Dvigubą dublį surinkusio J.Valančiūno ekipą išgelbėjo pergalinga bomba iš savo aikštės pusės (9) kiti rezultatai

Gruodžio 16 d., 06:52
D.Grahamas pataikė pergalingą metimą (Scanpix nuotr.)

Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pasiekė Naujojo Orleano „Pelicans“ (9/21) ekipa su Jonu Valančiūnu.

Lietuvio klubas išvykoje paskutinėmis sekundėmis 113:110 (24:28, 21:23, 30:27, 38:32) palaužė Oklahomos „Thunder“ (8/19).

„Thunder“ antrojo kėlinio pabaigoje turėjo dviženklį pranašumą (51:40), kuri visiškai iššvaistė praleisdami spurtą 0:15 (51:55). Vėliau aikštėje virė lygi kova, kulminaciją pasiekusi prieš pat finalinę sireną.

Likus žaisti 4,5 sekundės Brandonas Ingramas sumetė baudų metimus, o Shai‘us Gilgeousas-Alexanderis jau netrukus fantastišku tritaškiu rezultatą išlygino (110:110). Komandos mintimis jau nusikėlė į pratęsimą, tačiau desperatiška Devonte Grahamo tolima bomba pasiekė tikslą ir virto pergalinga.

J.Valančiūnas nugalėtojams per 34 minutes pelnė 19 taškų (7/9 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų metimų), atkovojo 16 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, 4 kartus suklydo bei 2 sykius prasižengė.

Uteniškiui tai buvo jau šeštasis dvigubas dublis paeiliui ir 23-asis šį sezoną.

„Thunder“ beveik išgelbėjęs Sh.Gilgeousas-Alexanderis per 37 minutes pelnė 33 taškus (6/17 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 9/9 baudų metimų), atkovojo 5 ir perėmė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą bei po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

Ši pergalė leido „pelikanams“ pakilti iš paskutinės vietos Vakarų konferencijoje, į šią nustumiant būtent „Thunder“.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 34 (8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 19 (16 atk. kam.), Devonte Grahamas 15 (8 rez. perd., 5/10 tritaškių), Joshas Hartas 11 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Herbertas Jonesas, Garrettas Temple‘as ir Nickeilas Alexanderis-Walkeris po 8.

„Thunder“: Shai‘us Gilgeousas-Alexanderis 33 (4/8 tritaškių, 5 atk. kam.), Joshas Giddey (9 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Kenrichas Williamsas (5/6 tritaškių, 6 atk. kam.) po 17, Mike‘as Muscala 16 (5 atk. kam.), Terrance‘as Mannas 9 (4 rez. perd.).