Buvę „Neptūno“ darbuotojai: apie girtą legionierių prie vairo, antrą „Lietuvos ryto“ pasiūlymą M.Girdžiūnui ir sunaikintą informaciją (18)

Gruodžio 12 d., 06:00
M.Girdžiūnas ne pirmą sykį buvo viliojamas vilniečių (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
M.Girdžiūnas ne pirmą sykį buvo viliojamas vilniečių (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
Gabrielė Miknevičiūtė

Tiek naujienų Lietuvos krepšinyje, kiek atsirado artimiausiomis dienomis, pakaktų visam mėnesiui į priekį. Tarp labiausiai minimų komandų šiandien yra ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Apie komandos skolas bei finansinę padėtį tikrai nebe pirmą dieną kalbama viešai, o Mindaugo Girdžiūno ir Arno Butkevičiaus išvykimas į Vilniaus „Lietuvos rytą“ tapo tik gera klubo situacijos iliustracija. Kad ta situacija tikrai nėra pati geriausia, byloja ir trumpas, bet iškalbingas kukliojo Kazio Maksvyčio įrašas „Facebook“ socialiniame tinkle apie nuskendusį laivą.

Į krizę buvo priversti reaguoti ir „Neptūno“ vadovai, išplatinę pranešimą apie susiklosčiusią situaciją. Direktorius Artūras Žalys kalbėjo apie 800 tūkst. eurų skolą, buvusią jam atėjus į komandą, netinkamai komplektavimui skirstytas lėšas, teismų išlaidas ir pastangas išsaugoti bent dabartinę komandą.

REKLAMA

Šią poziciją išgirdo visi, tačiau buvę „Neptūno“ darbuotojai, kurių atžvilgiu buvo pasakytas ne vienas kritikos žodis iš A.Žalio, taip pat nusprendė patys išdėstyti savo poziciją bei žinias.

Kadangi pastaraisiais metais „Neptūno“ valdyboje permainų buvo daug, paminėsime vadovų kaitos seką: vasarį atleistas buvo Osvaldas Kurauskas dėl esą netinkamai panaudotų lėšų (teismo pripažintas nekaltu), klubo vairą perėmė Algimantas Ercius, kuris sezoną baigė, bet šio pradžioje irgi paliko ekipą, o šiuo metu direktoriaus pareigas eina iki tol krepšinyje nedirbęs A.Žalys.

Kartu su O.Kurausku dirbęs ir kone iškart po jo klubą palikęs Viktoras Usovas buvo labai iškalbus ir apgailestavo dėl to, kas komandoje vyksta po jo pasitraukimo.

„Artūras Jakubauskas niekam nieko nesakęs į direktoriaus vietą pastatė Žalį. Jis turėjo būti Jakubausko žmogus, bet galiausiai jie ir tarpusavyje susipyko“, – apie klubo steigėjų valdybos prezidento nepavykusį žingsnį su šypsena kalbėjo jis.

Pasak jo, skolų klube būdavo ir anksčiau – tame paslapties nėra. Jis stebėjosi, kodėl praėjusį sezoną esant panašiai situacijai buvo įsigyti Danielis Ewingas su Chrisu Loftonu, mat jei buvo problemų, galima buvo į vieną šių vietų pakviesti jauną lietuvį. Pasak jo, ir šį sezoną Laurynui Beliauskui galėjo būti patikėtas rimtas vaidmuo, o ne įsigyjamas legionierius.

REKLAMA

Tačiau kalbėdamas apie sunkiai numatomą biudžetą jis pabrėžė, kad rėmėjų žadami pinigai ir rėmėjų skiriami pinigai kartais skiriasi kardinaliai. Dėl ko klubai nuolat rizikuoja susidurti su „minusu“ banko sąskaitoje, kas nutiko ir „Neptūnui“.

„Per pastaruosius 4 metus rėmėjai, tarp jų ir generaliniai, klubui nesumokėjo apie 700 tūkst. eurų, kurie buvo žadėti. Osvaldas pradėjo apie tai kalbėti ir tai galbūt kažkam nepatiko“, – sakė V.Usovas.

O.Kurausko valdymo epocha „Neptūne“ baigėsi nemaloniomis istorijomis: kaltinimais grobsčius turtą, prabilta ir apie BMW automobilius, skirtus komandai, sandoris dėl kurių esą buvo skausmingai ekipai finansiškai. Pats buvęs klubo vadovas dėl visko dievagojosi ir teismuose įrodinėjo, kad yra nekaltas.

V.Usovas stoja į savo buvusio bendražygio pusę – O.Kurauskui „Neptūnas“ turėjo būti dėkingas, o pavertė apgaviku, sako jis. Pats O.Kurauskas anksčiau yra pasakojęs, kad Jimmy Baronui sumokėjo algą iš savo kišenės, nes tuo metu komandos sąskaitoje lėšų nebuvo, bet dėl to, kad išvykimo į „Lietuvos rytą“ atveju „Neptūnui“ atitektų bent išpirka.

Tuo tarpu tada, kai į komandos sąskaitą įplaukė parama ir O.Kurauskas norėjo susigrąžinti pinigus, to padaryti nebegalėjo, nes jo sąskaita iškart buvo užblokuota.

REKLAMA

„Jimmy alga „Neptūne“ buvo 9000 JAV dolerių, išpirka siekė 50 tūkst. JAV dolerių. Kai Jimmy „Lietuvos rytas“ siūlė 14 tūkst. eurų, jis dar neišėjo, bet kai suma pakilo iki 18 tūkst. eurų, o sutartis buvo garantuota ir kitiems metams, žmogus kone neturėjo išeities. Jis tikrai išgyveno ir atsiprašė“, – pasakojo V.Usovas.

V.Usovas ir pats dėl atleidimo bylinėjosi su „Neptūnu“ teisme, kurį laimėjo. Jis pasakoja, kad klubo vadovai jį nepagrįstai apkaltino talismano ir alaus išvežimu. Dabar jis sako – geriau visas šias lėšas klubas būtų investavęs skolų padengimui, jaunimo komandai ar gatvės krepšinio turnyrui, o ne tūkstančius skyręs advokatams.

„Jie po 4 mėnesių, kai manęs seniai nebebuvo, nuėjo į policiją, parašė pareiškimą. Sakė, aš išnešiau 40 dėžių alaus. Kamerose aiškiai matosi, kad išneštos trys dėžės, to neneigiu, jos buvo išneštos į seną salę, kur kartais į ofisą ateina rėmėjai ir vyksta NKL rungtynės. Aš tą pasiaškinau ir policija man sakė, jog galiu kreiptis į teismą dėl „Neptūno“ melo.

Beje, kiekviename posėdyje siūliau – susitaikom, paprašiau komandos leisti atidirbti mėnesį, kad galėčiau baigti su jaunimu pradėtus darbus. Jie gražiai skirtis nenorėjo. Teisininkai man rekomendavo kreiptis į teismą, kurį aš laimėjau. Bylos išlaidos klubui atsiėjo apie 28 tūkst. eurų, įskaičiuojant teisininkų kaštus. Net prieš apeliaciją Žaliui siūliau tą patį, net po galutinio sprendimo: kad klubas nepatirtų papildomų išlaidų – sudėliojam viską per metus, per du, pinigus geriau duokit jaunimo komandai. Žalys iš pradžių sakė, kad gal kažkas išeis, o po to neatrašė nė į vieną laišką ir ragelio nekėlė. Ta pati situacija dabar su žaidėjais. Galvojat, jie išėjo tik dėl to, kad alga vėlavo du mėnesius?

REKLAMA

Žaidėjai dėl to dažniausiai neišeina. Su žaidėjai reikia bendrauti, aiškinti jiems, kas bus. Bet niekas nieko neaiškina“, – mano V.Usovas, kaip vieną problemų išskyręs ir valdyboje esančius veteranus (A.Jakubauską, V.Greičiūną, S.Kaupį, K.Budrį), kurie, pasak jo, ramiai priiminėja sprendimus ir neneša už tai jokios atsakomybės.

Johnsonas Johnsonas

Skandalingi amerikiečių žygiai

Visi ko gero puikiai pamena, kaip praeitą sezoną „Neptūną“ paliko Omari Johnsonas ir Larry Drew. Už drausmės pažeidimus – buvo skelbta oficialiai, tačiau užkulisiuose netilo kalbos apie amerikiečių žygius po naktinių pramogų vietas ir svaiginimąsi.

V.Usovas pasakoja, kad šių abiejų legionierių labai norėjo treneris Dainius Adomaitis, tad susiklosčius geroms finansinėms aplinkybėms jie buvo įsigyti. Bet drausmės pažeidimai netruko pasipilti iš abiejų.

REKLAMA

Pasak jo, O.Johnsonas dar antrą dieną Klaipėdoje užšventė taip, kad sėdo prie vairo net su vidutiniu girtumu, tik šios informacijos klubas stengėsi kaip įmanydamas neviešinti.

„Žinojome, kad Drew už savo naktinius žygius buvo pašalintas iš buvusio klubo. Jis pas mus tikrai neblogai pradėjo sezoną, ko gero buvo vienas talentingiausių žaidėjų, buvusių „Neptūne“. Bet su rėžimu jam tvarkytis nesisekė.

Omari po incidento vairuojant išgėrus laukė pokalbis su treneriu ir žaidėjui skirta piniginė bauda. Jis atgailavo – davėme šansą. Bet po to bendro vakarėlio, kurio „live“ transliaciją jie su Larry surengė, jį pasikvietėme su visa komanda (treneriais, vadovybe) ir atsisveikinome. To buvo per daug.

Kurauskas labai prašė Adomaičio, kad Drew liktų, bet treneris buvo griežtas. Sutinku, taip ir turi būti: rėmėjai moka pinigus, žiūrovai ateina į arenas ne dėl to, kad žaidėjai eitų į lošimų namus ar vartotų kažkokias medžiagas“, – sakė V.Usovas.

Kur dingo informacija?

Vis tik O.Kurauskui pasitraukus iš klubo iškart buvo rastas jo įpėdinis – ilgametis komandos atstovas spaudai Algimantas Ercius.

REKLAMA

Tuo metu su juo „Neptūne“ dirbę žmonės tvirtina, kad bet kokie dabar A.Erciui metami kaltinimai yra iš piršto laužti, nes jo vadovavimo metu komanda neblogai tvarkėsi finansus. Tiesa, buvusiai vadovybei jie norėtų užduoti vieną klausimą – kodėl kompiuteriuose staiga neliko svarbios su klubu susijusios informacijos?

„Skolos vadovaujant Algimantui Erciui buvo sumažintos praktiškai perpus – nuo 1,5 milijono iki 800 tūkst. eurų, o per pusmetį klubas sukaupė 20 tūkst. rezervą. Vasarį pradėjęs eiti direktoriaus pareigas Ercius klubo sąskaitoje rado lygiai nulį ir iš kompiuterių ištrintą informaciją.

Galiu pasakyti, kad vasarą žaidėjai buvo įsigyti už mažesnę nei rinkos kainą, aktyviai kalbantis su agentais. Lietuvoje ir Europoje įprasta praktika, kad komanda komplektuojama atsižvelgiant į rėmimo sutartis ir partnerių įsipaireigojimus, o ne jau turint pinigus kasoje“, – pasakojo Krepsinis.net šaltinis, taip atrėmęs V.Usovo mintį apie tai, jog šio sezono pajėgi sudėtis buvo surinkta ne pagal galimybes.

Prieš tai dirbę žmonės teisinosi, kad informacija ne dingo, o buvo perkelta į nešiojamas laikmenas, nes ne sykį buvo bandyta įsilaužti į komandos kompiuterį, bet esą juos atleidus tos informacijos niekas nebepaprašė.

REKLAMA

Taip pat A.Erciaus pagalbininkai iškėlė ir kitą klausimą – ką dabar komandoje veikia sporto direktoriumi įdarbintas Donatas Zavackas, jei klubo finansai – prasti, o tūkstančiai po kojomis nesimėto. Priminsime, kad D.Zavackas spalio pradžioje informavo apie žaidėjo karjeros pabaigą ir prisijungimą prie „Neptūno“ vadovybės.

„Praėjusio sezono įsiskolinimus buvo galima lengvai likviduoti, tačiau tai gerb. Žaliui ir Zavackui (įdomu, koks jo indėlis į komandos veiklą) nepasirodė svarbu“, – kalbėjo buvęs „Neptūno“ darbuotojas.

Pasak V.Usovo, D.Zavacko alga „Neptūne“ dabar siekia 1,5 tūkst. eurų „į rankas“, o A.Žalys buvusį krepšininką į darbą priėmė net nepasitaręs su niekuo.

Mažeika Mažeika

„Lietuvos rytas“ jau anksčiau viliojo ir Mindaugą Girdžiūną, ir Martyną Mažeiką?

REKLAMA

Milžinišku smūgiu „Neptūnui“ tapo M.Girdžiūno ir A.Butkevičiaus išvykimas. Ne tik dėl to, kad klubą paliko svarbūs žaidėjai, bet ir dėl to, jog jie spėjo tapti „Neptūno“ simboliais.

V.Usovas teigia, kad M.Girdžiūno „Lietuvos rytas“ norėjo jau prieš pusantrų metų, bet tada „Neptūnas“ buvo greitesnis – gynėjui patyrus traumą suskubo pratęsti kontraktą net nesibaigus sezonui.

„Mindaugas grįžęs „iššovė“, jam „Lietuvos rytas“ pasiūlė kontraktą, bet jis jau buvo pasirašęs su „Neptūnu“.

Su Arnu dėl jo sveikatos būklės buvo susiklosčiusi nemaloni situacija, bet klubas niekada nenorėjo jo atsisakyti. Jie abu buvo tikri neptūniečiai, tikiu, kad jiems buvo sunku išeiti, bet klausimas, ar dabartiniai ekipos vadovai kažką darė, bendravo su jais, pateikė ateities viziją, ar nekėlė ragelio, ką moka daryti“, – svarstė V.Usovas.

Pasak jo, praėjusį sezoną „Lietuvos rytas“ siūlė kontraktą ir Martynui Mažeikai, bet „Neptūno“ kapitonas pinigų vilionėms nepasidavė. V.Usovo žiniomis, iki šiol komanda yra skolinga į Vokietiją išvykusiam M.Mažeikai.

„LKL irgi puikiai žino, kas vyksta klubuose, licencijavimas vyksta, bet kam jis reikalingas tada?“, – retoriškai klausė jis.

REKLAMA

Kitas Krepsinis.net šaltinis, nenorėjęs įvardinti pavardės, tvirtino, jog du svarbius žaidėjus klubas galėjo išsaugoti, bet iniciatyvos nerodė.

„Tarp klubo vadovybės ir agentų nevyko joks dialogas“, – sakė jis.

Artūro Žalio dienos – suskaičiuotos?

Pašnekovai nevengė abejoti A.Žalio indėliu į „Neptūno“ veiklą. Pasak jų, žadėtų permainų komunikacijos srityje sulaukti nepavyko, rėmėjų papildymo – taip pat.

Iš tiesų, bent komunikacinė „Neptūno“ pusė pasikeitė ne į gerą: komandos socialiniai tinklai, puslapis ir vizualizacijų pateikimas sumenko. O ir komandos sirgaliai dabartiniais „Neptūno“ veiksmais nėra patenkinti bei gali būti, jog tai pradės reikšti ne tik žodžiais, bet ir darbais.

„Iš sirgalių, susirenkančių į areną, surikdavome kelis šimtus tūkstančių eurų, bet dabar atrodo, kad klubo vadovybei žmonės nerūpi – jie visiškai abejingi vieniems iš klubo rėmėjų. Ko gero net žmonės arenoje pasakytų, kad jaučia, jog dabar viskas – nebe taip“, – sakė V.Usovas.

„Klubo administracijoje tvyro itin slogios nuotaikos, o Žalys rodo nepagarbą darbuotojams“, – savo žiniomis dalinosi kitas pašnekovas.

REKLAMA

Vienas iš pašnekovų užsiminė apie paskolą, kurią „Neptūnas“ esą gavo iš „Limarko“ laivininkystės kompanijos, kurios direktorius – „Neptūno“ valdybos pirmininkas Vytautas Lygnugaris. Jis stebėjosi: „Kiek žinau, klubas skubėjo paskolą grąžinti labiau nei išmokėti algas žaidėjams.“

Vis tik nemaža tikimybė, kad su A.Jakubausku draugystės saitus nutraukęs A.Žalys jau netrukus paliks klubą. Krepsinis.net žiniomis, dar artimiausiomis dienomis gal būti atleistas ir šis klubo vadovas.

Panašu, kad naujienų iš „Neptūno“ laivo pastaruoju metu toliau netruks.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


18 komentarai
Naujausi komentarai (18)
Geriausiai ivertinti (18)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti