D.Sabonis surinko trigubą dublį, bet prie trofėjaus priartėjo apsistumdęs J.Valančiūnas (15)

Gruodžio 5 d., 07:31
D.Sabonis surinko trigubą dublį, J.Valančiūnas – dvigubą (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko jau trečiasis šio sezono lietuvių susidūrimas.

Naujojo Orleano „Pelicans“ (12/10) sezono vidurio turnyro ketvirtfinalyje išvykoje 127:117 (35:36, 34:25, 31:30, 27:26) palaužė Sakramento „Kings“ (11/8) klubą.

„Karaliai“ gerokai solidžiau pradėjo rungtynes (18:7), tačiau viską išbarstė dar iki pirmojo kėlinio pabaigos. Rezultatyvioje kovoje rezultatą persverti netruko gera Jose Alvarado atkarpa – 39:36.

Antrajame ketvirtyje Jonas Valančiūnas apsistumdė su Trey’umi Lylesu. Kanadietis konfliktą paaštrino smūgiu iš nugaros, po kurio aukštaūgiai susirėmė krūtinėmis. Teisėjai šį epizodą įvertino technine pražanga T.Lylesui, lietuvis niekaip nubaustas nebuvo, o prieš pat ilgąją pertrauką dėjimu sukrovė dviženklį pranašumą – 69:58.

Lemiamu metu situaciją kontroliavo svečiai, savo pranašumą įtvirtinę spurtu 9:0 (120:105) ir finišavę užtikrintai.

J.Valančiūnas pergalę pažymėjo statistiškai gausiu pasirodymu – 29 minutės, 18 taškų (7/11 dvitaškių, 4/4 baudų metimų), 11 atkovotų kamuolių, klaida ir 6 pražangos.

Domantas Sabonis tautiečiui atsakė trigubu dubliu – 36 minutės, 26 taškai (8/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 10/10 baudų metimų), 13 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų, blokas, klaida bei 3 pražangos. Pralaimėtame mače lietuvis surinko teigiamą įmestų ir praleistų taškų santykį (5).

Svečiai viso mačo metu solidžiai metė tritaškius (14/31, 45 procentų tikslumas), geriau kovojo dėl kamuolių (42:38) bei besidalindami kamuoliu kompensavo gana pasyvų Ziono Williamsono pasirodymą – nominalus lyderis per 28 minutes surinko tik 10 taškų (5/6 dvitaškių, 0/2 tritaškių).

Šalia rungtynių užfiksuotas skaudus įvykis – vienas iš arenoje susirinkusių aistruolių blogai pasijuto, jam prireikė medikų pagalbos. „Kings“ gerbėjas buvo gaivinamas, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

„Pelicans“ ši pergalė virto bilietu į Las Vegasą, kur bus grumiamasi dėl sezono vidurio turnyro trofėjaus. Pusfinalyje jie lauks Fynikso „Suns“ ir Los Andželo „Lakers“ poros nugalėtojų.

Naujojo Orleano klubas šį sezoną laimėjo visus tris lietuviškų komandų susitikimus, bet turnyro lentelėje išlieka žemiau. Vakarų konferencijoje ekipos užima penktąją ir aštuntąją vietas.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Herbertas Jonesas 23 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3/5 tritaškių), Jonas Valančiūnas 18 (11 atk. kam.), C.J.McCollumas 17 (7 rez. perd., 3/5 tritaškių), Trey'us Murphy 16 (3/8 tritaškių), Zionas Williamsonas 10 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Jose Alvarado 9.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 30 (1/7 tritaškių, 5 atk. kam., 6 klaidos), Domantas Sabonis 26 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), Malikas Monkas 21 (5 rez. perd., 5/9 tritaškių), Keeganas Murray'us 14 (4/8 tritaškių), Kevinas Huerteris 12 (5 atk. kam., 2/7 tritaškių).