„AX Armani“ stebuklingai išgelbėjo fantastišką metimą paskutinę sekundę pataikęs M.Jamesas (15) A.Gudaitis – šalia karjeros rekordo

Lapkričio 2 d., 23:40
M.Jamesas išgelbėjo komandą.

Milano „AX Armani“ (4/1) iškovojo fantastinę pergalę Eurolygoje. Iššvaisčiusi 15 taškų pranašumą ji po Mike’o Jameso šūvio namie 81:80 (24:17, 19:18, 25:19, 13:26) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (3/2).

Milano komanda į priekį išsiveržė nuo pirmųjų minučių ir užtikrintai žengė pergalės link. Nuo antrojo kėlinio skirtumas tarp ekipų buvo solidus (36:21), tačiau spurtu, į kurį gerai įsijungė Vasilje Micičius, „Anadolu Efes“ jį mažino – 33:36.

Po ilgosios pertraukas Mindaugas Kuzminskas pelnė ir tritaškį, ir baudų metimus, Vladimiras Micovas bei Mike’as Jamesas taip pat pataikė iš toli, tad „AX Armani“ vėl galėjo jaustis ramiau – 68:54.

Nepaisant to, svečiai vėl kilo į šturmą. Siautė Adrienas Moermannas, pataikė Rodrigue’as Beaubois, tad skirtumas tirpo iki 2 – 74:76. Kitoje barikadų pusėje A.Gudaitis klydo, netrukus – ir prasižengė. Po pražangos Tiboras Pleissas baudomis lygino rezultatą, po Dairio Bertanio nusižengimo “ net ir persvėrė – 78:76. Vis tik M.Jamesas sugebėjo išlyginti rezultatą vėl.

Prasidėjo paskutinė minutė, taiklus buvo R.Beaubois (80:78), o M.Jamesas nepataikė. V.Micičius išprovokavo pražangą, bet prametė abi baudas, taip palikdamas „AX Armani“ 18 sekundžių. Po pertraukėlės M.Jamesas ėmėsi iniciatyvos ir prieš tai prametęs net 8 tolimus metimus ryžosi metimui – fantastinis šūvis vos nepraradus kamuolio buvo taiklus. Dabar jau „AX Armani“ pirmavo 81:80, o liko vos mažiau nei sekundė svečiams. Jos jau nebepakako.

Artūras Gudaitis buvo šalia karjeros rekordo – iki jo trūko vieno naudingumo balo. Jis per 25 minutes pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių, perėmė – 3, blokavo metimą, kartą suklydo, išprovokavo 6 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 28 naudingumo balus

Mindaugas Kuzminskas per 21 minutę pasižymėjo 7 taškais (1/3 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 6 atkovotais ir 3 perimtais kamuoliais, rezultatyviu perdavimu, bloku, išprovokuota pražanga, klaida ir 2 asmeninėmis pražangomis bei 11 naudingumo balų.

„AX Armani“: Mike’as Jamesas 15 (2/10 dvit., 2/10 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Vladimiras Micovas 14, Artūras Gudaitis 13, Kalebas Tarčewskis 8.

„Anadolu Efes“: Adrienas Moermanas 23, Vasilje Micičius 15 (7 atk. kam.), Tiboras Pleissas 10 (7 atk. kam.), Shane’as Larkinas ir Rodrigue’as Beaubois – po 9.