6 pasekmės, kurias koronaviruso sumaištis turės NBA krepšiniui (3)

Kovo 13 d., 13:04
NBA arenos artimiausiu metu liks tuščios (Scanpix nuotr.)
NBA arenos artimiausiu metu liks tuščios (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Ketvirtadienį krepšinio pasaulį sukrėtė žinios, kad stabdomi didžiausi čempionatai, tarp kurių ir Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA). Čia koronavirusas diagnozuotas bent dviems žaidėjams – Rody Gobertui ir Donovanui Mitchellui.

„Sports Illustrated“ išskyrė šešias pasekmes, kurias pajėgiausiai pasaulio lygai turės koronaviruso pandemija.

1. Krepšininkai gali likti be algų

NBA ir žaidėjų asociacija yra pasirašęs kolektyvinį susitarimą, kuriame numatyta „Force Majeure“ situacija. Ji apima gamtos stichijas, nelaimes, terorizmą ir kitus nekontroliuojamus veiksnius – epidemiją taip pat, kurių NBA kontroliuoti negali.

Šiuo atveju epidemija reiškia ligą, kuri plinta greitai ir gali paliesti didelį kiekį žmonių tuo pačiu metu, tad tai atitinka COVID-19 viruso aprašymą. NBA gali traktuoti, kad koronavirusas yra epidemija ir dėl jos klubai gali nemokėti algų krepšininkams.

REKLAMA

Tačiau gali būti, kad NBA šios galimybė nesiims, kadangi sezonas gali būti pratęstas po mėnesio ir pertrauka labai ilgai netruks. NBA išlaiko gerus santykius su žaidėjų asociacija ir supranta, kad koronaviruso krizė neturi lemti krepšininkų nuostolių. Komandos nori, kad žaidėjai treniruotųsi ir lauktų, tačiau jei suspandavimas tęstųsi ilgiau, gali būti, kad mokėjimai nebevyks.

2. Arenos darbuotojai ir kitas personalas liks be algų

Kai kurie asmenys dirbantys arenoje rungtynių metu ar ne tik yra įdarbinti taip, kad jų alga priklausytų nuo pradirbtų valandų. Jei renginiai nevyks, reikš, kad jų paslaugų neprireiks. Atšauktos yra ne tik rungtynės, bet ir konferencijos, kiti šalia vykstantys dalykai, kuriuose reikėdavo neetatinių darbuotojų paslaugų.

Tai nėra geros žinios šokėjoms, apsauginiams, pardavėjams, apšvietėjams, technikams, virėjams, automobilių saugojimo aikštelių darbuotojams ir jų šeimos nariams. Tačiau viską lems tai, kaip elgsis klubų savininkai, kadangi Marcas Cubanas teigė, jog ieškos būtų padėti tokiems klubo asmenims. Galbūt tokių atsiras ir daugiau.

3. Šalia arenų esantis verslas patirs nuostolių

Kai kurie verslai tikslingai yra įsikūrę šalia NBA arenų, kur būna nemaži žmonių srautai rungtynių metu. Sporto barai, restoranai, parduotuvės, automobilių dalijimosi stotelės, taksi – šie žmonės neteks veiklos, rungtynėms nevykstant.

REKLAMA

4. Rėmėjai ir transliuotojai turės peržiūrėti susitarimus

NBA klubai, rėmėjai ir transliuotojai turi glaudų ilgalaikį ryšį, tačiau dabartinė situacija gali turėti įtakos sprendimams. Ko gero situacija atsistatys į normalią po kelių mėnesių, tačiau rėmėjai ir transliuotojai gali norėti koreguoti susitarimus dėl ilgalaikių partnerysčių.

Jie teigia, kad nuostoliai sieks ne vieną milijoną dolerių, kol rungtynės bus sustabdytos.

5. Koronavirusas lems algų kepurės kitimą ir krepšinio pajamas

Krepšinio pajamos (BRI) skaičiuojamos pagal bilietų pardavimus, transliacijų pardavimus ir kitą intelektinę nuosavybę. Kuo didesnis šis indeksas, tuo aukštesnė algų kepurė ir algos žaidėjams. Ko gero šiam skaičiui nemažą įtaką turės prarasti verslo ryšiai Kinijoje, prisidės ir šis sustabdytas sezonas. Jei sezonas ir bus pratęstas, dar kils klausimas, ar lankomumas ir žiūrimumas atsistatys į praėjusį lygį, jau nekalbant apie dabar patiriamus nuostolius.

6. Sezonas gali būti baigtas

Lietuvos krepšinio lyga jau baigė sezoną, gali būti, kad tokiu pavyzdžiu pateks ir daugiau lygų, tame tarpe ir NBA. Klubai čia sužaidė po 64–67 mačus iš 84 reguliariajame sezone – tai reiškia, 80 proc. Jei krizė baigsis, sezonas galimai tęsis iki vasaros, o finalai nusikels iki liepos. Tačiau tai stumtų į priekį ir tarpsezonį, ir naujokų biržą. Gali būti, kad sezonas bus tęsiamas nuo atkrintamųjų.

Tačiau šią minutę niekas neaišku, kokią įtaką COVID-19 padarys visuomenei ir kiek užtruks pertrauka. Nereikia pamiršti, kad NBA arenose buvo numatyti ir kiti renginiai, tad perkelti mačus gali būti ne taip lengva. Gal ir neįmanoma. Variantų yra begalė, tačiau gali būti, kad šis NBA sezonas jau bus baigtas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti