E.Bendžius papasakojo, kokį iššūkį karantino metu vykdo „Ryto“ žaidėjai (1)

Balandžio 10 d., 18:18
E.Bendžius papasakojo apie iššūkį (BNS nuotr.)
E.Bendžius papasakojo apie iššūkį (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

„Karantinas – iššūkis kiekvienai šeimai“, – televizijos laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės“ sakė Vilniaus „Rytas“ klubo puolėjas Eimantas Bendžius. Krepšininkas papasakojo apie komandos draugų sugalvotą iššūkį, tėvų daromas klaidas ir motyvaciją.

Nors dėl koronaviruso pandemijos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas buvo nutrauktas, Vilniaus „Ryto“ krepšininkai be darbo nesėdi.

Komandos žaidėjai dalyvauja socialiniuose projektuose, ragina gerbėjus likti namie ir žinoma, palaiko sportinę formą.

– Eimantai, kaip sportuojate karantino metu? – laida „Lietuvos mokyklų žaidynės“ paklausė krepšininko.

– Gyvenu už Vilniaus, visai šalia yra miškas, kuriame bėgioju, pratimus atlieku.

Turiu prisipažinti, kad pirmąją savaitę paskelbus apie sezono pabaigą nieko nedariau. Turbūt kaip ir kiekvieną žmogų mane slėgė tas keistas nežinomybės jausmas.

REKLAMA

Dabar kartu su komandos draugais sugalvojome iššūkį, kurio metu treneris kasdien siunčia užduotis. Kas jų neatlieka – į bendrą „banką“ turi įmesti 50 eurų. Vėliau, kai viskas baigsis, už šiuos pinigus eisime pavakarieniauti.

Tai savotiška motyvacija netinginiauti.

– Sportininko gyvenimas gana monotoniškas, kaip save motyvuoti, kai pasidaro sunku?

– Manau, geriausia motyvacija – priminimas sau, kodėl ši veikla teikia malonumą. Svarbu prisiminti akimirkas, kuomet tas sunkus darbas atsipirko, sukėlė šypseną ir malonų vidinį jausmą. Tai stumia į priekį.

Turbūt bet kurio profesionalaus sportininko gyvenime buvo akimirkų, kuomet norėjosi viską mesti. Tačiau jis vis tiek kas rytą keliasi ir vėl daro tą patį. Kodėl? Todėl, kad prisimena, kas jį stumia į priekį.

– Kiek prie to prisideda artimųjų palaikymas?

– Jei kalbame apie sportuojančius vaikus ir jaunimą, manau, kad jiems tėvelių palaikymas yra labai svarbus. Kad ir ką bedarytų, kaip besisektų – tėvai turi palaikyti ir „nenumušti“ vaiko svajonių ar norų. Būna, tėveliai bando savo svajones per vaikus pildyti. Aš manau, kad reikia leisti vaikams patiems pasirinkti veiklą, kur jie jaučiasi gerai ir palaikyti.

REKLAMA

– O kaip neprarasti pozityvumo karantino metu, kai mėgstamos veiklos yra stipriai apribotos?

– Prisiminti, kad visa tai baigsis, o gyvenimas tęsis. Jei kažkada norėjote kažką padaryti, pavyzdžiui, perskaityti knygą, išmokti geriau varytis kamuolį, praleisti daugiau laiko su tėvais – dabar puikus metas tai įgyvendinti. Šiais laikais visi daug dirba ir skuba, dabar labai geras metas sustoti.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


1 komentarai
Naujausi komentarai (1)
Geriausiai ivertinti (1)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti