Olimpiada
Serbija
0
0

3x3 rinktinė net ir suklupusi žengė į olimpinės atrankos ketvirtfinalį, moterų viltys dužo (39)

Gegužės 18 d., 16:05
G.Šulskė neprasibrovė į olimpiadą (FIBA nuotr.)

Debrecene tęsiasi 3x3 krepšinio olimpinė atranka, kurioje komandos kovoja dėl paskutinių bilietų į Paryžių.

Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės šeštadienį kovojo dėl vietų ketvirtfinaliuose. Į olimpiadą keliaus po tris geriausias abiejų lyčių komandas, tad vieta atkrintamosiose gerokai priartintų komandas prie tikslo.

Vyrų rinktinei (2/1) atstovauja Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis, Aurelijus Pukelis ir Šarūnas Vingelis.

Ketvirtadienį lietuviai 21:13 nugalėjo Madagaskarą ir 21:18 palaužė Šveicariją. Grupės kovos buvo užbaigtos maču prieš Vokietiją (2/1). Lietuvių situacija buvo gana patogi, o ją visiškai išsprendė Madagaskaro (1/2) pergalė prieš Šveicariją (1/2), garantavusi bent jau antrąją vietą grupėje.

Vokiečiai į atranka atsiuntė eksperimentinę rinktinę, kurioje tik 22-ejų Leonas Fertigas yra vyresnis nei 19-os metų.

Rungtynės prieš jaunesnius varžovus startavo kovingai, dėjimu rezultatą lygino E.Džiaugys – 4:4. Pranašumą lietuviams suteikė Š.Vingelio prasiveržimas – 10:8. Dviejų taškų persvarą grąžino dar vienas E.Džiaugio skrydis – 12:10. Po vokiečių atsako pasižymėjo A.Pukelis – 13:13. Likus minutei varžovai pirmavo 18:16 ir šią persvarą išsaugojo iki finalinės sirenos.

Lietuva: Evaldas Džiaugys 9 (5 atk. kam.), Šarūnas Vingelis 4, Aurelijus Pukelis 3, Gintautas Matulis 0.

Vokietija: Fabianas Giessmannas 12, Denzelis Agyemanas 4 (6 atk. kam.), Sidi Beikame ir Leonas Fertigas po 1.

Net ir pralaimėję lietuviai išsaugojo vietą ketvirtfinalyje ir grupėje liko antri. Pergalė gerokai svarbesnė buvo vokiečiams, kurie tokiu būdu išpešė bilietą į atkrintamąsias ir net pašoko į pirmąją vietą.

Moterų rinktinei (1/2) atstovavo Monika Grigalauskytė, Giedrė Labuckienė, Kamilė Nacickaitė ir Gabrielė Šulskė.

Lietuvės pirmajame mače 21:19 nugalėjo Čekiją (1/2), vėliau 16:19 nusileido Kanadai (3/0) ir kertiniame mače sutiko Čilę (1/2).

Lietuvės startavo praleisdamos šešis „sausus“ taškus, o net ir pralaužusios ledus gerokai atsiliko – 3:12. Likus pustrečios minutės skirtumą sušvelninti pavyko G.Labuckienei – 7:13. Po G.Šulskės prasiveržimo varžovės prasižengė puolime, lietuvės prisitraukė dar arčiau – 10:13. Paskutinėmis sekundėmis nesėkmę tolimu metimu sušvelnino K.Nacickaitė – 12:16.

Lietuva: Gabrielė Šulskė 5 (6 atk. kam.), Monika Grigalauskytė ir Kamilė Nacickaitė (1/9 dvitaškių, 6 atk. kam.) po 3, Giedrė Labuckienė 1.

Čilė: Ziomara Morrison 9 (5 atk. kam.), Fernanda Ovalle 6 (3/6 dvitaškių), Jovanka Ljubetič 1, Catalina Abuyeres 0.

Menkas šansas žengti į ketvirtfinalį dar buvo išlikęs – kitame mače reikėjo sulaukti čekių nesėkmės prieš Kanadą, joms pelnant mažiau nei 10 taškų. Toks scenarijus atrodė įmanomas, nes čekės sunkiai krapštė taškus, tačiau tolimas metimas likus pusantros minutės sudaužė lietuvių viltis. Kanada prieš Čekiją laimėjo 17:10, o toks rezultatas tenkino abi komandas, už borto paliekant lietuves.

Visi atkrintamųjų mačai ir olimpinių bilietų dalybos vyks sekmadienį, nuo 16.25 val.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų