0

Dramatiškoje kovoje Belgrade – W.Baldwino išvarymas ir „Barcelona“ pergalė (13)

Lapkričio 23 d., 23:12
Laprovittola („Facebook“ nuotr.)

Dramatišką pergalę Eurolygoje pasiekė Barselonos „Barcelona“ (8/2) ekipa, kuri išvykoje 92:90 (26:31, 25:20, 19:17, 22:22) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (5/4) krepšininkus.

Puikiai puolime pirmajame kėlinyje žaidusi „Maccabi“ sumetė net 31 tašką ir pirmavo 31:26. Antrajame ketvirtyje „Barcelona“ pristabdė varžovų taškų rinkimą ir pirmąją mačo dalį baigė lygiosiomis – 51:51.

Po didžiosios pertraukos svečiai grįžo kur kas rimčiau nusiteikę padirbėti prie savojo krepšio – per 3,5 minutės nepraleido nė taško, patys pelnė 10 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 61:51. Čia pat „Maccabi“ atsakė 6 taškais ir priartėjo – 57:61. Maža to, aikštės šeimininkai 29-ąją minutę vėl atstatė pusiausvyrą – 68:68. Paskutinį žodį per likusį laiką tarė baudas sumetęs Nicolasas Laprovittola – 70:68.

Ketvirtajame ketvirtyje toliau tęsėsi kova taškas į tašką. Likus 5,5 minutės Wade‘as Baldwinas pasakė teisėjui pastabą dėl Willy Hernangomezo, kuris, pasak jo, mesdamas baudas mynė liniją. Tai arbitrams nepatiko ir skyrė antrąją techninę pražangą amerikiečiui, todėl jis buvo išvarytas į rūbinę.

„Barca“ bandė atsiplėšti (87:83), bet „Maccabi“ 5 taškai be atsako leido vėl pirmauti – 88:87. Likus 70 sekundžių N.Laprovittola dar kartą išvedė savo komandą į priekį – 91:90. Komandos apsikeitė netiksliomis atakomis ir kamuolys vėl buvo Ispanijos klubo rankose. Atrodė, kad „Maccabi“ apsigins, bet prasižengta buvo prieš metusį N.Laprovittolą, kuris likus 12 sekundžių pataikė tik vieną baudą iš trijų (92:90) ir paliko šansą varžovams, bet lemiamą metimą, galėjusį išplėšti pergalę, Lorenzo Brownas prametė.

Rokas Jokubaitis ir Janas Vesely dėl traumų nerungtyniavo.

„Maccabi“: Wade‘as Baldwinas 19 (8 rez. perd., 6 kld., 22 naud. bal.), Joshas Nebo 13, Lorenzo Brownas 12 (1/5 tritaškiai), Bonzie Colsonas (7 atk. kam.) ir Jasielis Rivero po 11, Antoniusas Clevelandas 9, Romanas Sorkinas 8.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 23 (3/6 tritaškiai), Alejandro Abrinesas 16 (3/6 tritaškiai), Willy Hernangomezas 13 (8 atk. kam., 5 praž.), Jamesas Nnaji 11 (15 min., 5 praž.), Jabari Parkeris 10, Nikola Kaliničius 8.

Gairės: barcelona, maccabi