Aiškūs trijulių krepšininkai, sieksiantys bilieto į olimpiadą (13)

Gegužės 18 d., 19:50
I.Vaitkus atstovaus rinktinei (FIBA nuotr.)
I.Vaitkus atstovaus rinktinei (FIBA nuotr.)

Antradienį paaiškėjo, kurie Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinės kandidatai jau kitą savaitę vyks į Gracą (Austriją), kur gegužės 26–30 dienomis mėgins Lietuvai iškovoti bilietą į Tokijo olimpines žaidynes.

Tai – Aurelijus Pukelis, Darius Tarvydas, Šarūnas Vingelis ir Ignas Vaitkus. Kartu su jais į Austriją vyks ir Paulius Semaška bei Modestas Kumpys, teigiamų koronaviruso testų ar traumų atvejais užpildysiantys atsivėrusias spragas.

„Vienas sunkiausių gyvenimo sprendimų, nes matau, kiek visi dirbo ir įdėjo prakaito, – pasirinkimą pakomentavo rinktinės strategas Dainius Novickas. – Norime vežtis šiuo momentu stipriausius, sveikiausius. Turėsime išeiti kaip vienas kumštis ir kovoti išvien. Pukis, manau, yra tarp trijų geriausių pasaulio 3x3 centrų. Vingelis – tarp trijų geriausių snaiperių. Darius turi turbūt didžiausią patirtį ir jo olimpinė ramybė bus labai reikalinga, o Vaitkus, aš drįsčiau teigti, yra geriausias 1 prieš 1 žaidėjas trijulių krepšinyje.“

REKLAMA

A.Pukelis – pirmas pasauliniame reitinge Lietuvos trijulių krepšinio atstovas, D.Tarvydas pernai buvo išrinktas geriausiu Lietuvos trijulių krepšininku. Š.Vingelis šiuo metu vykstančiame SAVY.LT Lietuvos 3x3 krepšinio čempionate demonstruoja kone geriausią karjeros sportinę formą, o I.Vaitkus praėjusiais metais FIBA buvo pripažintas įspūdingiausiai žaidžiančiu krepšininku bei Pasaulio turo varžybose neturėjo lygių pagal naudingumo balus.

„Norėčiau padėkoti Utenos komandai, kuri Igną išleido. Nuo jo paties sprendimo irgi priklausė – noro yra, dega, klausosi“, – I.Vaitkaus prisijungimu džiaugėsi treneris.

„Kalbėjome jau ir anksčiau, bet iki pat dabar nebuvo aišku, ar tokie dalykai bus įmanomi, ypač jei su „Juventus“ būtume likę treti, – kalbėjo Vaitkus. – Didžiausias ačiū Žydrūnui Urbonui ir visai organizacijai, jie mane palaiko.

Dabar sportuoju, darausi procedūras, bandau įsilieti į komandą. Žaidėjus pažįstu, bet dar reikia persiorientuoti į 3x3 krepšinį – jis greitesnis, galima duoti daugiau kontakto, o tas, manau, ateis greitai. Mintys pačios geriausios, o dabar atiduosiu viską, kad pakliūtume į olimpiadą.“

Į Austriją rinktinė išvyks gegužės 25-ąją, o į ketvertuką nepatekę krepšininkai lieka rinktinės sistemoje ir dar ruošis birželį laukiančiai Europos čempionato atrankai.

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai


13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti