67 tūkst. eurų reikalavęs M.Ignatavičius lieka nieko nepešęs – pralaimėjo teismą „Lietkabeliui“

Birželio 16 d., 18:15
M.gnatavičius pralaimėjo bylą pirmoje instancijoje (www.kavolelis.lt)
M.gnatavičius pralaimėjo bylą pirmoje instancijoje (www.kavolelis.lt)
Šaltinis: Krepsinis.net

Panevėžio apylinkės teismas antradienį priėmė sprendimą byloje, kur tiesos ieško buvęs Panevėžio „Lietkabelio“ direktorius Mantas Ignatavičius.

Ieškovas padavė „Lietkabelį“ į teismą prašydamas priteisti 67 tūkstančių eurų skolą, procesines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas. M.Ignatavičius nurodė, kad 2016–2017 m. finansinė padėtis buvo sunki, todėl jis geranoriškai iš savų lėšų grynais broliams Lavrinovičiams, Gintarui Leonavičiui, Žygimantui Janavičiui ir Simui Jasaičiui sumokėjo honorarus, kurie buvo numatyti pagal sportinės veiklos sutartis.

Teismas nusprendė atmesti M.Ignatavičiaus ieškinį ir panaikinti „Lietkabelio“ klubui taikytas laikinąsias apribojimo priemones. Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui.

M.Ignatavičius toliau turės varstyti teismų duris, kadangi yra kaltinamas „Lietkabelio“ klubo turto pasisavinimu, iššvaistymu ir apgaulingos apskaitos vedimu.

REKLAMA

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atlikto tyrimo metu taip pat nustatyta, kad 2015–2018 metais M.Ignatavičius klubo vardu buvo sudaręs sutartį su savo vadovaujama uždarąja akcine bendrove dėl strateginio konsultavimo, įvaizdžio formavimo bei įvairių komunikacijos paslaugų, nors jokių paslaugų klubui pagal šią sutartį nebuvo atlikta.

Buvęs klubo vadovas pateikė buhalterei į apskaitą įtraukti žinomai suklastotus dokumentus – 12 PVM sąskaitų faktūrų ir paslaugų atlikimo aktų. Šiuose dokumentuose buvo įrašytos realiai neįvykusios ūkinės operacijos ir už neva suteiktas paslaugas M. Ignatavičiaus vadovaujama bendrovė iš klubo gavo beveik 43 tūkst. eurų. Tikrinant klubo buhalterinę apskaitą taip pat buvo nustatyta, kad vadovaudamas krepšinio klubui M.Ignatavičius galimai pasisavino 35,5 tūkst. eurų, išduotų jam atsiskaityti klubo reikmėms.

Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės turto iššvaistymą numato laisvės atėmimą iki 7 metų, už pasisavinimą – iki 10 metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

 

 

Bružo ir Pulkovskio podkastas: kito sezono „Žalgirio“ sudėties dėlionė. Spausk ir žiūrėk >>


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti