Artėjantį sezoną užsienyje žais rekordinis krepšininkų skaičius iš Lietuvos (10)

Rugsėjo 14 d., 19:15
Lietuviai išsibarstę daugiau nei dešimtyje Europos valstybių
Lietuviai išsibarstę daugiau nei dešimtyje Europos valstybių
Šaltinis: Krepsinis.net

Noras užsidirbti daugiau, geresnis oras, patrauklesnės sąlygos ar tiesiog troškimas išbandyti save svetur – tokios ir kitokios priežastys gena lietuvius rungtyniauti užsienyje.

2016–2017 metų sezone po Europą bus išsibarstęs rekordinis kiekis Lietuvos krepšininkų – gerokai daugiau nei pusšimtis.

Gausiausias desantas mūsiškių bus Ispanijoje – net 16. Iš jų beveik pusė rungtyniaus aukščiausioje lygoje: Jonas Mačiulis, Marius Grigonis, Šarūnas Vasiliauskas, Martynas Gecevičius, Tadas Sedekerskis, Eimantas Bendžius ir Martynas Pocius.

Daug lietuvių bus ir Prancūzijoje, tačiau nė vieno aukščiausiame divizione. Trys žais antroje lygoje (Simas Buterlevičius, Eigirdas Žukauskas, Paulius Dambrauskas), o dar aštuoni – žemesnėse – trečioje arba ketvirtoje.

Tradiciškai Italijoje lietuvių krepšininkų taip pat nestigs, kur jų sutiksime šešis – penkis aukščiausioje lygoje, o Paulius Sorokas rungtyniaus antrajame divizione.

REKLAMA

Šešis mūsiškius matysime Latvijos pajėgiausioje lygoje: Arną Labucką, Taurą Jogėlą, Denisą Krestininą, Edgarą Želionį, Kajų Okmaną ir Ovidijų Varanauską. Trys lietuviai rungtyniaus Graikijoje: Evaldas Žabas ir Gilvydas Biruta aukščiausioje lygoje, o Ronaldas Rutkauskas – antroje.

Po du savo atstovus turėsime Lenkijoje (Martyną Paliukėną ir Martyną Sajų), Turkijoje (Gediminą Oreliką ir Evaldą Kairį), Vokietijoje (Arnoldą Kulboką ir Beną Veikalą) ir Estijoje (Dominiką Milką ir Vaidotą Volkų)

Baltarusijoje žais Laimonas Kisielius, Belgijoje – Augustas Pečiukevičius, Vengrijoje – Laurynas Samėnas, Rumunijoje – Marius Runkauskas, Rusijoje – Linas Lekavičius, o Danijoje – Paulius Semaška.

Nereikia pamiršti ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA), kur debiutuos Mindaugas Kuzminskas ir Domantas Sabonis, o Jonas Valančiūnas tęs savo pasirodymą. Kol kas neaišku, kaip susiklostys Egidijaus Mockevičiaus bandymas įsitvirtinti Bruklino „Nets“ gretose, o Donatas Motiejūnas vis dar delsia priimti kvalifikacinį Hjustono „Rockets“ pasiūlymą.

Pažvelgus į trenerių geografiją, ji tokia plati nėra: Mindaugas Budzinauskas dirbs Lenkijoje, Rimas Kurtinaitis – Italijoje, Gediminas Petrauskas – Vengrijoje, Valdemaras Chomičius – Rusijoje, o Mantas Šernius – Kinijoje su moterų klubu.

REKLAMA

Šis žaidėjų sąrašas nėra galutinis, kadangi Ovidijus Galdikas turi sutartį su Las Palmo „Gran Canaria“ klubu, bet bus paskolintas kitai ekipai. Darbovietės dar neturi praėjusį sezoną užsienyje praleidę Justas Sinica, Deividas Dulkys, Deividas Bušma, Modestas Kumpys ar Martynas Andriuškevičius. Adas Juškevičius taip pat tikisi išvykti į užsienį, o Lietuvoje jį tenkinančio pasiūlymo nesulaukia ir Valdas Vasylius bei Arvydas Eitutavičius.

Darbo dar neturi ir būrys Lietuvos specialistų, tarp kurių yra Jonas Kazlauskas, Donaldas Kairys, Gintaras Krapikas, Ramūnas Butautas ar Mindaugas Lukošius.

„Ilgoji pertrauka“: laiko kreditas Polonarai, planas Jonavai, veikiantys ir neveikiantys pokyčiai LKL ekipos bei kodėl Cvirka dar turi darbą


10 komentarai
Naujausi komentarai (10)
Geriausiai ivertinti (10)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
TVARKARAŠTIS