B.Roy'us sekti M.Jordano pėdsakais neketina

Gruodžio 19 d., 19:50
B.Roy'aus su krepšinio apranga jau nebeišvysime (Scanpix nuotr.)
B.Roy'aus su krepšinio apranga jau nebeišvysime (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vienas talentingiausių savo kartos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) gynėjų prabilo apie ankstyvą karjeros pabaigą ir po jos laukusius iššūkius. Brandonas Roy'us per trumpą savo karjerą iškentė keturias kelių operacijas, tačiau net tai nepadėjo – 2013 metais amerikietis buvo priverstas nutraukti krepšininko karjerą. Tada gynėjui buvo vos 28 metai.

Dabar B.Roy'us dirba krepšinio treneriu vienoje JAV vidurinėje mokykloje. Praėjus trejiems metams po paskutinių savo rungtynių buvęs krepšininkas ryžosi atvirai prabilti apie viską, ką jam teko išgyventi.

– Kokie buvo pirmieji mėnesiai karjerai nutrūkus?

– Buvo sunku. Visi tai anksčiau ar vėliau patiria, bet išgyvename tai skirtingai. Sudėtinga visko atsisakyti, bet vyresni vyrukai mane guodė, sakė, kad yra normalu taip jaustis. Net Michaelas Jordanas dusyk nesusilaikė ir atnaujino karjerą. Nėra paprasta viską palikti. Ne, aš jau negrįšiu, bet dėl to nėra lengviau.

REKLAMA

– Kada supratote, kad norite treniruoti?

– Apie tai galvojau visus pastaruosius metus, bet nenorėjau įsipareigoti. Galiausiai pasakiau sau, kad nustojus prisiimti atsakomybę, pradėti tai daryti iš naujo gali būti labai sunku, tad tiesiog ėmiausi to. Ir nebuvo lengva, bet aš mėgaujuosi kiekviena akimirka.

– Ar NBA išmokote dalykų, kuriuos dabar perduodate savo auklėtiniams?

– Sakau vaikams, kad išnaudotų visas galimybes, kurias jiems suteikia gyvenimas. Nereikia rūpintis tuo, ko negali kontroliuoti. Negali kontroliuoti traumų, bet gali išnaudoti kiekvieną dieną, kai esi sveikas. Skatinu vaikus svajoti, tačiau kartu ir mėgautis šia akimirka. Pats tai išmokau iš savo patirties.

– Treniruojate vieną perspektyviausių šalies krepšininkų Michaelą Porterį jaunesnįjį. Ką išskiriate, dirbdamas su juo?

– Patariu nešvaistyti energijos ten, kur nereikia to daryti. Dažnai stebiu NBA, matau, kaip žaidėjai švaisto energiją nervams, ginčams, daro tai bereikalingai, nors galėtų būti daug efektyvesni, išliedami ją žaisdami. Sunku to išmokyti geriausius pasaulio krepšininkus, nes jie ir taip velniškai geri, o Michaelui vos 18 metų, jis labai imlus ir įsiklauso į tai, ką jam sakau.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti