Autsaiderių dvikovoje – žaibiškas V.Wembanyamos trigubas dublis (2)

Sausio 11 d., 08:58
V.Wembanyama gerokai pranoko tautietį K.Hayesą (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) susitiko dvi prasčiausios lygos ekipos.

San Antonijaus „Spurs“ (6/30) išvykoje 130:108 (31:19, 32:32, 32:26, 35:31) nepagailėjo naują nesėkmių seriją pradėjusių Detroito „Pistons“ (3/35).

Svečiai dviženklį skirtumą susikrovė vos per aštuonias minutes (23:12) ir vėliau persvaros jau nepaleido.

Nugalėtojų gretose trigubą dublį surinko Victoras Wembanyama – 21 minutė, 16 taškų (6/12 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 12 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų ir pražanga.

Prancūzui tai buvo pirmasis trigubas dublis karjeroje. Jis tapo jauniausiu visų laikų žaidėju, trigubą dublį atlikusiu be klaidų. Be to, 20-metis tai atliko žaibišku tempu, nes NBA istorijoje trumpesniu pasirodymu trigubą dublį pasiekęs yra tik Russellas Westbrookas, 2014-aisiais tai įgyvendinęs per 20 minučių.

„Žinoma, svarbiausia, kad tai nuveikta pergalingame mače. Nežinojau, kad tai yra antras greičiausias trigubas dublis istorijoje. Man tai svarbu. Norime tokius pareiškimus atlikti kaip komanda, noriu tai padaryti ir kaip žaidėjas“, – po mačo teigė prancūzas.

„Spurs“ per 48 minutes suklydo vos 5 kartus, o varžovus apribojo iki 31 procento tritaškių taiklumo (10/32). „Pistons“ apribojo ir tai, kad tenka verstis be susižeidusio lyderio Cade’o Cunninghamo.

Detroito komandoje išsiskyrė Jalenas Durenas, per 30 minučių pelnęs 21 tašką (10/16 dvitaškių, 1/1 baudos metimo), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą ir 4 pražangas. Neseniai 28 pralaimėjimų seriją fiksavę „Pistons“ vėl yra pralaimėję šešis mačus paeiliui.

Paskutiniai Vakarų konferencijoje išliekantys „Spurs“ dabar lauks svečių iš Šarlotės, blogiausia lygos ekipa Detroite susitiks su Hjustono „Rockets“.

„Spurs“: Keldonas Johnsonas 17, Devinas Vassellas (5 rez. perd., 1/5 tritaškių) ir Victoras Wembanyama (12 atk. kam., 10 rez. perd., 0/4 tritaškių) po 16, Jeremy Sochanas 15, Dougas McDermottas 14 (4/5 tritaškių), Cedi Osmanas (6 atk. kam.), Dominickas Barlow (8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Tre Jonesas (5 rez. perd.)po 11, Blake’as Wesley 9 (4/4 dvitaškių).

„Pistons“: Jalenas Durenas 21 (10/16 dvitaškių, 12 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius (3/5 tritaškių) ir Jadenas Ivey (5 rez. perd., 2/10 tritaškių) po 19, Alecas Burksas 15 (1/5 tritaškių), Kevinas Knoxas 12.