A.Gronskis: Eurolygos jaunių turnyre norime kovoti dėl aukščiausių vietų (4)

Gegužės 10 d., 13:45
A.Gronskio auklėtiniai varžysis turnyre Belgrade (Justinas Auškelis, Fotodiena.lt)
A.Gronskio auklėtiniai varžysis turnyre Belgrade (Justinas Auškelis, Fotodiena.lt)
Šaltinis: BC Rytas

Sausio mėnesį Eurolygos jaunimo turnyre Kaune triumfavusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda jau savaitę ruošiasi gegužės 17-ąją startuosiančioms pagrindinėms jaunimo pirmenybėms Belgrade. Likus 7 dienoms iki pirmojo mačo Serbijos sostinėje oficiali klubo interneto svetainė „bcvilnius.lt“ pasikalbėjo su vyriausiuoju ekipos treneriu Arvydu Gronskiu apie pasiruošimą, stipriąsias komandos puses bei tikslus „Adidas Next Generation Tournament“ čempionate.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda Kaune neturėjo sau lygių, visas dvikovas laimėjo dideliais skirtumais, todėl į Belgradą keliauja kovoti tik dėl aukščiausios vietos. A grupėje esantys sostinės krepšininkai 17–19 dienomis sužais trejas rungtynes su Paryžiaus, Belgrado bei Madrido jaunaisiais talentais ir tik pirmąją poziciją užėmęs klubas gegužės 20-ąją žais didžiajame finale. Kol kas sostinės jaunimo komanda pirmenybėms Belgrade ruošiasi ne pilnos sudėties, tačiau atmosfera ekipoje išlieka puiki, o vienas pagrindinių ginklų Serbijoje turėtų būti gynyba.

REKLAMA

– Kada pradėjote pasiruošimą ir kiek jis jau trunka?

– Jau plušame apie savaitę, bet ne pilnos sudėties. 2001 m. ir vėliau gimę žaidėjai prisijungė trečiadienį, o 2002 m. ir vėliau gimusių vaikinų lauksime po šį savaitgalį vyksiančio šio amžiaus žaidėjų finalo ketverto varžybų.

– Kas svarbiausia ruošiantis tokiam turnyrui, kai vieni žaidėjai rungtyniauja įvairiose komandose, o kiti jau yra baigę sezoną? Kokios pagrindinės užduotys?

– Bendradarbiaujame su įvairaus amžiaus komandų treneriais, todėl reikės tik priminti įvairius derinius bei tai, ką savo komandoje darome mes. Tam tikri deriniai kartojasi, todėl tikrai nebus jokių problemų. Labai svarbu atgaivinti žaidėjus fiziškai, kad jie būtų pasiruošę intensyviam periodui, kai reikės sužaisti daug rungtynių per trumpą laiką.

– Ar į Belgradą vyks tos pačios sudėties komanda, kuri triumfavo Kaune?

– Branduolys tikrai bus toks pat.

– Žaidėjai po triumfo Kaune kalbėjo apie svarbiausią pergalės raktą – atmosferą. Kokia ji šiuo metu komandoje?

REKLAMA

– Manau, kad viskas tikrai yra gerai. Dar nesame pilnos sudėties, bet dirbasi labai smagiai. Žinoma, privalome pasidžiaugti pergale Kauno turnyre, tačiau turime susikoncentruoti Belgradui, nes niekas mums taškų neduos už tai, kad sėkmingai žaidėme laikinojoje sostinėje. Nuo pirmos minutės vėl turėsime kautis iš visų jėgų ir manau, kad tuomet viskas bus gerai.

– Ar prieš išvykstant žaisite draugiškų rungtynių?

– Manau, kad sužaisime tokias labiau treniruočių pobūdžio rungtynes su Vilniaus „Perlo“ komanda.

– Kuo ši mūsų jaunimo komanda yra stipri aikštėje? Kokie jos pranašumai prieš kitas ekipas?

– Kaune man labai patiko šios komandos gynyba, nes tik vienose rungtynėse praleidome daugiau nei 60 taškų per susitikimą. Tai yra darbo bei atsidavimo vaisius, nes žaidėjai tikėjo vienas kitu bei sistema, kuria ginamės. Užtikrinta gynyba lėmė tai, kad įgijome vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, buvo lengviau pulti ir nepridarėme klaidų.

– Puikiai jaunimo krepšinyje rungtyniauja bei sparčiai tobulėja Deividas Sirvydis. Ar jam bus patikėtas lyderio vaidmuo Belgrade?

REKLAMA

– Nuolat sakau, jog Deividas aikštėje turi padaryti kitus geresniais, o kiti – privalo padaryti Deividą geresniu. Ta pati situacija su visais žaidėjais. Mūsų ekipoje nėra svarbu, kas surenka tuos

20 taškų. Galbūt kažkuriam vienam žaidėjui nekrenta, tačiau jis puikiai ginasi ar atkovoja 5 kamuolius. Galbūt jis patapšnojo savo komandos draugui per petį tuomet, kai to labiausiai reikėjo. Tokie maži dalykai yra labai svarbūs.

– Kokie tikslai yra keliami šiai komandai Belgrade?

– Šiai dienai galvojame tik apie tai, kaip nugalėti pirmą varžovą. Žinoma, Belgrade važiuojame kovoti tik dėl aukščiausios vietos, nes tikrai rodėme labai sėkmingą žaidimą Kaune ir demonstravome gerą krepšinį. Tikiuosi, kad tą patį pavyks parodyti ir Belgrade.


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti