A.Sireika paliko „Šiaulių“ vyr. trenerio postą (35) turi naujas pareigas

Gegužės 26 d., 15:32
A.Sireika turi naujas pareigas (LKL nuotr.)
A.Sireika turi naujas pareigas (LKL nuotr.)
Šaltinis: BC Šiauliai

„Nieko nėra amžino ir nieko nėra neįmanomo“, – šypteli vienas žymiausių krepšinio veidų Lietuvos istorijoje.

Po 45 metų vyr. trenerio poste, iš kurių net 35 sezonai praleisti vadovaujant Saulės miesto komandai, Antanas Sireika palieka ekipos vairą bei toliau „Šiaulių“ klube užims garbės prezidento bei konsultanto pareigas.

„Pasibaigus sezonui bendru sutarimu nusprendėme, kad taip bus geriausia abiems pusėms. Bet kuriuo atveju, Antaną ir toliau matysime besidarbuojantį komandoje. Treneris yra tiek klubo, tiek miesto legenda, be jokios abejonės norime, kad jis savo patirtimi bei patarimais prisidėtų prie Šiaulių krepšinio gyvavimo“, – priimtą sprendimą pakomentavo „Šiaulių“  klubo valdybos pirmininkas Artūras Nacickas.

Trenerio darbą vyrų krepšinyje A.Sireika pradėjo dar ir pats būdamas krepšininku – Šiaulių „Statybos“ komandoje, o nuo 1994 m. savo sportinę karjerą palikdamas už nugaros vyr. trenerio kostiumą apsivilko atstovaudamas „Šiaulių“ krepšinio komandai. Su pertraukomis Europos čempionas klubą treniravo 19 sezonų (1994–2002 m., 2009–2012 m., 2017–2023 m.).

REKLAMA

„Šiauliuose“ garbės prezidento bei konsultanto pareigos bus nauja, bet abejonių dėl savo reikšmės ir naudos nekelianti pozicija.

„Treneris yra neeilinė asmenybė, kuri savo įžvalgomis sustiprins trenerių štabo darbo kokybę. Jo pergalės, žinomumas ir patirtis prisidės prie Šiaulių krepšinio reprezentavimo, o garbės prezidento pozicija paliks dar vieną žymų pėdsaką komandos istorijoje“, – naująsias A.Sireikos pareigas pristatė klubo direktorius Donatas Slanina.

Per ilgą savo karjerą treneris Šiaulių krepšinio komandą atvedė į daugybę pergalių. 1996 m. kartu su Saulės miesto krepšininkais A.Sireika iškovojo Lietuvos krepšinio taurę, kas sudėjo pamatus ir tolimesnėms klubo pergalėms. 2000 m. pirmą kartą istorijoje šiauliečius jis atvedė ant trečiosios pakylos Lietuvos krepšinio lygoje, iškovodamas bronzos medalius (tą patį vėliau pakartojo dar tris kartus).

Šiauliuose miesto garbės pilietis dirbo su pertraukomis, per kurias vadovavo Kauno „Žalgirio“, Kazanės „Unics“, Vilniaus „Lietuvos ryto“, Točigio „Brex“ bei Utenos „Juventus“ komandoms. Per šiuos etapus treneris iškovojo du Baltijos bei tris Lietuvos krepšinio lygos titulus.

Nuo 1996 m. A Sireika užėmė Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerio asistento pareigas bei pasidabino bronzos medaliu Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse. 2001 m. perėmus rinktinės vairą, Bazilionuose gimęs ir augęs treneris padėjo nacionalinei komandai pakilti ant aukščiausios pakylos ir iš 2003 m. Europos čempionato Švedijoje grįžo su aukso medaliu.

Po šių pokyčių komandos vyr. trenerio pareigose iš karto bus pradėtos ir naujojo vedlio paieškos.

„Ilgoji pertrauka“: Tubelio šansai žaisti NBA, užkulisiniai lygos reikalai, klubų skautų darbas, lietuvio agento perlas ir įdomiausi talentai iš Eurolygos bei Europos


Gairės: sireika
35 komentarai
Naujausi komentarai (35)
Geriausiai ivertinti (35)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja