N.Mirotičius neleido surengti lemiamo šturmo. Kauno ekipa patyrė ketvirtą sezono pralaimėjimą Eurolygoje rezultatu 86:93.

„Žalgiris“: Zachas LeDay'us 16 (6/11 dvitaškiai), Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas po 14, Artūras Milaknis 11 (2/4 tritaškiai), Jockas Landale'as 10, Nigelas Hayesas 8 (2/6 tritaškiai, 5 atk. kam.).

„Barcelona“: Cory Higginsas 27 (5/5 tritaškiai), Nikola Mirotičius 24 (12/12 baudų metimai, 6 atk. kam.), Adamas Hanga ir Pierre'as Oriola po 9,... Brandonas Daviesas 4 (6 atk. kam., 8 naud. bal.).