A.Daviso mainai – laukimu save nuskurdinę „Pelicans“ ir su penkiais žaidėjais likusių „Lakers“ naujas startas (15)

Birželio 17 d., 10:35
A.Davisas persikėlė į Los Andželą (Scanpix nuotr.)
A.Davisas persikėlė į Los Andželą (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Los Andželo „Lakers“ per kelias akimirkas tapo viena Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) favoričių – klubas atliko itin skambiai nuaidėjusius mainus.

Į Los Andželą atvyksta Anthony Davisas, o už tai Naujojo Orleano „Pelicans“ gauna Lonzo Ballą, Brandoną Ingramą, Joshą Hartą, ketvirtąjį šios Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržos šaukimą bei dar du ateities pirmojo rato šaukimus.

Tai yra itin reikšmingas žingsnis abiems komandoms. Kokį konkrečiai svorį jis turi visiems mainų dalyviams apžvelgs portalas Krepsinis.net.

Brangiai atsiėjęs „Pelicans“ laukimas

„Pelicans“ klubas su „Lakers“ dėl galimų mainų derėjosi dar šių metų pradžioje. Iki mainų laikotarpio uždarymo vasario viduryje Los Andželo klubas varžovams pateikė ne vieną pasiūlymą.

REKLAMA

Tarp jų buvo ir ne viena mainų galimybė, kurios dėka „Pelicans“ būtų pasipelnę gerokai labiau nei tai padarė labiau. „Lakers“ siūlė L.Ballą, J.Hartą, B.Ingramą, Kyle‘ą Kuzmą, tris pirmojo rato naujokų biržos šaukimus ir dar būtų priėmę brangų Solomono Hillo kontraktą bei taip atlaisvinę „Pelicans“ „algų kepurę“.

Ballas Ballas

Dabar akivaizdu, kad laukimas Naujojo Orleano klubui neišėjo į naudą, o prie to itin prisidėjo ir A.Daviso agentas Richas Paulas. Grasinimais palikti bet kurią komandą ir 2020-aisiais nerti į laisvųjų agentų rinką jis nuo galimų mainų atbaidė 27 NBA ekipas, todėl „Pelicans“ beveik neliko variantų.

Tai paliko komandą praktiškai be priekinės linijos. „Pelikanai“ negavo taip trokšto K.Kuzmos, o Juliusas Randle‘as paliko klubą ir išbandys laisvųjų agentų rinką. Klubą varžo ir 13 milijonų JAV dolerių, kuriuos artėjantį sezoną „algų kepurėje“ užims S.Hillas. Dabar „Pelicans“ sudėtyje apskritai yra krūva gynėjų ir tik du nominalūs aukštaūgiai – Jahlilas Okaforas bei Cheickas Diallo.

REKLAMA

Naujas „Pelicans“ etapas

Jau du Naujojo Orleano klubo istorijos etapai baigėsi savo lyderių išsiuntimu į Los Andželą. 2011-aisiais Chrisas Paulas buvo išsiųstas į šio miesto „Clippers“ komandą, po 8 metų į Vakarų pakrantę patraukė ir A.Davisas.

Dabar „Pelicans“ pradeda trečiąjį klubo ciklą, kurio veidais turėtų tapti L.Ballas, B.Ingramas ir naujokų biržoje pakviesiamas Zionas Williamsonas. Ši jauna trijulė užims vietas starto penkete, prie jų prijungiant Jrue Holiday‘ų ir, veikiausiai, J.Okaforą.

Šio sąstato problema yra akivaizdi jau dabar – jame trūksta išreikštų metikų. Nė vieno iš šių vyrukų negalima pavadinti patikimu snaiperiu, priešingai, nė vienas iš jų praėjusį sezoną nepasiekė bent 34 procentų pataikymo iš trijų taškų zonos. Tiesa, J.Holiday‘us turėjo ir geresnių sezonų metant iš toli, o jo visos karjeros taiklumas siekia 36 procentus, tačiau jam tapus patikimiausiu komandos metiku ir sulaukiant daugiausiai varžovų perimetro gynybos dėmesio, taiklumas tikrai nepakils.

Šis penketas akivaizdžiai stokoja ir patirties NBA – vienintelis J.Holiday‘us yra NBA sužaidęs daugiau nei 200 rungtynių.

REKLAMA

Holiday'us Holiday'us

Kita vertus, „Pelicans“ dabar turės per akis atletiškumo ir gynybinio potencialo. J.Holiday‘us su L.Ballu vieną geriausiai besiginančių gynėjų grandžių lygoje, o jėgos ir vėl trūks tik po krepšiu, tačiau čia dar galima tikėtis ne vieno papildymo.

„Pelicans“ gali džiaugtis ir tuo, kad pastaraisiais metais, kai teko žaisti kartu su Rajonu Rondo ir Elfridu Paytonu, J.Holiday‘us itin efektyviai persikvalifikavo iš įžaidėjo į atakuojantį gynėją, todėl jo suderinamumui su L.Ballu kilti neturėtų.

L.Ballus atsirado proga pasekti D‘Angelo Russello pėdomis ir sužibėti iš „Lakers“ persikėlus į kitą, nežibančią komandą, kuri retai sulaukia prožektorių šviesų ir televizijos transliacijų. Nuo mokyklos laikų tėvo ant pjedestalo užkeltam įžaidėjui pagaliau atsirado proga tyliai ir ramiai augti kaip žaidėjui. Būtų labai gaila, jei L.Ballas ją praleistų.

REKLAMA

Naujojo Orleano klubui dabar priklauso pirmasis ir ketvirtasis artėjančios naujokų biržos šaukimai. Vis dėlto dviejų jaunuolių pakvietimas nesiderina su klubo direktoriaus Davido Griffino išreikštu tikslu jau kitą sezoną patekti į atkrintamąsias. Ketvirtasis šaukimas veikiausiai bus dar kartą iškeistas.

Šiaip ar taip, „Pelicans“ atsarginių žaidėjų suolelis šiuo metu yra itin skurdus, visa komanda stokoja patirties ir universalumo, o tritaškių trūkumas šiuolaikinėje NBA gali atsiliepti itin karčiai. Vargu, ar „Pelicans“ atkrintamosiose išvysime jau kitą sezoną, tačiau potencialo ateityje šiai komandai netrūksta.

„Lakers“ sudėties dėlionė

Los Andželo klubo sudėtis dabar atrodo itin skurdžiai. Be LeBrono Jameso, A.Daviso ir K.Kuzmos garantuotas sutartis kitam sezonui turi tik jaunieji vokiečiai Moritzas Wagneris bei Isaacas Bonga.

Dabar „Lakers“ laukia sunkus sprendimas, kuo stengtis bandyti užpildyti likusias dešimt sudėties vietų. Realiausi yra du variantai – aukščiausio kalibro žvaigždės ir vidutiniokų mišinys arba tiesiog būrys patikimų veteranų, kurie padėjo L.Jamesui rinkti titulus Majamyje ir Klivlande.

REKLAMA

Pergalių išsiilgęs Los Andželo klubas veikiausiai rinksis pirmąjį variantą ir yra užmetęs tinklus ant ne vienos lygos žvaigždės. Tikėčiausi yra keturi variantai.

Kyrie Irvingas yra gerai pažįstamas su L.Jamesu, o po jų išsiskyrimo Klivlande įžaidėją persekiojo tik nesėkmės. Jis pats pripažino, kad L.Jamesas daugeliu atvejų buvo teisus ir vesti į priekį NBA klubu nėra lengva. Be to, K.Irvingas planavo žaisti ir su A.Davisu, kai „Celtics“ buvo nusitaikiusi į šį aukštaūgį.

Irvingas Irvingas

„Lakers“ radare atsidūrė ir Kawhi Leonardas. Toronto „Raptors“ iki čempionų titulo atvedęs puolėjas šią vasarą gali palikti Kanadą ir medžioti naują maksimalų kontraktą kitoje ekipoje. Tiesa, jis pats niekada pozityviai neatsiliepė apie galimybę žaisti kartu su L.Jamesu ir mieliau skandina super komandas nei pats yra jų dalimi.

REKLAMA

Kiek anksčiau „Lakers“ prioritetu buvo laikomas Kemba Walkeris. Šarlotės „Hornets“ iki šiol visą karjerą praleido į aukštas nepretenduojančioje ekipoje, todėl kova dėl čempionų titulo jam bus naujiena. Vis dėlto tiek jis, tiek L.Jamesas yra efektyviausi, kai dažnai kontroliuoja kamuolį, todėl jų žaidimas kartu kol kas neatrodo kaip itin produktyvi opcija.

Galimybe žaisti Los Andžele itin susidomėjęs yra Filadelfijos „76ers“ palikti nusprendęs Jimmy Butleris. Jis atrodo kaip būtent toks žaidėjas, kurio reikėtų L.Jamesui ir A.Davisui – aštrus, galintis pataikyti iš toli ir besiginantis aukščiausiu lygiu. Tiesa, minusu gali tapti aikštingas jo charakteris.

Naujas „Lakers“ žvaigždžių tandemas

Sunku spėti, kaip kitą sezoną atrodys Los Andželo ekipa, kuri šiuo metu savo sudėtyje turi vos penkis žaidėjus. Žinoma, tai netrukdo bukmekeriams, kurie jau vadina „Lakers“ viena kito sezono favoričių, tačiau tikrąjam komandos veidui suformuoti dar reikės laiko.

Kaip aikštėje veiks L.Jameso ir A.Daviso tandemas? Sunku nuspėti, nes L.Jamesas savo dispozicijoje dar nėra turėjęs tokio pajėgaus aukštaūgio. Tokia universalia atletiškumo ir įgudžių kombinacija kaip A.Davisas negalėjo pasigirti nei Chrisas Boshas, nei Kevinas Love‘as, nei tuo labiau Žydrūnas Ilgauskas ar karjerą bebaigiantis Shaquille‘as O‘Nealas.

REKLAMA

Vis dėlto abu naujus „Lakers“ lyderius reprezentuoja tas pats agentas, todėl akivaizdu, kad jų žaidimas vienoje komandoje nėra atsitiktinumas. Abu jie yra palankūs žaidėjai kurti gerą klimatą komandoje, o aikštėje gali daryti viską. Tiesa, sendamas L.Jamesas ėmė kiek ilsėtis gynyboje, tačiau A.Davisas savo buvimu baudos aikštelėje turėtų kiek užkamšyti šią spragą.

Jamesas Jamesas

Abu jie gali pataikyti iš toli, tačiau daug laiko praleidžia baudos aikštelėje ir būtent čia yra efektyviausi (L.Jamesas dvitaškiais pelno 59 procentus savo taškų, A.Davisas – 66). Los Andželo klubui teks nusirašinėti nuo Klivlando bei Majamio komandų ir apie L.Jamesą lipdyti gerai besiginančius snaiperius, taip siekiant kuo geriau išnaudoti visą aikštelės plotą.

Naujasis komandos treneris Frankas Vogelis yra itin į gynybą orientuotas specialistas. Visus penkis sezonus, kai jis vadovavo Indianos „Pacers“ klubui (2011–2016), geltonieji pateko tarp dešimties geriausiai besiginančių lygos komandų ir nė karto nebuvo tarp 15 geriausiai puolančių. Tokių skaičių jam nepavyko pakartoti Orlande, tačiau šiai komandai tiesiog stigo talento ir kaltinti trenerį yra sunku.

REKLAMA

Būtent dėl naujojo trenerio filosofijos daug tikėčiau yra tai, kad į „Lakers“ bus viliojamas J.Butleris, o ne savo aikštės pusėje nespindintys K.Irvingas ar K.Walkeris. Komandos rolės žaidėjai taip pat turėtų būti renkami pagal šį modelį.

„Lakers“ turi potencialo tapti viena galingiausių Vakarų konferencijos jėgų, tačiau vien dvi žvaigždės ir atsitiktinis žaidėjų kratinys to garantuoti negali. Klubo dar laukia labai daug vasaros darbų, tik po kurių bus galima spręsti apie realų „ežerinių“ potencialą.


15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti